i' Joyrijdster (10) rijdt huis binnen Nederland op plek 10 bij opvang asielzoekers Kort geding: weg met huidige alcoholsloten BINNENLAND 11 p 700 vierkante meter." Speelgoed, snoep, ijs, frisdrank, acht espresso machines, magazines, kranten, broodjes, patat en - het is even zoeken - als een relikwie uit een ver verleden ook nog een schapje van 2 meter met motorolie, ruiten- sproeiervloeistof en andere auto- benodigheden. Niet alles is veranderd bij de ben zinepompen. Er is nog steeds een bak drijvende gehaktballen in wa terige jus en in het bovenste rek bij de magazines staan nog im mer de pornoblaadjes. De tank shop is het domein van de man. Boelens: „Vrouwen komen bin nen, rekenen de benzine af en zijn weer weg. Misschien is dat nog van vroeger, toen de truckers met hun broodjes bal iedere vrouw aanstaarden." Shell wil óók de ontbijtende vrou wen binnenkrijgen, zegt Mach- teld de Haan, algemeen directeur Shell Nederland Verkoopmaat schappij. Het assortiment is vrou welijk genoeg met bijvoorbeeld verse muntthee en speltbrood. De toiletten zijn smetteloos. „Nu het zomer wordt, denken we ook over salades, yoghurt en fruit." BUITEN DE DEUR ONTBIJTEN Opnamestop door MRSA-bacterie Op de longafdeling van het Zuiderzeeziekenhuis in Lely stad geldt tijdelijk een opna mestop. Het ziekenhuis be sloot gisteren geen nieuwe patiënten op te nemen om dat daar de MRSA-bacterie is aangetroffen. Drie patiën ten bleken de bacterie bij zich te dragen. Dinsdag be kijkt het MC Zuiderzee of de afdeling weer open kan, zei een woordvoerder. Oefenterreinen beter beveiligd Militaire oefenterreinen trekken veel overlast aan: van loslopende honden die militairen bijten, tot motor crossers die de rust versto ren. De marechaussee heeft gisteren strengere controles aangekondigd op terreinen in West-Brabant. Daar is de meeste overlast. Onlangs werden twee oefenende mi litairen gebeten door een los lopende hond. OM eist straf voor doodrijden kind Een 74-jarige vrachtwa genchauffeur uit Kapel-Ave- zaath die op 3 november een jongen van 13 doodreed in Buurmalsen, moet 240 uur werkstraf krijgen. Dat eiste justitie gisteren. Ook moet hij een rijverbod van zestien maanden krijgen waarvan twee voorwaardelijk. De man zag op een kruising de scholier over het hoofd. Drie gewonden na explosie in bedrijf Bij een explosie en de daar opvolgende brand bij een be drijf in Wijchen zijn vrijdag drie mensen gewond ge raakt. Zij liggen in een zie kenhuis. Een van hen is er volgens de politie ernstig aan toe. Hij werd met een traumahelikopter vervoerd. Vier andere mensen hadden rook ingeademd, maar kon den na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. „Ik wilde haar nog tegenhouden, maar viel plat voorover", vertelt haar geschrokken moeder Ria den Otter (41). Kort daarna klonk er een knal en was het ongeluk een feit. „Via de achterdeur van de au to wist ik Quiana te bereiken. Het was huilen, huilen, huilen. Ik zit onder de schrammen en zij heeft wonderbaarlijk genoeg niets!" Overbuurvrouw Esma Yildirim was niet thuis op het moment van het ongeluk. „De politie belde me dat er iemand mijn woning was binnengereden. Ik ben nog steeds in shock. Toen ik hoorde dat het om een kind ging, was het enige wat ik wilde weten hoe het met haar ging. Gelukkig is er al leen materiële schade." De politie maakt er geen zaak van. „Dit is meer iets voor de ver zekering", zegt een woordvoerder. Den Otter gaat nog met haar dochter in gesprek over het joyri- den. „Ze was zo geschrokken dat ik het er voor nu even bij heb gela ten." De overbuurvrouw, tegen wiens huis het meisje aanreed, is vooral blij dat er alleen materiële schade is ROTTERDAM - Nederland staat bij de opvang van asielzoekers Euro pees in de