Heeft 'bad boy' Saunders het nu echt verbruid? Internetten, bellen en sms'en uit één bundel 1000 66 Ik ga niet zitten wachten tot iemand anders een doorbraak creëert hollands nieuwe. BINNENLAND 9 Kort nadat Ben Saunders (nu 31) de eerste editie van The Voice of Holland won, glom producent John de Mol van trots door zijn zwaar getatoeëerde kandidaat met het bad boy-imago. „Ik noem hem het geluk van The Voice, hij is de verpersoonlijking van wat we wil den laten zien. Hij is zo getalen teerd en populair dat hij een glans rijke loopbaan tegemoet gaat. Ik eet mijn schoen op als hij over vijfjaar geen grote ster is", aldus De Mol. De mediamagnaat wil nu geen commentaar geven op het ontspo ren van zijn ex-protegé, anders dan dat de onderlinge banden vijf maanden geleden zijn verbroken. Saunders heeft geen platenmaat schappij en geen boekingskantoor meer. De Mol introduceerde zijn co ryfee in Amerika, Bulgarije en Po len. Ondanks een mediamagnaat als machtige kruiwagen, verzilver de Ben Saunders zijn kansen niet. Sinds 2012 blijven zijn singles ste ken in de onderste regionen van de hitparades, fans hebben moei te met zijn muzikale koers - van big band tot pop - en het snelle geld van realityshows leek Saun ders beter te bevallen dan een duurzame loopbaan. Hij sloot zich aan bij Satudarah. Ook ande re zaken leidden hem af, zoals de incidenten met zijn broers Jamie (geweldpleging) en Dean (ver dacht van brandstichting). En na Mandy, Maaike, Soraya, Yvonne, Beau, Josh, Fleur, Jamy en Bronty heet zijn partner nu Janita. Noch zijn familie noch zijn ex-vriendin- Er zijn meer zangers na een schandaal groot geworden nen geven nu commentaar. Imagodeskundigen vrezen dat het na de mishandeling van een ver keersregelaar, deze week in Hoorn, einde oefening is voor Saunders' carrière. De zanger moet diep door het stof als hij nog aan de bak wil komen, zegt imagodeskundige Zabeth van Veen. „Hij had al niet het imago van een lieverdje. Het zou goed zijn als hij verzachtende omstan digheden op kan voeren. Het ge weld is niet goed te praten. Het scheelt misschien dat mensen dit al bijna van hem verwachten. Als het Marco Borsato was geweest, was de schok groter." Publiekelijk excuses maken, is niet genoeg, zegt imagodeskundi ge Bart Maussen. „Met zijn gedrag heeft hij bevestigd een heetgeba kerd type te zijn. Dit is al het zo veelste incident. Hij zal publieke lijk aan moeten geven wat hij gaat doen om dit gedrag te voorko men. Hulp zoeken dus." Henkjan Smits - oud-jurylid van Idols en X Factor - denkt dat het voor Saunders' zangcarrière niet te laat is. „Er zijn meer zangers na een schandaal groot geworden, denk aan Axl Rose van Guns N' Roses. Het zou zonde zijn van zo'n talent als we nooit meer van hem horen. Bij de talenten met wie ik werk, hamer ik er altijd op dat je er met alleen een gave niet bent." Ben Saunders wil niet reageren. Zijn broer Dean zegt in een ver klaring op Facebook het geweld te betreuren. „Ik keur niet goed dat er geslagen is. Ik hoop oprecht dat de verkeersregelaar snel herstelt." kortvw Samsung Galaxy Core Prime MB MIN SMS Op io februari dit jaar wordt Kir- sten opgenomen in Utrecht. Er worden stukken van haar lange haar afgeschoren, ze krijgt plak kers op haar hoofd waarmee ze door de MRI-scan gaat. De volgen de dag in de OK wordt ze op haar rechterzij gelegd. Haar hoofd wordt vastgezet met pinnen. Er wordt een tent over haar heen ge bouwd. Kirsten ziet alleen de neu- ropsycholoog, die met haar oefe ningen gaat doen. Maar ze hoort alles. Een boorgeluid als bij de tandarts als ze haar schedel door boren. Artsen die tegen elkaar Ik heb mijn eigen hersenen gezien, hoe cool is dat! fluisteren. Instrumenten die wor den verplaatst. Uren ligt Kirsten in dezelfde houding. Ze is moe, maar moet doorgaan zodat Robe veel tumorweefsel kan weghalen. Soms tintelt haar been of kan ze niks zeggen - een teken dat Robe bij functioneel weefsel zit. „Spreek je een andere taal?", vraagt Robe. In het Engels gaan ze verder. Zo kan hij nog precie zer werken. „Ik spreek ook Turks", zegt Kirsten. „Wat zeg je?", hoort ze aan de andere kant van het doek. Ze lacht. „Grapje." Om kwart over vijf is de operatie klaar. De arts belt Job en geeft de hoorn aan Kirsten. Euforisch is ze. Ze is er nog en kan praten. Op Kirstens verzoek zijn er foto's ge maakt van haar operatie. De tu mor ziet eruit als hersenen, maar iets lichter van kleur. Op de vol gende foto is de tumor eruit en zijn Kirstens hersenen ingezakt als een plumpudding. Mooie beel den, vindt ze. „Ik heb mijn eigen hersenen gezien, hoe cool is dat!" Robe heeft 90 procent van het ge zwel weggehaald. Nu moet Kir sten elke drie maanden onder de scan. Zodra de tumor groeit, krijgt ze chemo en bestraling. Ge nezing bestaat niet. Nóg niet. Kirsten en haar omgeving halen geld op voor de stichting STOP Hersentumoren, die onderzoek naar behandeling financiert. Dat ze daarvoor de publiciteit moet zoeken, vindt ze moeilijk. Ze wil niet 'die zielige jonge moeder' zijn. „Maar dat is hypocriet", zegt ze. „Ik ga voor genezing, ik ga niet wachten tot iemand anders een doorbraak creëert." hollandsnieuwe.nl/pzc ^ivreav VRIJDAG 8 MEI 2015 door Chantal Blommers en Annemart van Rhee HOORN - Hij heeft het talent voor een glansrijke zangcarrière. Door verkeerde keuzes, ruzies en nu ook mishandeling van een verkeersre gelaar lijkt de loopbaan van The Voi- ce-winnaar Ben Saunders voorbij. Ben Saunders foto Remko de Waal/ANP Henkjan Smits, oud-jurylid 'Idols' SAMSUNG Moal5 18,- totaal per maand Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy Core Prime (t.w.v. €149,-) nu voor maar €6,- per maand (gedurende 24 maanden). Voor het Sim Only abonnement betaal je €12,-. Dus je hebt 24 maanden lang de Samsung Galaxy Core Prime én een tegoed van 1000 MB, belminuten of sms'jes voor maar €18,- per maand. Of je nu meer wilt internetten dan bellen en sms'en, of andersom, beslis je helemaal zelf. En als je een keer voor het einde van de maand je tegoed opmaakt, bepaal jij of je wil opwaarderen. Zo weet je altijd precies wat je betaalt én dat je waar voor je geld krijgt. Kirsten ten Thije Bestel snel op: foto Emiel Muijderman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9