Martien en Lentink treffen bij RWH bekenden Kloetinge krijgt steun van fans 48 SPORT Linksback (27) valt uit de toon in de huidige selectie van hoofdklasser Kloetinge. „Als ik een fout zou maken, kost me dat acht wedstrijden." vlissingen - Met een beetje geluk komt er vandaag een eind aan het seizoen voor Kloetinge. De Beve- landse zaterdagclub neemt het vanmiddag op tegen RWH en bij winst is de kans aanzienlijk dat de ploeg van trainer Diederik Hiensch direct behouden blijft voor de hoofdklasse. Dat doet de ploeg zeer waarschijnlijk met Dan gelo Martien als linksback in de ba sis. „Ik pas niet zo goed bij deze club, werd me verteld." Martien is een flankspeler die na zijn jaren bij RCS, Vlissingen en Goes bekend staat om zijn rushes aan de linkerzijde van het veld. Niet zelden begint hij aan een dans met de bal, waarvan ook hij zelf niet weet wanneer die eindigt. Als linksback is Martien bovenal een speler die risico in zijn spel legt. „Ik blijf altijd rustig, raak niet heel snel in paniek", vertelt Mar tien kalmpjes. „Dat leidt wel eens tot ergernis bij medespelers, die zeggen: 'Schiet die bal nou eens een keer weg!' Ik word ook heel vaak gecoacht: 'Haal die bal eruit, haal die bal eruit'. Soms hoor ik het niet eens meer." De Vlissinger kaart het zelf al aan: zijn spel leidt soms tot ergernis bij zijn medespelers. Martien ergert zich op zijn beurt ook aan hen. „Aan het begin van het seizoen speelde ik onze middenvelders aan", komt Martien met een voor beeld. „Die zei dan nog net niet: 'Wat doe je nou? Die moet ik niet hebben.' Ónze middenvelders wil len liever de ballen van de aanval lers die terugvallen, dat je ze over slaat. Voorheen speelde ik met Ray mond Wolff, die juist kwaad zou worden als je hem over zou slaan." Martien is in alle opzichten een dissonant in dit Kloetinge. De ver standhouding met trainer Die derik Hiensch is er niet een die moet worden omschreven als die van vier handen op één voetbal, al is er respect over en weer. „Hij is heel tactisch, kan goed brainstor men over verdedigende manieren van spelen", looft Martien, zelf trai ner van Vlissingen Fi, zijn hoofd coach. „In aanvallend opzicht vind ik hem eerlijk gezegd niet zo sterk. Hij houdt niet van risico in het spel, en ik speel nog wel eens met risico in mijn spel. Als je een uur over de tegenstander gaat praten, 'die is zo goed, die doet dit', daar hebben we niet zoveel aan. Dan pas je je elke wedstrijd weer aan aan de tegenstander. De laatste wedstrijden zegt hij niet zoveel over de tegenstander, wil hij wel voetballen. Dat werkt, als je kijkt naar de resultaten. Maar dat is wel plan C." Eind maart bleek dat Martien, in die periode voornamelijk wissel speler, bij Kloetinge pas voor kwam in plan Z. De clubleiding deelde hem in een gesprek mee dat zijn verblijf niet werd ver lengd. „Ze hebben niet gevraagd of ik wilde blijven", vertelt Mar- De trainer houdt niet van risico, en ik speel nog wel eens met risico in mijn spel tien. „Ze gaven in mijn ogen een beetje een rare reden op voor mijn vertrek. Ik heb een heel fijne tech niek en de jongens bij Kloetinge hebben over het algemeen een iets grovere techniek. Daarom pas ik niet zo bij deze club, werd me ver teld. We hebben dit seizoen als ploeg wel geprobeerd om wat be ter te voetballen, maar dat is niet echt gelukt. Daardoor hebben ze mij niet echt nodig, als een van de spelers met een aardige techniek." De techniek die hij ontleende aan zijn jarenlange wedstrijdjes op de inmiddels welbekende pleintjes in Vlissingen en Oost-Souburg breekt hem jaren later dus op. Maar het brengt Martien, werk zaam als 'sportleider' bij stichting Reach Out And Touch (Roat) en in die rol dagelijks in touw met jongeren uit Vlissingen en omstre ken, niet van zijn stuk. „Op twaalf jarige leeftijd ben ik begonnen met voetballen bij RCS", blikt hij terug. „Ik woonde in Oost-Sou burg, maar iets verder van de voet balvelden. Mijn ouders zeiden: 'Als je oud genoeg bent om er zelf naartoe te gaan, mag je bij RCS gaan voetballen'. Maar op mijn zes tiende speelde ik al in het eerste elftal. Dat was een mooie tijd." Het doet hem niet verlangen naar vroeger, zoals naar het jaar 2011, toen hij als speler van Vlissingen op proef mocht komen bij RBC. „Ik zou een contract krijgen, maar toen ging de club failliet. Roy Hen- driksen (destijds trainer van Vlis singen en assistent bij RKC) wilde me meenemen naar RKC, maar toen promoveerden zij naar de ere divisie. Die stap zou te groot zijn geweest. Al ben ik wel een speler die goed speelt als hij goede spe lers om zich heen heeft. Als ik minder goede spelers om me heen heb, val ik minder op." Martien heeft de ambitie