Sluiskil slikt aanleg van gronddepot aan Kanaal \CA Trio steunpilaren van Strandkerk Niemand hoeft huis uit Cadzand koninklijk onderscheiden bij ruiming explosieven 32 ZEEUWS-VLAANDEREN Wedstrijden om Dutch Slopestyle Cup in Skidöme Geluk en gezondheid staan centraal op eerste editie Zin in Zijn! beurs DE NIEUWE TOYOTA RAV4 Bewoners van Sluiskil ageerden twee jaar geleden sterk tegen de komst van het depot, omdat ze nog meer overlast van de over kant van het Kanaal vreesden. Al le bezwaren en bedenkingen van vooral bewoners van de Pierssens- polderstraat en de Bovenweg wer den afgewezen. Actievoerder Bennie Martens is toch niet geheel ontevreden. Het waterschap bleek wel bereid de Sluiskillenaren tegemoet te ko men. Zo komt er een wal om het gronddepot, die geur- en stofover- last moet beperken. „Stankover last zou er toch al niet moeten zijn, omdat het geen baggerdepot, maar puur een gronddepot wordt." Martens is ook blij dat het waterschap de locatie van het depot een stukje naar het noor den heeft verplaatst, vlakbij de brug van Sluiskil en verder van het dorp af. „Dat scheelt in de ge- Het waterschap is ons gelukkig redelijk tegemoetgekomen Het onderzoek naar de niet-ge- sprongen explosieven nabij de toe komstige jachthaven is bijna klaar. Tot nu toe werden vlak on der de kust een contactmijn en twee vliegtuigbommen - een 250-ponder en een 500-ponder - In het pand aan de Veerhaven 3 staan van 9.30 tot 17.00 uur diver se standhouders. Zo kunnen be zoekers meer leren over hun aura, yin yoga boefenen en verschillen de lezingen volgen. Ook worden er consulten gegeven, zoals die van een dierenfluisteraar. luidsoverlast. Het blijft jammer dat de aanvoer van de grond niet via de Koegors kan, maar dat zou te duur worden vanwege wegen aanpassingen." Martens geeft direct toe dat min der geluidsoverlast van het depot te verwachten is dan van de fa brieken van Yara en Heros. „De fa brieken, de puinvergruizer van Sa- gro en het gronddepot moeten al lemaal aan de normen voldoen. Maar in Sluiskil horen we het op getelde geluid. Het waterschap zegt ons overigens alle medewer king toe. Ze houden me op de hoogte en als ik metingen wil doen, mag dat." Het waterschap heeft het depot nodig voor de opslag en het be heer van overtollige grond in Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen. Het de pot krijgt volgend jaar ook een ca lamiteitenplaat, een vloeistofdich te vloer waar onbemonsterde of 'asbestverdachte' grond (grond die is gebruikt bij de aanleg van dammen bijvoorbeeld) kan wor den opgeslagen. Het dagelijks bestuur van het wa terschap wil het depot in één keer laten aanleggen. Aanvankelijk zou het in twee fases gebeuren, maar dan moet vrijkomende grond van andere projecten en van het afgra ven van wegbermen eerst elders worden opgeslagen. Door het de pot vanaf de zomer in één keer aan te leggen, wordt zodoende ook op transportkosten bespaard. De algemene vergadering neemt donderdag 2t mei een besluit. gevonden. Die moeten geruimd worden. De precieze planning en manier waarop dat zal gebeuren, wordt momenteel besproken. Wel wil de EOD de explosieven ter plekke onschadelijk maken, zegt een woordvoerster van de gemeente Sluis, en dus niet op bijvoorbeeld de speciaal daarvoor bedoelde 'ontplofïïngslocatie' in Waterdu- nen. Volgens de gemeente Sluis hoeft tijdens de ontmanteling waarschijnlijk niemand zijn of haar huis uit. De gemeente komt komende week met meer informatie over de ruiming. Voor de kinderen treedt Circus Koekepan op van 11.30 tot 17.00 uur. Een circusdirecteur laat kunstjes en goocheltrucs zien, waar de kinderen aan mee kun nen doen. Entree voor de hele dag bedraagt 6 euro. Om 