Jachtbouwer en de zorg hebben iets gemeen Gemeente tast in de buidel voor complete renovatie van Wissebad BEVELANDEN en THOLEN 29 Onderzoek naar multifunctioneel pand Kloetinge Neelie Kroes sprak gister middag op een Onderne merscongres in Goes over het belang van sterke samenwer kingsverbanden, want daaruit ont spruiten veelbelovende nieuwe ondernemersprojecten. Binnen de Kenniswerf Zeeland gebeurt dat al enkele jaren. Het Zeeuwse innovatiecluster doet er dit jaar een schepje bovenop. Zeven nieu we projecten staan op stapel. Een greep: onder aanvoering van jachtbouwer Damen en Huma- res/Maintec, leverancier van tech nisch en maritiem personeel, ko men er zogeheten trainingen voor mensen die een technisch beroep ambiëren en zich willen laten om scholen. Trainingen op mbo-ni- veau leiden deelnemers op tot las sers, fitters en elektromonteurs. Op hbo-niveau draait om het (pro- ject)engineers. De vraag naar dat soort technisch personeel is groot en het aanbod te klein in Zeeland. De trainingen moeten dat gat deels dichten. Daarnaast is een kruisbestuiving tussen scheepsbouw en zorg in de maak. Zo is scheepsbouwer Amels bezig met spraak- en ge- baargestuurde technieken. Kopers van jachten kunnen zo apparaten op afstand aanzetten of de gordij nen laten zakken. Dezelfde tech niek kan een uitkomst bieden voor zorg in huis. Met stem of een gebaar kan iemand met een beperking bijvoorbeeld de voor deur openen of contact zoeken met de huisarts. Ook de inzet van zorgrobots wordt meegenomen. Een ander interessant innovatief project is strandbewaking met drones. De Stichting Strandexploi- tatie Veere ziet er brood in. On der meer de HZ en de Rabobank gaan ermee aan de slag. Dat heeft juridisch wel wat voeten in de aar de in verband met de privacywet geving. Het bad raakte eind april zwaar beschadigd tijdens schoonmaak- werkzaamheden. Bij het leegpom pen, bezweek één van de muren. In samenspraak met de Stichting Wissebad besloot de gemeente om niet voor een relatief dure noodreparatie te gaan, maar een grondige renovatie van het bad uit te voeren, zodat het weer vijf tien tot twintig jaar mee kan. Na deel van deze optie boven een noodreparatie is wel dat het bad deze zomer niet open is. Het herstel van de schade in com binatie met een totale renovatie van het bad kost volgens het colle ge 125.000 euro. Daarnaast zijn de onderhoudswerkzaamheden in beeld gebracht die stonden ge pland voor de komende vijf jaar. Daar is een kleine 107.000 euro mee gemoeid. Daarmee komen de totale geschatte kosten op ruim 231.000 euro. Het college vraagt de gemeente raad om dit bedrag beschikbaar te stellen. B en W hopen dat een gunstige prijs kan worden bedon gen door de werkzaamheden te combineren. Er worden meerdere offertes opgevraagd. Als het aan de gemeente ligt, beginnen de werkzaamheden kort na de zo mer, zodat het zwembad in 2016 weer open kan gaan. KLOETINGE - De gemeente Goes gaat samen met een aantal part ners onderzoeken of het mogelijk is om meerdere maatschappelijke functies onder te brengen bij de Kloetingseschool. De basisschool wordt in 2016 in grijpend verbouwd. Het oudste deel wordt dan vervangen door nieuwbouw. Volgens het college is dat een mooi moment om te on derzoeken of het gebouw een mul tifunctioneel karakter kan krij gen. Aan het onderzoek doen on der meer Kibeo en de Vereniging Dorpsbelangen mee. Inwoners mogen ook meedenken. Binnen kort is er een informatieavond. Dansschool zoekt hiphopdansers MoveslDance Warehouse houdt vandaag open dansau- dities voor hiphopdansers voor hun shows en wedstrij den. Deze audities zijn van af 18.00 uur op Stationsplein 15 in Goes. Iedereen vanaf 11 jaar kan hieraan meedoen. Voor meer informatie en in- schrijven:zeeland@moves.nl of 0113-226481. Hennepkwekerij ontdekt in schuur In een schuur achter een woonwagen aan de Oude- landsedijk in Tholen is woensdagmiddag een in werking zijnde hennepkwe kerij aangetroffen. De 43-jari ge bewoonster is aangehou den. In totaal zijn er 176 hen nepplanten weggehaald. Het kweekmateriaal en de plan ten zijn vernietigd. Gratis freerunles op vrijdagavond Iedere vrijdagavond zijn er freerunlessen in Sint-Anna- land voor jongeren vanaf 10 jaar, waarbij je een parcours zo snel en sierlijk mogelijk aflegt. Aanstaande vrijdag is de les van 19.00 tot 20.30 uur in Wellevaete, Hoenderweg 133. Aanmelden is niet no dig, deelname is gratis. Infor matie: 140166. Expositie collages en pentekeningen Redmer Hoekstra en Krista Peters exposeren tot en met 16 mei in 't Kunstuus aan Dorpsstraat 43 in Heinkens- zand. Hoekstra maakt pente keningen, Peters maakt on der de naam Straatjutter col lages en beelden met gevon den voorwerpen. Voor meer informatie en openingstij den: www.kunstuus.nl. Tekeningen met fascinatie voor stad Rémon Mulder exposeert vanaf vandaag tot 15 juni in het Atrium van het Stadhuis in Tholen. Hij maakt kleur rijke potloodtekeningen met een fascinatie voor de stad, met strakke lijnen, veel kleur en vaak een persoonlij ke boodschap. De expositie is iedere werkdag te bezoe ken van 9.00 tot 16.30 uur. Mannen en meisjes zingen in kerk Mannenkoor Salomo en meisjeskoor Salóme geven zaterdag een concert in de Hervormde Kerk van Kapel- Ie. Ze zingen psalmen en geestelijke liederen. De en tree is €5,00 voor volwasse nen en €2,00 voor kinderen tot en met 12 jaar. Het con cert begint om 19.30 uur, in loop vanaf 19.00 uur. VRIJDAG 8 MEI 2015 Zeeland kom erbij Startup-ambassadeur Neelie Kroes praat in Dok41 in Vlissingen met jonge ondernemers van onder meer app-ontwikkelaar Nfnty. foto Lex de Meester door Rob Paardekam WISSENKERKE - Het herstellen van de schade aan het Wissebad in Wis- senkerke in combinatie met een volledige renovatie kost de ge meente Noord-Beveland 231.000 euro. Dat staat in een voorstel aan de gemeenteraad. De grote renovatie van het Wissebad moet kort na de zomer beginnen, zodat het werk in 2016 is afgerond GOES THOLEN SINT-ANNALAND HEINKENSZAND THOLEN KAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67