66 Ik rij nog voor vijf uur 's ochtends weg. Dan ga ik echt nog niet zitten eten 66 Ik eet per dag voor 8 euro langs de snelweg. Maar ik tank hier niet, dat is me veel te duur Kras Rondreizen Vierdaagse 10 BINNENLAND SNELLE HAP Nu willen tankstations ook vrouwen trekken, met muntthee en speltbrood bijvoorbeeld. BREUKELEN - Klokslag zes uur 's ochtends liggen de voorbeeld broodjes achter het glas bij de De- li2go van Shellvestiging Haarrijn langs de Ai bij Breukelen. De si naasappelpers draait en in de ovens kleuren broodjes goud bruin. Wie nog geen honger had, krijgt het hier wel. Een gezette man schuifelt langs de ook al ge vulde snackwall en trekt uiteinde lijk een frikadel uit een luikje. Hij hapt hem zonder zichtbare vreug de weg. De 29-jarige stukadoor Achmed Iz zet zijn tanden in een panini hete kip. Thuis is zijn koelkast leeg. Hij spendeert honderden eu ro's per maand aan zijn snelweg- ontbijten, rekent hij voor. „Nu heb ik 11,85 euro uitgegeven. Deze panini hete kip, een flesje vitami newater, een flesje Sourcy en voor de lunch een broodje tonijn. Waarom niet? Het is lekker mak kelijk. Ik heb geen vrouw en geen kinderen dus hoef niks te spa ren." „Dit broodje kost anders 3,50 eu ro", weet taxichauffeur Peter Maas. Hij heeft de 'ontbijtdeal' ge kocht, het pistoletje kaas met een flesje jus voor 2 euro. „Ik eet nooit thuis. Ik rij nog voor 5.00 uur 's ochtends weg om wat vroege ritten op Schiphol te kunnen doen. Dan ga ik echt niet eten." Wie langs de snelweg zit kan een miljoenenomzet halen met brood jes. McDonald's richt zich op ont bijtende automobilisten. Maar Shell, BP en Texaco ook, met deals en aantrekkelijk klinkende namen van de ouderwetse kof- fie-en-broodjeshoek: Wild Bean Café of Go Fresh. Vers én snel is de magische for mule langs de snelwegen. Het gros van de ontbijters bij Shell Haarrijn loopt met een papieren zak binnen 1 minuut weer naar de auto. „Geen tijd", grommen de mannen. Kauwend scheuren ze weg. Bellen achter het stuur is weliswaar verboden, eten en rij den mag wel. Binnen staan man nen zwijgend te eten, minimaal een meter van elkaar vandaan. Niet iedereen gaat voor het lokker tje van 2 euro. Ton van Buchsbach uit Weesp zet zijn tanden in een Italiaanse bol met omelet, bacon en rucola. Het is 8.15 uur en hij heeft even tijd om rustig te eten. „Weet je, als ik om 6.30 uur uit bed kom, heb ik geen honger. Dan drink ik een paar bakken kof fie en ga op pad. Soms heeft mijn vrouw toch brood gesmeerd. 'Doe dat nou niet', zeg ik dan. Maar het staat dan toch in de koelkast klaar. Ik vergeet het domweg mee te nemen. En als ik dan de snel- weg opdraai en het asfalt zie, dan krijg ik trek. Zo gaat het eigenlijk elke dag." Van Buchsbach weet exact waar je moet zijn. „Ik heb een onder houdsbedrijf en kom door heel het land. BP en Shell hebben de lekkerste broodjes. En ik hou van lekker. Carpaccio, filet americain, gerookte zalm, broodje bal. Nooit zo'n broodje kaas, dan kan ik thuis net zo goed de koelkast opentrekken." 5,45 euro moest Van Buchsbach afrekenen voor zijn ontbijt. „Per dag eet ik langs de weg voor zo'n 8 euro. Eigenlijk heel veel geld als je het optelt. Maar tanken doe ik hier nooit. Veel te duur." Bijna geen enkele ontbijter tankt. Een bijzaak wil bedrijfsleider Mi chel Boelens de brandstofverkoop in de Shellvestiging niet noemen, maar hij verdient meer met de verkoop van broodjes aan de 20.000 tot 40.000 klanten die hij wekelijks over de vloer krijgt. Shell Haarrijnen langs de A2 bij Breukelen is het grootste benzine station van de marktleider. „Inclu sief onze Starbucks hebben we Nu EXTRA korting op rondreizen! Nu EXTRA korting op rondreizen! De wereld is Kras 2399 3319 Ton van Buschbach: „Als ik de snelweg opdraai en het asfalt zie, krijg ik pas trek in ontbijt. Achmed Iz, stukadoor: „Het is lekker makkelijk. Mannen ontbij ten langs de door Ton Voermans Peter Maas, snelwegontbijter Ton van Buchsbach 12 dagen v.a. 15 dagen v.a. 22 dagen v.a. Van 8 t/m 11 mei krijgt u bij Kras EXTRA korting op alle rondreizen. Een greep uit ons wereldwijde aanbod inclusief vlucht, hotels, NL-sprekende reisleiding en excursies: Italia Grandiosa Laat uw hart veroveren door talloze high lights als Venetië, Rome, Florence en méér! Korting tot 66 p.p.! Klantbeoordeling 83: "Prachtige culturele reis!" Zie: Kras.nl/38307 Mystiek Japan Ontdek het land van de Geisha's met o.a. Tokyo, Mt. Fuji en Kyoto. Incl. treinrit per Shinkansen. Korting tot 180 p.p.! Incl. vele bezoeken aan prachtige steden Zie: Kras.nl/36600 West-Canada Seattle Maak kennis met indrukwekkende landschap pen per 'snow coach', boot- natuurtochten. Korting tot 240 p.p.! Incl. 2 u durende ferrycruise Inside Passage Zie: Kras.nl/36595

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11