Koos en Jo Dijksman: Alsof we op vakantie zijn Vijf meiden kunnen Zeeuwen in Alkmaar 'Miss Tholen' worden slaags met 'Hells Angel' BEVELANDEN en THOLEN 35 En dat is ook wel een beetje zo. Meer dan 120 aanmeldingen wa ren er voor de 28 appartementen. Op basis van hun verzamelde punten bij R&B Wonen kwamen ze in aanmerking. „Op 21 maart hebben we hier voor het eerst geslapen. En we hebben er geen dag spijt van ge had. 's Morgens word je wakker met lekker de zon op je gezicht. Alsof je altijd op vakantie bent. Heerlijk!", vertelt Jo. Zorg bij de hand is een hele ge ruststelling voor het echtpaar. „Stel een van ons wordt hulpbe hoevend en de ander valt ineens weg. Dan is het fijn om te weten dat er hulp is." Voor achttien euro per maand hebben ze nu een zorg- pakket. Daarvoor hebben ze een alarmin stallatie en een slimme 'sleutel' waarmee ze zorgverleners toe gang kunnen verlenen tot hun woning. In Wooncomplex De Riet zanger zijn 28 appartemen ten van R&B Wonen en 24 zorgwoningen van SVRZ. De genomineerden zijn gekozen uit vele aanmeldingen. Het zijn Ju dith Goedegebuure, Lydia Nou- wen, Jennifer Jacelyn Mol, Penny Küper en Lisette Hasny. Op de website van Suzannaland (het nieuwbouwproject in het haven gebied van Sint-Annaland) stel len ze zich voor. Daar kan ieder een tot eind mei op zijn of haar fa voriet stemmen. Deze stemmen zijn deels bepa lend voor de uitslag. Een jury, on der leiding van wethouder Frank Hommel, heeft echter ook een vinger in de pap. Tijdens de offi ciële start van de bouw van Suzan naland in juli wordt bekend ge maakt welke twee dames het wo nen op Tholen promoten. Dat zul len ze doen op verschillende eve nementen binnen en buiten de gemeente. De twee mannen liepen met twee vrienden in de richting van de Kanaalkade in Alkmaar. Over de Kanaalkade kwam een perso nenauto met hoge snelheid aanrij den. Hij sloeg af naar de Sint Se- bastiaanstraat, waar de vrienden liepen. Zij hadden, door de hoge snelheid van de auto, geen tijd om opzij te stappen. De bestuurder van de auto stopte, waarna er drie personen uit de au to stapten. Twee van hen liepen op de mannen af. De man uit Yer- seke kreeg een kopstoot, maar liep geen ernstig letsel op. De man uit Goes werd ook mishan deld. Hij was korte tijd buiten be wustzijn en werd met onbekend letsel overgebracht naar het zie kenhuis. Na de mishandeling stapten de mannen weer in de auto en reden snel weg. De politie is op zoek naar getuigen van de mishande ling en roept hen op zich te mel den bij de politie in Alkmaar. De daders zijn drie blanke mannen. Een van hen droeg een vestje van de Hells Angels. Van Dam signeert nieuwe bundel Willem van Dam, columnist bij deze krant, signeert van daag zijn nieuwe bundel co lumns, Arbeid is zegen in boekhandel en uitgeverij Het Paard van Troje. Het boek is daar ook te koop. Van Dam signeert van 15.00 uur tot 16.00 uur in Het Paard van Troje, Lange Vorst- straat 2 in Goes. Foto-expositie met thema Zeeland De foto-expositie van Char les Linssen is in de maan den mei, juni en juli te zien bij Binnenuit in Heinkens- zand. Het thema van de fo to's is Zeeland. Hierin zijn in beelden van de provincie teksten verwerkt uit Zeeuw se verhalen. Locatie: Binnen uit, Schouwersweg 7, Hein- kenszand. Rommelmarkt bij de Maartenskerk Bij de Maartenskerk in Baar land wordt vandaag vanaf 09.30 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het onder houd van de kerk. Er zijn on der andere boeken, planten en wafels te koop. Ook kan de toren van de kerk wor den beklommen. Locatie: Maartenskerk, Slotstraat 3. Rondleiding door Morgenland Landbouwer Rinus de Regt geeft van mei tot augustus elke dinsdag- en donderdag avond rondleidingen in na tuurgebied Morgenland in Colijnsplaat, die 19.00 uur beginnen vanuit de vogel- kijkhut aan de Noordlange- weg/Westzeedijk in Colijns plaat. €5 per persoon, €10 per gezin. Info: 0113-695278. Oldtimerrit en mannendag Kiwanisclub Goes - de Beve- landen houdt zaterdag haar jaarlijkse oldtimerrit, die om 10.15 uur start bij restau rant Grevelingen in Bruinis- se en om 16.00 finisht bij Au to Poppe in Goes. Bij Auto Poppe is het van 13.00 tot 18.00 uur 'Men's Day", met onder andere carwrapping en whiskey proeven. Laatste uitvoering van 'is dit liefde' Toneelvereniging Kunst vrienden speelt vandaag voor de laatste keer de voor stelling 'Is dit liefde?' in café de Goede Verwachting, Bur gemeester Vermetstraat 2 in Lewedorp. Entree kost 7,50, de voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de deur verkrijgbaar, re serveren kan via 0624325547. ZATERDAG 9 MEI 2015 Koos en Jo Dijksman verhuisden van een eengezinswoning naar een appartement in De Rietzanger, foto Mechteld Jansen HEINKENSZAND - Alsof ze een lot uit de loterij gewonnen hebben. Koos en Jo Dijksman zitten glunde rend in hun nieuwe appartement in het Rietzangercomplex. door Rob Paardekam THOLEN - Vijf meiden zijn in de run ning om gastvrouw van Tholen te worden. Slechts twee van hen zul len uiteindelijk - onder de namen Suze en Anna - het project Suzan- naland en het wonen op Tholen in zijn algemeenheid promoten. stemmen kan op de website www.suzannaland-tholen.nl ALKMAAR - Een 27-jarige man uit Goes en een 22-jarige man uit Yer- seke zijn donderdagavond rond 23.00 uur gewond geraakt bij een mishandeling in Alkmaar. GOES HEINKENSZAND BAARLAND COLIJNSPLAAT GOES LEWEDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104