Ik word er gelukkig van als ik zie dat leden het naar hun zin hebben Vrijspraak Vlissinger in zaak kinderporno Plan zwembad in zee Bouwdok is stek onderwaterfoto's SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Wonen in een Serviceflat: De Vlissinger, die heeft erkend naar kinderporno te hebben geke ken, werd ervan verdacht tussen 4 november 2012 en 12 maart 2013 in het bezit te zijn geweest van 173 bestanden met kinderporno. Justitie kwam de Vlissinger op het spoor door tip van Interpol over een kinderpornosite. Via de bewuste kinderpornosite en de ip-adressen van de bezoe kers van deze site kwam justitie bij De K. terecht. De rechtbank achtte niet bewezen dat de kinder porno in bezit was geweest van De K., zoals ten laste was gelegd. De bestanden werden namelijk aangetroffen op de map met 'tijde lijke internetbestanden' en in de map verwijderde bestanden. Van dat laatste kon niet worden aangetoond wanneer ze (even tueel) waren gedownload of gede- leted. Getijdenbaden komen al voor in het buitenland. Het zijn bassins die bij vloed vol lopen, maar waar bij vaak de randen boven water uitsteken. Daar kan over gelopen of op gelegen of zelfs een bootje worden aangelegd. Bij eb ontstaat een min of meer normaal bad. De aanleg ervan kost 1 miljoen euro. De gemeente Sluis poogt de helft binnen te halen via Europese sub sidie. Sluis draagt 214.000 euro bij en de ondernemers drie ton. Het plan ontstond in het kader van de door Cadzand-Bad behaalde offi ciële badstatus. Voor de gemeente is die status een speerpunt. Daar om wordt het plan gesteund. Eind dit jaar wordt bekend of de Europese subsidie er ook komt. Zo niet, dan moeten de plannen worden herzien. Het plan sluit aan bij het idee voor een wellnes- spaviljoen in de duinen, dat on dernemers vorig jaar lanceerden. Daar moet ruimte komen voor za ken als een sauna, een whirlpool en activiteiten als yoga. In de rubriek de Voorzitter komt we kelijks een voorzitter op Schou wen-Duiveland aan het woord. Van daag Yvonne Louwerse, voorzitter van Vereniging d'Antilopen Schou wen-Duiveland. Deze vereniging or ganiseert klaverjasavonden, biljart, aquagym en andere activiteiten voor eilandbewoners met en zonder beper king. De vereniging heeft rond de honderd leden. Hoe ben je terechtgekomen bij d'Anti lopen1 „Ik ben gek op klaverjassen, ben erg fanatiek. Jaren geleden beland de ik tijdens een klaverjasavond in dorpshuis De Putmeet in Scha rendijke. Daar speelden toen ook nog de leden van d'Antilopen. Ik sloot mij aan bij de vereniging. Sindsdien organiseer ik de klaver jasavonden. Ik raakte steeds meer betrokken. Toen mijn voorganger er onverwachts mee stopte, vroeg het bestuur mij als zijn opvolger. De voorzitter Sinds maart 2014 ben ik officieel voorzitter van de club." je komt bevlogen over. „Ja, ik houd ervan om met men sen om te gaan en dingen te orga niseren. Toen mijn kinderen nog naar de basisschool gingen, deed ik veel op hun school. Ik was lees- moeder en lid van een aantal com missies. En nog steeds ben ik al tijd bezig. Ik word er ontzettend gelukkig van als ik zie dat leden van de vereniging het naar hun zin hebben, dat ze genieten tij dens activiteiten. Dat is voor mij heel belangrijk. Ik ben voorzitter, maar doe eigenlijk van alles. Het maakt me niet uit of dat nu het voorzitten van een vergadering, het zoeken van nieuwe locaties of het opruimen van een zaal is." De vereniging heeft een bewogen tijd achter de rug. „Dat klopt. Voorheen organiseer den we alle activiteiten in het dorpshuis in Scharendijke. Toen dat dichtging voor een grote ver bouwing, raakten we onze ruimte kwijt. We moesten op zoek naar nieuwe ruimte voor de biljart club, klaverjassers, en de andere activiteiten. Dat was niet gemak kelijk en kostte veel tijd en moei te. Maar inmiddels hebben we bijna alles ondergebracht in zalen verspreid over het eiland. Een voordeel is dat nu ook mensen uit bijvoorbeeld Ouwerkerk zich in schrijven, dat is een positieve ont wikkeling. Scharendijke was voor hen te ver." In het dok mag normaal niet gedo ken worden. Samen met Rijkswa terstaat heeft het NOB daarom eerst onderzocht wat de mogelijk heden zijn. Door aan een flink aantal veiligheidsvoorwaarden te voldoen mag daar eind mei, tij dens het WK, eenmalig worden gedoken. Het bouwdok (waar tijdens de bouw van de Oosterscheldekering de pijlers zijn gemaakt) wordt te genwoordig gebruikt voor de mos- selkweek. Het water is kraakhelder en op de mosselstrengen leven planten en dieren. Dat biedt de fotografen de kans om bijzondere beelden te schieten. Voor het wereldkampioenschap zijn in totaal twaalf plaatsen gese lecteerd. Daarvan worden er - af hankelijk van het weer en het zicht - vier aangewezen als defini tieve plek. De elf andere zijn po pulaire duiklocaties in de Ooster- schelde, het Veerse Meer en het Grevelingenmeer. Aan het kam pioenschap doen de beste onder waterfotografen uit twintig lan den mee. Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 16 mei tussen 10.30 en 14.00 uur. Serviceflat De Horst De Horst 48 4461 WZ Goes Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. VRIJDAG 8 MEI 2015 Yvonne Louwerse is voorzitter van Vereniging d'Antilopen Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ad Roos MIDDELBURG - De 59-jarige Vlissin ger L. de K. is door de rechtbank in Middelburg vrijgesproken van het bezit van kinderporno. Tegen de man waseen taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden geëist. CADZAND-BAD - Ondernemers in Cadzand-Bad willen met de ge meente Sluis een getijdenbad op het strand bouwen. Dat is een bad dat met vloed onder loopt. door Sharon van Oost door Melita Lanting NEELTJE JANS - Het voormalige bouwdok op Neeltje Jans is één van de locaties van het komende wereldkampioenschap onderwater fotografie. Daarmee sleepte organi sator Nederlandse Onderwater sport Bond (NOB) een bijzondere stek binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57