L Coese wethouder doet stoelen in de ban Turbotaal 66 Heel benieuwd wat er gebeurt als de kaartverkoop losbarst. Het wordt erg spannend THEATERPROGRAMMA 30 ZEELAND Volgende week valt het nieuwe programmaboekje van de drie grote Zeeuwse theaters in de bus. 66 Onderzoek wijst uit dat staand vergaderen een stuk efficiënter is 181 vermisten in Zeeland en West-Brabant Zaterdag 13 juni 2015 DELTA RIDE FORTHE ROSES BOG m 27 ME EXECU I - ONLINE Tl E VE I L I N G zaterdag Turbotaal, het is waar schijnlijk van alle tij den. Iedere nieuwe ge neratie jongeren ge bruikt woorden die anders ge bruikt worden dan dat de ouders dat deden of komt met heel nieuwe woorden. Toen ik jong was kwam 'onwijs gaaf in zwang. Ik weet nog dat mijn moeder daar vreemd van op keek: hoezo is iets 'onwijs gaaf? Net zoals ze er van op keek dat ik vertelde 'dat ik eerst op Chantal was, maar nu op Ju dith'. Hoe kan je nu 'op iemand zijn', is die ander dan 'onder je'? Nu komen mijn eigen kinderen met woorden die ik zelf nooit of anders gebruik. Het is nog niet heel ernstig. Aan sommige dingen die ik om me heen hoor, heb ik namelijk echt een hekel. Zoals aan scheldwoor den met kanker erin of dat er aan het eind van iedere zin 'weet je' wordt gezegd, waarbij dan ook nog vaak de 't' hard wordt uitgesproken. 'Het is lek ker weer, weet je', 'Ik moet naar school, weet je', 'Ik heb geen geld, weet je'. Afschuwe lijk vind ik dat. Dat hoor ik thuis gelukkig niet. Bij ons zijn de woorden vet en cool heel populair. Als ze het over 'vet' hebben, dan hebben ze het niet over het aantal calo rieën, maar dan wordt bedoeld dat iets heel leuk is. Net zoals 'cool' helemaal niets met de temperatuur te maken heeft, maar iets dat 'cool' is, is vooral erg stoer. Ik laat ze maar doen, het zijn moderne tijden denk ik dan maar. Toch is het soms opletten gebla zen, zeker als ze gaan schrijven. Mijn dochtertje van zeven kan dit sinds kort en daar is ze groots op. Al weken heeft ze het erover dat ze voor Moeder dag een mooie tekening gaat maken en dat ze er dan iets liefs voor mama bij gaat schrij ven. Gisteren liet ze de tekening zien, die ze morgen met een ontbijt op bed gaat geven. Ze is nu al zenuwachtig over de reac tie die mama op de tekening zal geven. Ik ben eigenlijk ook wel een beetje gespannen. Een prachtige bloem is het gewor den, met een schitterende tekst erbij: 'Mama ik vint jouw super vet'. Nee, de gemeente Goes bezuinigt niet op stoelen. „Staand vergade ren was al heel lang een wens van me", verklaart De Bat. „Ik hou niet van lange vergaderingen en talloze onderzoeken hebben uitge wezen dat het een stuk efficiënter gaat als mensen staan. Bovendien is het goed voor het lichaam. Het komt met enige regelmaat voor dat mijn rug moeilijk gaat doen van al dat zitten." De Bat vond het nou ook weer niet zo belangrijk dat hij op stel en sprong nieuw meubilair wilde, maar toen een kennis van de bur gemeester hem onlangs een ver hoogde tafel op proef aanbod, twijfelde hij geen moment. Het nieuwe meubelstuk is gisteren op zijn kamer geplaatst. „We gaan het eens een maandje proberen", aldus de wethouder. Hij beseft dat het voor veel men sen even wennen zal zijn, maar heeft desondanks al veel positieve reacties gekregen. Misschien ver dwijnen er binnenkort dus wel meer stoelen in het berghok van het stadskantoor. In dat geval is het een voor de hand liggende gedachte om ook de gemeenteraad stoelloos en dus efficiënter te laten vergaderen. De Bat waagt zich echter niet aan een uitspraak daarover. „Dat is aan de gemeenteraad zelf', is zijn diplomatieke antwoord. MIDDELBURG - Met tweeduizend stoelen verdeeld over drie thea ters in Terneuzen, Middelburg en Goes behoort de schouwburgorga nisatie van Frans Lievens tot de landelijke top. Dat zegt Joy Ar- pots, die in oktober vorig jaar een analyse maakte van het Zeeuwse theateraanbod. Arpots is niet de eerste de beste op theatergebied. Hij was eerder als adviseur verbonden aan grote schouwburgen in de Randstad. Onlangs werd hij benoemd tot ad viseur van Brabant C, dat een aan jaagfunctie heeft voor topcultuur- projecten en een cultuurfonds be heert. „Eén in verscheidenheid", is Arpots' oordeel over de Zeeuw se situatie. „Dankzij de combina tie van drie theaters kunnen hier voorstellingen komen die anders niet te zien zouden zijn geweest. Er