Ik heb er al een paar richting ROC geholpen' Abdijbier bruist in Kloostergangen WALCHEREN 35 VLISSINGEN - Vroeger hingen ze op straat, in portiekjes. Een beetje lol trappen en een beetje klooien. Al tijd wel een bewoner die over ze klaagde. En altijd te laat thuis. Nu zitten ze binnen, bij Kevin Ho- gerheide van ROAT. De oud straathoekwerker van het HKPD gaat met ze dammen, sporten of gamen. „Wat ze maar willen. Als ze geen zin hebben in voetbal, dan niet. Ze moeten zich hier fijn voelen. En intussen knoop ik een gesprekje met ze aan. Dan blijkt wel eens dat het niet lekker gaat op school, of dat ze geen stage plaats kunnen vinden. Dan help ik ze bij hun CV. Ook heb ik kor te lijnen met de leerplichtambte naar. En ik heb er al een paar rich ting het ROC geholpen." En allemaal met minimale midde len, vertelt Hogerheide trots. „We huren alleen de gymzaaltjes. On ze vrijwilliger in Paauwenburg, Farah, een studente die taarten bakt met een groep meiden uit die wijk, betaalt zelfs alle materia len uit eigen zak. Gewoon, omdat ze dat belangrijk vindt. En Ra- chid, die daar op vrijdagavond ge zelschapsspelletjes speelt met jon geren, Mens Erger Je Niet enzo, die draait de tent gewoon hele maal zelf. Sleutelbeheer en al, hij doet alles vrijwillig." De kinderen, die varen er wel bij. Mohamed Ettahami (13) had nog nooit van ROAT gehoord, al komt hij er bijna dagelijks. Voor Kevin. „Hij is mijn mattie", zegt hij met één oog gericht op de Playstation. „Hij helpt ons en hij let op ons. We doen samen leuke dingen. En ik ben nog steeds te laat thuis." Letty Demmers blijft voorlopig nog Letty Demmers blijft nog waarnemend burgemeester van Vlissingen. Commissa ris van de koning Han Pol man overlegt na de zomer met de fractievoorzitters van de raad Vlissingen over de werving van een nieuwe burgemeester. Polman heeft de minister van Binnenland se Zaken gevraagd om uit stel wegens de miljoenente korten. ADHD, dyslexie en impulsbeheersing Veerle Koetje van de vereni ging voor AD(H)D en dyslexie houdt woensdag avond een lezing over AD HD, dyslexie en sociale me dia. Ze geeft hierbij mensen met deze diagnoses handvat ten om goed met sociale me dia om te gaan. De lezing be gint 20.30 uur in de zaal bo ven café de Concurrent aan het Bellamypark 22 in Vlis singen, toegang is gratis. Belgische folkband in historische kerk De Belgische folkband 'The Quest" geeft zaterdagavond om 20.00 een concert in de historische kerk in Souburg. De muziek 'herinnert aan de volksfeesten van toen'. Kaarten zijn in de voorver koop o.a. te koop bij Primera in Vlissingen en Oost Sou burg, aan de deur kosten ze 15. Informatie: www.histo- rischekerksouburg.nl. Wandelen op zondagochtend De boswachter neemt zon dagochtend om 06.00 uur mensen die al voor Hemel vaartsdag willen dauwtrap- pen mee in het Veersebos. Volwassenen betalen vijf eu ro, kinderen de helft. Ver trek vanaf toiletgebouw van natuurcamping Het Veer- sche Gat, Landschuurweg 5, Veere. Aanmelden verplicht: k.leeftink@staatsbosbeheer. nl. Het Middelburgse Abdij Bier Festi val is vrijdagmiddag om 16.00 uur geopend door burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg en gedeputeerde Ben de Reu. Een uur daarvoor al liep Middelburger Jos Jobse de kloostergangen van de Abdij in - waar anders dan daar vindt het festival plaats. „Ik ben eigenlijk een wijnliefheb ber die ook houdt van bier dat meer smaak heeft. Niet van pils, wel van bijzondere bieren." Bier van de Abdij van Brogne is voor Jobse een ontdekking. Het wordt pas sinds vier jaar gebrou wen, vertelt brouwer Gabriel Smet. De abdij ligt in Saint Gé- rard, in de buurt van Namen, te gen de Franse grens. Een blond biologisch bier is het, met 6,5 pro cent alcohol. „Ik ben erg be nieuwd naar hoe de Nederlanders het vinden. Nee, nerveus ben ik niet, het is een goed bier. Maar de smaak van de Nederlanders ken ik niet, dus ja, ik ben benieuwd." Na een uurtje rammelt Smet vro lijk met zijn bakje vol muntjes: „Het gaat goed. Er wordt veel ge proefd. En de reacties zijn goed!" Bezoekers van het Middelburgse Abdij Bier Festival betalen bij de ingang bij de Lange Jan 15 euro en tree en krijgen daarvoor een infor matieboekje, een glas en vijf muntjes om bier van hun keuze te proeven. In de kloostergangen staan zeventien kramen met tien tallen soorten bier. De Nederland se trappisten La Trappe uit Til burg en Zundert uit Zundert, Zeeuwse bieren van Dienges en Brouwerij Kees, bekende Belgen als Rochefort en Chimay. Het eerste Middelburgse Abdij Bier Festival is ook vandaag nog te bezoeken in de Abdij van Mid delburg. Het duurt van 15.00 tot 22.00 uur. ZATERDAG 9 MEI 2015 door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN VLISSINGEN SOUBURG VEERE door Maurits Sep MIDDELBURG - „Hhmmm, heerlijk die Brogne. Niet heel vol, maar wel een mooie smaak in de mond." Jos Jobse heeft als eerste bezoeker van het eerste Middelburgse Abdij Bier Festival zijn eerste biertje ge proefd. „Fantastisch! Lijkt me heer lijk bij asperges en licht vlees." www.abdijbierfestival.nl In de kloostergangen staan zeventien kramen opgesteld met tientallen soorten bier. foto Izaak Verkeste - ■- Inzet van ROAT onder jongeren werpt vruchten af. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36