20.00 uur musiceert Owanka, een Belgisch duo dat onlangs bij Belgium's Got Talent te zien was. Een kaartje voor het concert kost 12,50 euro. Qi begon in 2014 met een biologi sche koffie- en theeschenkerij en breidt uit naar een centrum met praktijkruimtes, wellnessfacilitei- ten en creatieve vorming. - En of Elvira Beirnaert (die vandaag 78 wordt), Johan van de Plasse (73) en Theo Vermue (69) verrast waren vrij dagmiddag. Ze waren met ver schillende smoezen naar theehuis Juffertje in het Groen bij camping De Wachtsluis gelokt en hadden zeker niet op een koninklijke on derscheiding gerekend. Beirnaert, Vermue en Van de Plas se zijn steunpilaren van de Strand- kerk in Cadzand-Bad. Elvira (toen nog) Faes hielp als meisje al mee toen de eerste toeristenmis in de zomer van 1954 werd opgedragen in de schuur van haar vaders boe renbedrijf in Cadzand. Nadat de officiële Strandkerk aan de Noord- dijk, vlakbij de boulevard en het strand, tien jaar later in gebruik werd genomen, trad ze even te rug. Maar vanaf 1985 is ze weer een van de actiefste leden van de werkgroep strandkerk. Johan van de Plasse, die een agra risch bedrijf aan de Herenweg in Cadzand drijft, is al sinds de op richting - meer dan vijftig jaar ge leden - bij de werkgroep strand kerk betrokken en Theo Vermue al ruim veertig jaar. De drie deco- randi, die allen de versierselen be horend bij het lidmaatschap van de Orde van Oranje Nassau kre gen opgespeld door de Sluise bur gemeester Annemiek Jetten, ont vangen van Palmpasen tot eind september strandkerkgangers, hel pen pastors, maken schoon en ser veren koffie. Daarnaast verricht ten ze allen nog een aantal speci fieke taken voor de kerk zoals on derhoud en veiligheid (Van de Plasse) en de financiën (penning meester Vermue). Van de Plasse was de twaalf jaar voor de eeuwwisseling ook nog voorzitter van duivensportvereni ging De Getrouwe Duif en stelt zijn boerderij open voor ouderen en zorgbehoevende mensen. TERNEUZEN - Skihal Skidöme in Terneuzen biedt morgen, zondag, een podium aan de beste free- skiërs en freestyle snowboarders van Nederland. Het gaat om de eerste wedstrijden om de Dutch Slopestyle Cup. Slopestylen is een spectaculaire manier van skiën, waarbij snow boarders en freeskiërs over obsta kels moeten zien te komen. De wedstrijden in Terneuzen begin nen om 23.00 uur. De prijsuitrei king is om 26.30 uur. Het Neder lands kampioenschap wordt 17 mei voortgezet in Skidöme Rucp- hen, de finales zijn 23 en 24 mei in Landgraaf. BIJ ONS IN DE SHOWROOM v.a. 33.415,- Ioday v.a. 35.440,- Toyota CAPPENDIJK TOYOTA Benzine 4Wheeldrive Diesel 2Wheeldrive TERNEUZEN Tel. 0115-617751 door René Hoonhorst SLUISKIL - Waterschap Scheldestro- men laat, als de algemene vergade ring akkoord gaat, voor ruim 1,1 miljoen euro een gronddepot aan leggen aan de Oostkade, vlakbij de brug van Sluiskil. Bennie Martens, Sluiskil door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De Explosieven Op- ruimings Dienst (EOD) ruimt in de week van 18 tot en met 22 mei de explosieven op die gevonden zijn bij de toekomstige jachthaven in Cadzand-Bad. Er hoeft waarschijn lijk niet te worden ontruimd. Dat meldt de gemeente Sluis. door Sophie Stockman BRESKENS - Qi Breskens houdt van daag voor de eerste keer de Zin in Zijn! beurs. Alle activiteiten staan in het teken van gezondheid en ge luk. 7 Tomorrow Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl door René Hoonhorst Johan van de Plasse, Elvira Beirnaert-Faes en Theo Vermue (vlnr) in de bloemen gezet met de versierselen van de Orde van Oranje Nassau opgespeld in de tuin van theehuis juffertje in het Groen, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110