valt wat te kiezen voor de inwo ners van Zeeland." Wordt dit ook door de Zeeuwen zelf zo gevoeld? Gaat een Goese- naar net zo gemakkelijk naar een voorstelling in Middelburg. Voor Youp van 't Hek (komend seizoen twee keer in het Scheldetheater) zal de fan van boven de Schelde best de tol voor de Westerschelde- tunnel over hebben, maar geldt dat ook voor voorstellingen die niet bij voorbaat voor een uitver kocht huis zorgen? En ziet een Zeeuws-Vlaming überhaupt wel eens het doek open gaan in de Goese Mythe of de Middelburgse VLISSINGEN - Nederland telt 1497 langdurig vermiste mensen, waar van 181 in de politieregio Zeeland/West-Brabant. Landelijk komen er iedere week twee bij. Dat blijkt uit onderzoek van Bu reau Beke in opdracht van Politie en Wetenschap. Het gaat om ver miste mannen, vrouwen en kinde ren die mogelijk zijn omgebracht, zelfmoord pleegden of een onge luk kregen en niet zijn terugge vonden. Verder is er een categorie die bewust verdween en bijvoor beeld met een andere identiteit naar het buitenland vertrok. De politie neemt de lijst op in haar opsporingssysteem. stadsschouwburg? Kortom, werkt het systeem van Lievens waarin elke plaats zijn eigen profiel kreeg, met Terneuzen voor de gro tere) publieksvoorstellingen, Mid delburg vooral toneel en Goes de wat kleinere professionele en de amateurvoorstellingen? Aan de vooravond van het vijfde seizoen dat alle drie de grote schouwburgen onder zijn bewind staan, is Lievens tevreden. „Ja, een deel van het Zeeuwse publiek is bereid naar een andere plaats te gaan om een voorstelling te zien. Ik zie steeds meer interactie", al dus Lievens. Dat geldt toch vooral voor Wal- chenaren, die in 2014 voor een aar dig deel van de recette zorgden, zowel in Goes (29 procent) en Ter neuzen (14 procent). De Wester- schelde blijkt voor Zeeuws-Vla mingen een grotere barrière te vormen dan voor Zeeuwen van boven de Westerschelde. Zeeuws- Vlamingen maken maar 5 procent uit van het bezoekersaantal in Goes en 8 procent in Middelburg. Het aandeel van inwoners van Schouwen-Duiveland is in Ter neuzen minimaal: in Middelburg 6 procent en in Goes 9 procent. De 'thuismarkt' is voor de drie theaters - Terneuzen voorop - het belangrijkste: Terneuzen 70 pro cent Zeeuws-Vlamingen, Middel burg 6r procent Walchenaren en Goes 49 procent Bevelanders. In de brochure voor het nieuwe seizoen, die komende week in de bus valt, staan de voorstellingen van de drie theaters opnieuw bij elkaar. Een bewuste keuze, zegt Valerie Lievens, verantwoordelijk voor de programmering. Zo zien belangstellenden meteen wat er, naast hun 'vaste theater', op de an dere locaties is te zien en worden ze op ideeën gebracht. „We heb ben gemerkt dat mensen dan toch zeggen: we gaan dat ook eens proberen." Frans Lievens stelt opgelucht vast dat de neergang in bezoekersaan tallen inmiddels is gestopt en dat er weer een voorzichtige stijging zichtbaar is. „Heel benieuwd wat er op 19 mei gebeurt als de kaart verkoop losbarst. Het wordt erg spannend." In het nieuwe seizoen biedt Zee land Theaters zo'n 260 voorstellin gen, 100 in zowel Terneuzen als Middelburg en 60 in Goes. Ga samen de strijd aan tegen kanker! deltaridefortheroses.nl AUCTIONS Stationsplein 9 -11 te Goes Industrieweg 1 3 te Vlissingen Zeeuwen vaker bereid te reizen voor avondje uit Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Rob Paardekam GOES - Mensen die op het stadskan toor een gesprek hebben met de Goese wethouder Jo-Annes de Bat zullen het voortaan wel uit hun hoofd laten om een vergadering on nodig te rekken. Op zijn kamer wordt voortaan staand vergaderd. Jo-Annes de Bat door Rolf Bosboom en Theo Giele Frans Lievens, theaterdirecteur C?<'C&i RIDEthe R©SES «sm KANTOORRUIMTE Ca. 286 m2 verhuurde kantoorruimte gelegen op de tweede verdieping. KANTOORGEBOUW Ca. 1.014 m2 gedeeltelijk verhuurde kantoorruimte gelegen op bedrijfsterrein 'Baskenburg-Zuid'. Notaris: Loyens Loeff N.V. mr. R.H. Meppelink 020-5785800 Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting B.V. Pieter Nienhuis MRICS RRV RMT RT 088 - 796 24 76 BOG Auctions is marktleider op het gebied van online executieveilingen van Bedrijfs Onroerend Goed. Ga voor meer informatie naar: BOG-AUCTIONS.COM of neem contact met ons op via 033 - 460 00 76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31