m u Topvissers naar Kanaal voor wereldwedstrijd Verbouwingsuitverkoop ZEEUWS-VLAANDEREN 33 SHOWROOM Oud Westdorpe komt weer tot leven in nieuwe expositieruimte in voormalige rk-kerk, De Kirke. Met kortingen van 40 tot 80% Badkameruitverkoop.nl WESTDORPE - Johan Thomas is he lemaal om. Zijn museum Oud Westdorpe moest verhuizen. Hij had er een hard hoofd in. Maar dat is verleden tijd. „Ik ben tevre den", verzucht hij gisteren in de nieuwe tentoonstellingsruimte in de voormalige rooms-katholieke kerk van Westdorpe. „Zeker te we ten!" Dat Thomas behoorlijk wat twij fels had, is niet verwonderlijk. Het museum was eerder veel rui mer behuisd in een oude onder wijzerswoning naast verenigings gebouw Concordia. Met de inge bruikname van de kerk als nieuw dorpshuis De Kirke moest ook Oud Westdorpe verkassen. „We moesten ontzamelen", vat beoogd voorziter van stichting Museum Oud Westdorpe Johan de Baets sa men. „Veel spullen hebben we overgebracht naar andere musea, naar het Industrieel Museum in Sas van Gent, oorlogsmuseum Gdynia in Axel en het schoolmu seum in Terneuzen." De museumcollectie is terugge bracht tot de kern. En daartoe be horen zeker de archeologische vondsten die Thomas (79) vanaf 1963 deed rondom Westdorpe. Hij heeft Oud Westdorpe dat door overstromingen tussen 1404 en 1617 volledig kopje onderging, opnieuw tot leven gewekt. Super gave aardewerken schalen vond hij, talloze pijpenkoppen, leren schoenen - 'die hebben zeventien jaar in een conserveermiddel gele gen' - en een schitterend madon nabeeldje; het pronkstuk. Thomas heeft als amateur-archeo loog een schat blootgelegd waar van de waarde nauwelijks te bepa len is. Van weinig plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen is zoveel bo ven water gehaald als van West dorpe. In het museum is dat nog eens aangevuld met allerlei ande re historische attributen, van on der meer de drie brouwerijen die Westdorpe heeft gekend, over de grote zoon van Westdorpe, Jan Dellaert, oprichter van vliegveld Schiphol, en over de kerken die het dorp heeft gekend. Het museum heeft nu een verras send plekje gevonden in de (gewe zen) dorpskerk uit 1947, die is op gebouwd nadat in mei 1940 de oude kerk door terugtrekkende Waalse troepen in brand was ge stoken. De oude kerk is op foto's te zien. Ook de deels verbrande, door Thomas behouden preek stoel keert terug. Johan de Baets laat zijn gevoel spreken over de nieuwe expositieruimte. „Het voelt alsof wij hier thuis gekomen zijn." Nog niet alles is klaar. Hier en daar moet nog wat worden opge hangen. Veel werk is al verzet. Maanden zijn vrijwilligers ermee bezig geweest. De Baets: „We heb ben hier wat dagen versleten." Het is eraan af te zien. De collec tie staat er in glazen vitrines mooi uitgelicht bij. „Onze show room", omschrijft De Baets de ruimte. Hij heeft geen woord te veel gezegd. Volgende week zaterdag is de offi ciële opening, tussen 14.00 en 15.00 uur. Van 15.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. Het museum is daarna elke eerste zaterdag van de maand open van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Gratis. „Natuurlijk zijn vrijwillige bijdra gen en nieuwe donateurs altijd welkom", voegt De Baets toe. De schoorsteen moet tenslotte wel blijven roken, zelfs in Oud West dorpe. Illegale palingfuiken in beslag genomen In een kreek in de gemeente Hulst zijn vrijdag zestien il legale palingfLdken in beslag genomen. Veertien fuiken bleken van een oud-beroeps- visser. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt door de politie. Paling is beschermd. Alleen beroepsvissers met een vergunning mogen erop vissen. In de fuiken zat ook geen speciale ring om te klei ne vis te laten ontsnappen. Open dag bij Technische School De Vrije Technische School aan de Breedstraat in Sint Ni klaas houdt morgen, zon dag, van 10.00 tot 17.00 uur een open dag. De school, die zich ook op Zeeuws-Vlaamse leerlingen richt, geeft informatie over onder meer opleidingen bouw, hout, auto en mecha nica. Meer informatie is te vinden op www.vtssn.be Leren werken met iPad en Galaxy Tab Bij Toonbeeld zijn er vanaf komende week weer cursus sen te volgen voor werken met de iPad en Samsung Ga laxy Tab. Er zijn cursussen voor beginners, maar ook is er een vraagbaak voor de ge vorderde tabletgebruikers. Meer informatie over het volledige cursusaanbod, de tijden en de inschrijving is te vinden via de website terneuzen.nl/toonbeeld. Ruslandkenner praat over boek Journalist en Ruslandken ner Alexander MünninghofF geeft woensdag een Prome- theus-lezing in Porgy en Bess. Hij vertelt over zijn nieuwe boek De Stamhouder, een autobiografische vertel ling die berust op feiten en familieverhalen. Eerder schreef MünninghofF Tropen jaren in Moskou. Aanvang 20 uur. Meer informatie: www.porgyenbess.nl. Teams uit minstens vijfentwintig landen worden verwacht. Voorzit ter Paul Aardewerk van de Terneu- zense sportvisvereniging ONI zou er niet gek van staan te kijken dat er zelfs toppers uit meer dan dertig landen komen. Elk team be staat uit vijf vissers, plus één re serve. „Reken daar enkele mecani ciens bij", zegt Aardewerk, „en je komt wel op tien man per team uit, samen dus minimaal 250 deel nemers." Sportvisserij Nederland heeft het Kanaal Gent-Terneuzen uitverko ren voor het WK. ONI zorgt voor de plaatselijke organisatie. Vóór het wedstrijdweekend zijn er trai- ningsdagen van 6 tot en met 10 juli. Het Kanaal tussen de brug Sas van Gent en het begin van de Au- trichehaven heeft als voordeel dat de visomstandigheden overal ge lijk zijn, zegt Aardewerk. Het WK feedervissen - met een lichte hen gel en voerkorfje - trekt altijd veel publiek. Aardewerk rekent op twintigduizend bezoekers. Kortingen tot Nergens goedkoper!!! Kom eens kijken in onze showroom! Riethil 20, 4825AP Breda Tel: 076-2600063/ 06-28448040 ZATERDAG 9 MEI 2015 Museum in het nieuw door Harmen van der Werf Johan Thomas, dé man achter museum Oud Westdorpe, en beoogd museumvoorzitter Johan de Baets in de nieu we expositieruimte met het museale pronkstuk, een in 1968 opgegraven madonnabeeldje, foto Camile Schelstraete HULST SINT NIKLAAS TERNEUZEN TERNEUZEN WESTDORPE - Het Kanaal Gent- Terneuzen bij Westdorpe is zater dag 11 en zondag 12 juli het po dium voor een topsportevene ment, het wereldkampioenschap feedervissen. 800 m2 showroom, 2500 m2 opslag!! Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 111