Vreemd einde van seizoen voor Feyenoord SPORT 45 Gevoelsmens Rutten lichtte gister middag toe hoe moeilijk de afgelo pen anderhalve week was ge weest. Na het gelijkspel in Gronin gen (1-1) dacht Feyenoord in alle rust toe te kunnen werken naar de apotheose van het seizoen. Het plotselinge overlijden van Yvonne Lodewijks, de echtgenote van keeperstrainer Patrick Lodewijks, was een harde klap die de Feye- noorders hebben geprobeerd sa men te verwerken. Woensdag wa ren de voltallige selectie en staf aanwezig bij het afscheid van haar. „Ik vind het heel moeilijk om de afgelopen week te omschrijven", vertelde Rutten in de Kuip. „Het was heel intens. Iedereen beleeft een afscheidsdienst op zijn eigen manier. Ik heb het zelf woensdag als een zeer emotionele dag be leefd. Ik denk dat de steun die Pa trick heeft ontvangen van deze club enorm groot is. Het neemt de pijn niet weg, maar dat iedereen met hem en zijn familie meeleeft, is wel heel belangrijk." Lodewijks, die achterblijft met drie dochters, heeft tot het einde van het seizoen vrijaf gekregen van Feyenoord. Na de afscheidsdienst, die werd bijgewoond door vele vrienden uit de voetbalwereld onder wie Graziano Pellè en de broers Ro nald en Erwin Koeman, waren de spelers van Feyenoord donderdag vrij. Rutten gaf ze na de emotione le bijeenkomst bewust vrijaf en stond gisterochtend voor het eerst weer met zijn spelers op het veld. Daar bleek nog maar eens dat vreugde en verdriet dicht bij el kaar kunnen liggen. Jens Toorn- stra ontbrak op de training omdat hij eerder op de ochtend voor het eerst vader was geworden, van een dochter. De aanvallende middenvelder is maandagavond gewoon inzetbaar, als Feyenoord een dag later dan ge pland aantreedt tegen Vitesse. Van wege werkonderbrekingen bij de politie werd het duel door burge meester Aboutaleb op zondagmid dag verboden. Een dag later kan de wedstrijd wel worden gespeeld Ik vind het heel moeilijk om de afgelopen week te omschrijven en kan Feyenoord de derde plek veiligstellen. Bij een overwinning is Feyenoord niet meer te achterha len door de Arnhemse ploeg. Hoe nummer vier AZ er op dat mo ment voor staat, is afhankelijk van het resultaat van morgenmiddag tegen NAC Breda. Rutten: „In de afgelopen wedstrij den hebben we niet de gewenste resultaten geboekt. Ik heb nu wel een groep gezien die deze wed strijd koste wat kost wil winnen. Voor iedereen voelt het als een fi nale." De trainer hoopt dat zijn ploeg hetzelfde niveau haalt als in eerde re grote thuiswedstrijden tegen onder meer Ajax, Sevilla, PSV en Rijeka. Dat aanvoerder Jordy Cla- sie de afgelopen weken zowel bin nen als buiten het veld het voor touw nam, heeft Rutten niets ver baasd. „Dat doet Jordy al het hele seizoen, samen met Karim El Ahmadi. Ze zijn de motoren van deze ploeg." Verstappen in beide trainingen zesde Max Verstappen heeft giste ren bij de twee vrije trainin gen voor de Grote Prijs van Spanje de zesde tijd neerge zet. De zeventienjarige cou reur van Toro Rosso liet 's middags als beste rondetijd 1.28,017 noteren. Daarmee was hij ruim een halve se conde sneller op het circuit van Barcelona dan in de eer ste vrije training in de och tend. PSV met Depay in laatste thuisduel PSV treedt morgen in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Heracles Almelo aan met Memphis Depay, waarmee het duel in Eindhoven ook direct een af- scheidsduel is voor de 21-ja- rige speler die donderdag ge presenteerd werd als nieu we aankoop van Manchester United. Depay speelt zijn voorlaatste wedstrijd in het shirt van PSV en de laatste voor eigen publiek. Van Praag spreekt andere uitdagers Michael van Praag gaat bin nenkort in gesprek met Luis Figo en prins Ali Bin Al-Hus- sein, de andere uitdagers van Sepp Blatter bij de ver kiezingen voor het voorzit terschap van de Fifa. Het ligt voor de hand dat na het on derhoud duidelijk wordt of de huidige preses van de we reldvoetbalbond op 29 mei te maken krijgt met drie te genstanders of dat alleen de sterkste kandidaat de strijd aangaat met de Zwitser. Tienpont bij Vestas in slot Ocean Race De Nederlandse zeiler Si meon Tienpont sluit zich aan bij de bemanning van Team Vestas in de laatste twee etappes van de Volvo Ocean Race. Vestas voegt zich naar verwachting op 7 juni weer bij de vloot om in Lissabon te starten voor de achtste etappe. De boot raak te zwaar beschadigd toen die eind november in de tweede etappe van Kaapstad naar Abu Dhabi op een rif liep in de buurt van Mauri tius. Versluijs snelste in Griffioenloop Middelburger Joeri Versluijs heeft gisteravond in zijn ei gen woonplaats de Griffioen loop gewonnen. Na tien kilo meter zegevierde hij in 36.55 minuten. Zijn plaatsgenoot Wilco Boogaard en Vlissin- ger Jeroen van der Meide werden respectievelijk twee de en derde. Valesca Lefeber, eveneens uit Middelburg, liep de win nende tijd bij de vrouwen: 48.41 minuten. ZATERDAG 9 MEI 2015 durft Europa niet in De financiële situatie bij FC Twente is zo ernstig dat directeur Gerald van den Belt niet met de club Europa in wil. foto Vincent Jannink/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De laatste weken van zijn dienstverband bij Feyenoord had Fred Rutten zich heel anders voorgesteld. Door de magere resul taten van de afgelopen tijd werd het laatste thuisduel met Vitesse in eens nog een finale, waarin de der de plaats eindelijk moet worden vei liggesteld. Omdat de voorbereiding werd verstoord door trieste en on voorziene omstandigheden, bele ven Feyenoord en Rutten een vreemd einde van het seizoen. Fred Rutten BARCELONA EINDHOVEN AMSTERDAM LISSABON MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46