om op een zo hoog mogelijk niveau te blijven voetballen. „Hoek heeft me nog niet gebeld..." Hij begint te grijnzen en toont een lach die zijn hoop, en misschien ook wel enige voorkennis, ver raadt. Zijn naam staat in Hoek wel degelijk genoteerd op het lijstje met mogelijke opvolgers van Tho mas van den Houten, die naar eer- stedivisionist Telstar vertrekt. „Ik heb altijd voor het niveau gekozen. Toen we bij Vlissingen bovenin meedraaiden in de eerste klasse, maar steeds maar niet promoveer den, vertrok ik naar hoofdklasser Goes. Toen we degradeerden naar de eerste klasse, wilde ik toch in de hoofdklasse blijven spelen en vertrok ik naar Kloetinge. Nu zou ik weer op ongeveer hetzelfde ni veau willen blijven. Of ik nog bij Kloetinge wil blijven? Als je zo met spelers omgaat als ze er een tijdje niet in staan, hoeft het voor mij nu ook niet meer." Toch hoopt hij met Kloetinge van daag de nacompetitie te vermijden in de wedstrijd tegen RWH. Mar tien speelde dit seizoen lang niet alle wedstrijden bij Kloetinge. Hij begon het seizoen als linksback, maar kwam door mindere wed strijden op de bank terecht. Hij viel meerdere keren in als linksbui ten. Pas begin april, na de 4-1-neder- laag van Kloetinge bij FC 's-Gra- venzande, keerde Martien als back terug in de basiself. „Een jongen van buitenaf moet drie keer zo hard werken om daar te staan", meent hij. „Jongens die al lang bij Kloetinge spelen, hebben een streepje voor. Dat is wel logisch bij zo'n club. Maar dat heb ik dan ook gedaan. Ik kom altijd trainen, doe mijn best en dan komt het vanzelf wel. Sommigen hebben meer kre diet, dat is gewoon zo. Als ik een fout maak, kost me dat acht wed strijden." Over de wedstrijd zeifis hij duide lijk: „RWH heeft niet veel meer te verliezen. Als zij ons dit zouden gunnen, zou dat mooi zijn. Of ik druk voel? Daar heb ik geen last van. Onder druk presteer ik juist beter." Bij RWH treft Dangelo Martien aanvaller Benjamin Martha, die dit seizoen al twaalf keer trefzeker was. „Onze oude vriend Benjamin Martha", zegt hij, terwijl de naam van de 33-jarige oud-speler van on der meer NAC Breda, RBC en Kozakken Boys als vanzelf een glimlach op zijn gezicht tovert. „Met hem heb ik nog gespeeld op de pleintjes in Oost- Souburg. Ik speelde daar met onder anderen Josi- mar Pattinama en de broers Bouzambou. Als je slecht speelde, mocht je blij zijn als je mocht kee pen. En als je wat kleiner was, en de oudere jon gens zoals Martha kwamen, mocht je niet eens mee doen." Voor doelman Matthew Lentink is de wedstrijd te gen RWH een ontmoeting met bondscoach Giovan ni Franken. Franken haalde hem in 2014 bij het Aru baanse elftal en liet hem debuteren tegen Guam (2-2). Kloetinge weet zich vandaag bij de uitwedstrijd tegen RWH gesteund door vele sup porters. De fans laten twee bus sen naar Ridderkerk rijden. In totaal gaat het om meer dan honderd aanhangers. Kloetinge moet tegen RWH lijfsbehoud in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal zien veilig te stellen. Trainer Die derik Hiensch kan in de laatste competitiewedstrijd geen beroep doen op Jason Tjien Fooh en Mark Schuit. Beiden zijn geschorst. Ver der ontbreken de langdurig ge blesseerden Wouter de Craene en Björn Quartel. „We gaan tijdens de wedstrijd niet rekenen", zegt Hiensch. „We gaan met één ge dachte die wedstrijd in en dat is dat we moeten winnen." Wegracer Tolhoek breekt zijn enkel Motorcoureur William Tolhoek komt vandaag niet aan de start bij de Open Wegrace Cup in As sen. De 37-jarige wegracer uit 's-Heer Arendskerke brak donder dag zijn enkel, toen hij thuis iet wat ongelukkig van een trapje stapte. Hanco Adriaanse uit Aagtekerke komt vandaag wel in actie. Verberkmoes gaat naar EK jiu-jitsu in Almere Andrea Verberkmoes komt zater dag 6 en zondag 7 juni uit op het EK jiu-jitsu in Almere. De Vlis- singse is de enige Nederlandse vertegenwoordiger bij het onder deel Newaza (grondtechniek). Verberkmoes staat op dit mo ment op een elfde plaats op de wereldranglijst in de klasse -62 kilo. Schouws elftal oefent tegen FC Dordrecht Het Schouws voetbalelftal speelt op zaterdag 25 juli een wedstrijd tegen FC Dordrecht. De ontmoeting wordt op het terrein van DFS in Burgh- Haamstede afgewerkt. Het Schouws elftal staat onder lei ding van de coaches Henk Schouten en Thomas de Rid der. Martien voelt zich dissonant Linksback Dangelo Martien speelt in de thuiswedstrijd tegen FC Rijnvogels (3-0-nederlaag) een middenvelder in. „Ze zeggen dan nog net niet: 'Wat doe je nou? Die moet ik niet hebben'." foto Johan van der Heijden door Mitchell Minnaard Dangelo Martien KLOETINGE GOES VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49