Aantal faillissementen gedaald 20 WERKEN MIJN BEDRIJF Het aantal faillissementen lag in april op het laagste niveau sinds mei 2011. Dat bleek gisteren uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april werden er 446 bedrijven en instellingen (exclusief eenmanszaken) failliet verklaard. Dat zijn er 198 minder dan in maart. De daling is grotendeels toe te schrijven aan het feit dat april vier zittingsdagen van de rechtbank telde en maart vijf. De meeste faillissementen werden uitgesproken in de handel en in de financiële dienstverlening, respectievelijk 105 en 81. In de financiële dienstverlening daalde het aantal faillissemen ten in april met 25, terwijl het aantal faillisse menten in de handel ongeveer gelijk bleef. In april zijn in de bouw 52 faillissementen uitge sproken, 35 minder dan in de voorgaande maand. Het aantal in een maand uitgesproken faillisse menten hangt nauw samen met het aantal zit tingsdagen van de rechtbank in die maand. Hier door kan het aantal faillissementen van maand tot maand sterk fluctueren. Voor een beter beeld van de ontwikkeling van het aantal faillissementen wordt daarom door gaans gekeken naar het voortschrijdend drie maandsgemiddelde, aldus het statistiekbureau. In april kwam het driemaandsgemiddelde uit op 523. Een maand eerder was dat 534. In februari 2015 lag het gemiddelde op het laagste niveau sinds september 2011. Vergeleken met de piek van medio 2013 is het ge middelde nog steeds relatief laag, zo constateer de het CBS. Het gevoel wanneer ik de Multimate in Nieuwerkerk binnenstapt is anders dan bij andere grote landelijke bouw markten. Minder anoniem, meer klant. Waar landelijke ketens met een groot marketingbudget en acties de klanten voor een boodschap en im pulsaankopen binnenhalen merk je hier dat je met een zelfstandige on dernemer hebt te maken die zich wil onderscheiden met service, door John de Kok René Dane (47) uit Oosterland is drijfnat van de regen wanneer ik arriveer. „Net even een vrachtwa gen gelost", grimlacht hij. Multi mate is een franchiseformule van zelfstandige ondernemers die zich hebben aangesloten bij een lande lijke organisatie. „Als eigenaren staan wij op de werkvloer, waardoor wij weten wat er leeft bij de klanten en wat er speelt op de markt", ver telt echtgenote Corine Schikker (46), terwijl René zich afdroogt. Multimate Nieuwerkerk omschrijft zichzelf als een service gericht klus- sencentrum. Corine: „Het begrip kassière werkt bij ons niet, wij zijn allemaal aanspreek baar voor advies. Je kan hier binnenstappen en je door het hele klus proces laten begeleiden. Wij leggen uit hoe het zit en als het nodig is doen wij het voor je. Onze kracht is inlevings vermogen voor wat de klant nodig heeft en daarbij oplossingsgericht denken." Alle mede werkers hebben daarom een technische achter grond, waarbij iedereen ook nog een specialisa tie heeft. Als het nodig is kun je je compleet laten ontzor- gen. Multimate Nieuwerkerk heeft een monta gedienst die aan huis langs komt. „Onze speer punten zijn 'meten is weten', bezorgen, monte ren, mengen. Samengevat persoonlijke service en maatwerk", zegt René. Dat maatwerk begint met het zagen van planken en platen en eindigt bij het bouwen en monteren van bijvoorbeeld een keukenkastje dat precies in die onmogelijke hoek past. „Binnen onze mogelijkheden is het haast u vraagt, wij draaien. Schuifkasten, rollui ken op maat, we kunnen voor veel van zulk soort maatwerk een prijsopgave geven." Maat werk speelt ook een grote rol bij aanpassingen voor mensen met een beperking. „Er wordt steeds minder vergoed, waardoor mensen die een aanpassing nodig hebben bij ons komen. Wat we zien is dat veel mensen grote aanpassin gen een drempel vinden, want het maakt de be perking zichtbaar. Ze willen dan bijvoorbeeld een zo klein mogelijke handgreep in de douche. Wij zijn daar heel nuchter in. Veiligheid staat voorop. Wij kunnen de aanpassingen deskun- Het aantal in een maand uitgesproken faillissementen hangt nauw samen met het aantal zittingsdagen van de rechtbank in die maand, foto ANP Johan van Dongen (52) Ouwerkerk Montagedienst Ik ben hoofdzakelijk op pad om te bezorgen en te monte ren. Verkoop doe ik ook, maar zeer beperkt. Het werk is altijd gevarieerd. De ene dag zit je op je knietjes te te- gelen, de volgende sta je een schutting te zetten en daarna sta je op een ladder om een zonwering op te hangen. Het inmonteren van een kastje, plaatsen van een toiletje of buitenlampje doe ik ook. Op de zaterdagen kan het in de zaak zo druk zijn dat ik de za gerij niet uit kom. Henk van de Velde (25) Nieuwerkerk Verkoop en Montagedienst Ik maak graag iets moois met mijn handen. In de montage dienst gaat dat alle kanten op. Van laminaat leggen tot een plafondje maken. Het is leuk wanneer mensen enthou siast over het eindresultaat zijn. In de verkoop komt het er dan weer op neer om de klant een gedegen advies te geven waarbij je rekening houdt met de situatie, het budget en het product. Onze vakkennis wordt op peil ge houden met onder meer dealercursussen. Anne-Marie Verton (44) Sirjansland Algemeen medewerker Mijn technische achtergrond is installatiemonteur, ik kon eerder heftruck rijden dan fietsen en ik klus zelf graag. In de winkel komt echt alles op je pad, verf mengen is bij voorbeeld de specialiteit van Corine, maar ik doe het ook. Sanitair is dan weer echt een specialiteit van mij, als team vullen we elkaar zo aan. Be stellen, uitpakken, orders klaar zetten hoort er ook bij. In de verkoop ben je in de eerste plaats adviseur. Multimate geeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21