middenmoot. Gere kend naar het aantal nieuwe asiel zoekers per 10.000 inwoners stond Nederland in 2014 op de tiende plek, achter landen als Oos tenrijk en Denemarken. Dat blijkt uit berekeningen van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) die vandaag bekend worden gemaakt. In 2014 vroegen volgens het CBS bijna 22.000 men sen asiel aan in Nederland, dat is 13 asielzoekers per 10.000 inwo ners. Koploper is Zweden, met bijna 80 vreemdelingen per 10.000 Zweden. Daarna volgen Hongarije (42) en Oostenrijk (33). Het gemiddelde voor de hele Eu ropese Unie is elf. Eerder werd al bekend dat in 2014 562.000 asiel zoekers naar Europa kwamen. 40 procent meer dan in 2013. Dat is het hoogste aantal sinds 1992, toen er oorlog was op de Balkan. Op de ranglijst met absolute aan tallen staat Nederland op de ze vende plek. Daar staat Duitsland op één. Het aantal asielzoekers dat hier naar toe kwam, was in 2014 het dubbele van het jaar daar voor. Dat komt vooral door de toe stroom van Syriërs. DEN HAAG - Een groep van zeven tig mensen met een alcoholslot in zijn auto heeft een kort geding aangespannen tegen het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) en de staat. Ze willen dat het mogelijk wordt om het alco holslot te laten verwijderen. De Hoge Raad heeft onlangs be paald dat het alcoholslotprogram- ma in nieuwe gevallen niet meer mag worden opgelegd. Voor be staande gevallen - mensen die tot de straf zijn veroordeeld voordat de hoogste rechters hun uitspraak deden - wordt het alcoholslot ge handhaafd. Dat is ten onrechte en die bepa ling moet worden geschrapt, zei advocaat Mousa Ichoh gisteren. Het kort geding dient op 11 juni in Den Haag. De Hoge Raad bepaalde in maart dat iemand die een alcoholslot op gelegd heeft gekregen, niet ook nog eens strafrechtelijk mag wor den vervolgd. De overtreder wordt dan dubbel gestraft. De Raad van State zette een dag later helemaal een streep door de sanctie. Volgens de hoogste bestuursrechter heeft het CBR door de algemene wetgeving te weinig ruimte om een afweging te maken per individuele bestuur der. www.dejongintra.nl/fietsvakanties ZATERDAG 9 MEI 2015 Peter Maas, taxichauffeur: „Ik eet nooit thuis." foto's Shody Careman snelweg Naar schatting ont bijt 37 procent van de Nederlanders re gelmatig buiten de deur, stelt Shell. Exacte cijfers zijn er echter niet, want nie mand geeft zijn ei gen verkoopcijfers. Shell zegt 'duizen den' ontbijtjes per week te verkopen en miljoenen broodjes per jaar te smeren. Er zijn inmiddels zes tig Shellstations waar de schappen met motorolie plaats hebben gemaakt voor afbakovens. McDonald's stort zich vol op de ontbij tende automobilist en denkt de (gehei me) omzet de ko mende jaren te ver drievoudigen. De hamburgerbak ker levert van alles langs de snelweg, van yoghurt met cruesli tot scrambled eggs. LELYSTAD WOENSDRECHT ARNHEM WIJCHEN door Marjolein Groenendijk BARENDRECHT - De 10-jarige Quiana uit Barendrecht is gisteren met haar moeders auto de woning van de overburen binnengereden. Terwijl haar moeder de wagen aan het uitladen was, kroop het meisje achter het stuur. De sleutel zat nog in het contact en de jonge 'joyrijd ster' gaf gas. L_ BI I Het huis in Barendrecht liep forse schade op. foto ANP door Cyril Rosman Vliegreizen Steden reizen Busreizen Autoreizen Verre reizen Reissom excl.€ 17,50 reserveringskosten en 2,50 calamiteitenfonds. Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau 8-daagse fietsvakantie Bagageservice Nederlandstalig informatiepakket 7 dagen service telefoon Reiscode:fiat522 8-daagse fietsvakantie Bagageservice Nederlandstalig informatiepakket Meerdere treinritten inbegrepen Reiscode:fiat501

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12