Scheldehavens slaan handen ineen voor Sail Verbouwingsuitverkoop WALCHEREN 33 Hennepkwekerij ontdekt in Nieuwerkerk Met kortingen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu NIEUWERKERK - Na een anonieme melding is donderdag in een schuur aan de Nieuwe Weg in Nieuwerkerk een hennepkweke rij met 296 planten ontmanteld. In een schuur achter de woning troffen de agenten een in werking zijnde kwekerij aan, met in totaal 120 planten. Achter een schuif deur kwam nog een tweede ruim te tevoorschijn met daarin nog eens 176 planten. De bewoonster van het huis liet op verzoek van de agenten de me terkast zien. Een fraudespecialist van het energiebedrijf keek mee en concludeerde dat de stroom il legaal werd afgetapt. De kwekerij is ontmanteld en hennepplanten zijn vernietigd. Tegen de bewo ners wordt proces-verbaal opge maakt. water*,. specialist V Waterontharders Maar er wordt ook gedacht aan een gezamenlijke Sail, een regel matig terugkerend evenement met oude zeilschepen. Tot nu toe vond Sail enkel plaats in Vlissin gen, maar ook Terneuzen en Gent willen aanhaken. Henk Siersema van het Portaal van Vlaanderen: „We praten op dit moment met allerlei partijen. Er zijn legio mogelijkheden tot sa menwerking. Binnenkort reizen wij met een delegatie van de Dienst Waterrecreatie van Gent af naar een grote beurs voor rivier cruiserederijen in Berlijn. Samen proberen we daar zoveel mogelijk rederijen te interesseren voor de Kanaalzone. Nu gaan de meeste cruiseschepen nog naar Gent en als er al schepen afmeren in Ter neuzen, dan staan daar bussen te wachten om de passagiers direct naar Brugge of Gent te vervoe ren." Kortingen tot Nergens goedkoper!!! Kom eens kijken in onze showroom! Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 ZATERDAG 9 MEI 2015 Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet €49,50 Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 5615 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl Verzorgster Dolores van Andel en voorzitter René Wissekerke van A Seal. Op de voorgrond logé Plonsie, gevonden in Bloemendaal. foto Dirk-Jan Gjeltema £n)<H) lAWtón www.water-specialist.nl Goes T 0113 323523 M 06 57324260 door Wout Bareman TERNEUZEN - De havens van Gent, Vlissingen en Terneuzen gaan zich gezamenlijk 'verkopen'. Het is een initiatief van haveninformatiecen trum Portaal van Vlaanderen in Ter- neuzen. De havens gaan samen on der meer de riviercruisemarkt be werken. De nieuwsgierige dame hierboven heeft de naam Langoustinie gekregen. Het is een grijze zeehond, eind maart verzwakt en gewond aangetroffen op het strand van Vlissingen. Het vrouwtje heeft aaibaarheidsfactor tien: „Maar doe het niet, blijf uit de buurt", waarschuwen de verzorgers bij A Seal in Stellendam. „Want hoe lief ze er ook uitzien. Het blijven wilde dieren. En dat dat geldt zeker voor de grijze zeehond. Dat is het grootste in Nederland levende roofdier. Veel mensen weten dat niet." Onderzoek vorig jaar door Imares, Nioz en de Wageningse faculteit Diergenees kunde toont aan dat de grijze zeehond verantwoordelijk is voor een kwart van de aangespoelde dode bruinvissen. De grijze zeehond beschouwt dit zeezoogdier als zijn prooi. Hij vreet doodgemoedereerd de speklaag van een nog levende bruinvis. In de Oosterschelde bij de Bergse Diepsluis verbleef vorig voorjaar de grijze zeehond Happie. Die naam kreeg het dier van duikers en dat was niet voor niets. Happie is daar weggehaald en elders in het Deltagebied uitgezet. 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34