Afperser krijgt twaalf dagen cel en taakstraf Geld chronisch zieken lK Zeeland mag aansluiten bij de grote innovatiehotspots. Graag zelfs, zegt Neelie Kroes. 66 We zetten fors in op excellent onderwijs en aquacultuur, maar zijn er nog niet 28 SCHOUWEN-DUIVELAND VERNIEUWING ZEEUWSE ECONOMIE oschadeteam Studio Bruinvis komt nog 8000 euro tekort Gewapende jongen (17) gepakt In de vroege uurtjes van 9 augus tus 2013 liep hij met zijn hond door zijn woonplaats en probeer de toen twee fietsende jongens van hun geld en sigaretten te bero ven. Om een en ander kracht bij te zetten dreigde hij zijn hond op hen af te sturen. Toen dat alle maal weinig indruk maakte liep hij weg. Tijdens de behandeling van de zaak zei D. dat hij niet meer zo goed wist wat, waarom en hoe het allemaal was gebeurd, want hij was dronken geweest. Het gaat om een gemeentelijke re geling, waarvan de kaders op 30 april door de gemeenteraad zijn vastgesteld. De uitkering aan chro nisch zieken en gehandicapten be draagt 307,50 euro. Ambtenaren moeten de regeling nu uitwerken en later alle aanvra gen beoordelen. Uitbetaling zal volgens wethouder Cees van den Bos in november of december plaatsvinden. De raad heeft de voorwaarden van de regeling ver- ruimd. Die gold eerst voor inko mens van maximaal 144 procent van de bijstandsnorm. Nu is er recht op compensatie tot 150 pro cent. Voor samenwonenden bete kent dat een maximaal netto maandinkomen van 2058 euro. Een alleenstaande mag dan hoog stens 1441 euro verdienen. De raad bepaalde verder dat B en W in schrijnende gevallen mogen afwijken van de regels. Tenslotte droeg de raad B en W op de uit voeringskosten te beperken tot 90.000 euro. De Schouwen-Duivelandse rege ling vervangt de Wet tegemoetko ming chronisch zieken en gehan dicapten (Wtcg) en de Compensa tie eigen risico (CER). De gemeen telijke regeling is kariger dan de nu vervallen rijksregelingen. onderdag om half drie jaar arriveert ze in Dok4i op de Ken- niswerf Zeeland in Vlissingen. Neelie Kroes, 73 jaar maar zo fris als een hoentje, voormalig minister van Verkeer en Waterstaat en voorma lig onverschrokken Eurocommis saris. Microsoft beeft als haar naam valt. Tegenwoordig is ze onbezoldigd ambassadeur voor startups: inno vatie-ideeën die moeten leiden tot producten die zorgen voor ba nen en harde euro's in het laatje van de BV Nederland brengen. Wat is haar strategie? „Ik probeer de Nederlandse innovatie-hubs zoals Brainport Eindhoven, Gro ningen, Leiden, Den Haag en Wa- geningen met zijn groene univer siteit met elkaar te verbinden. Ze zijn te veel met zichzelf bezig, ter wijl het tegenwoordig gaat om het breed delen van kennis en slimme combinaties van jonge, creatieve ondernemers, grote be drijven en kenniscentra. Ook over de provincie- en landsgrenzen heen. Innovatie, de ontwikkeling van nieuwe producten en dien sten, bereik je door samen te wer ken met relevante partijen. Die kunnen zich in Nederland bevin den, maar ook elders in de we reld. Het gaat erom dat je je net werken uitbreidt. Daar komen kansen uit voort." Neelie noodt daarom elke twee weken de dertien innovatieclus ters, die meestal gegroepeerd zijn rond een (technische) universi teit, aan haar tafel. In Dok4i ste ken managing director John Dane van de HZ University of Applied Sciences en voorzitter Bram Mal- jaars van de startups aanjagende Stichting Zigzag hun vinger op. „Mogen we...?" Ja natuurlijk mag Zeeland ook elke twee weken aan schuiven bij de grote jongens van ZIERIKZEE - Stichting Rugvin heeft nog een maand te gaan om de resterende 8000 euro bij elkaar te krijgen voor crowdfundingsac- tie Studio Bruinvis. De stichting wil op deze manier 10.000 euro binnenhalen. Studio Bruinvis is een installatie op het Havenhoofd van Zierikzee waar je bruinvissen niet alleen kunt zien, maar ook horen. Dat 'live' geluid maakt het project bijzonder voor het pu bliek én geschikt voor onderzoek naar het gedrag van bruinvissen. Het project kost in totaal 75.000 euro. Meer informatie: http://www.crowdfimdingvoorna- tuur.nl/Studio-Bruinvis innoverend Nederland. Graag zelfs, zegt Kroes. „Zo, die is in de tas", glundert Maljaars. Dat zal de vernieuwing van de Zeeuwse economie naar een ho ger plan tillen en nieuwe banen opleveren, denkt start-up ambas sadeur Kroes. Want zonder inno vatie raak je achterop in een land waar arbeid en grond relatief duur zijn. Maljaars vertelt Kroes dat Zeeland met onder meer de Kenniswerf een aardig presterend hubje heeft. „We - en dan bedoel ik ook de HZ en de University College Roosevelt - werken aan concrete projecten, samen met grote bedrijven als scheepsbou wers Amels en Damen en perso- neelsleverancier Humares/ Main- tec. Toch hebben nog niet het ni veau van bijvoorbeeld een Brain port Eindhoven, al werken we deels samen met de Technische Universiteit aldaar en ook met die van Gent. We zetten nu fors in op excellent onderwijs en aquacul tuur, waarvoor de HZ de Delta Academy heeft opgericht. Maar we zijn er nog niet." Geld is name lijk een probleem, vult Maljaars aan. „De provincie is niet rijk." Aan dat soort gejammer heeft Kroes geen boodschap. „Je hebt de overheid niet nodig, daar heb je meer last dan gemak van. Boor familiekapitaal aan. Er is geld zat in Nederland." Als altijd is Kroes kordaat: geloof in je eigen kracht, bouw dus de aquacultuur uit - 'want daar denk ik bij Zeeland aan' - geef royaal beurzen aan buitenlandse studen ten en hang innovatie vooral op aan grote spelers in Zeeland, zoals Dow. „Zo komen de innovatieve geesten vanzelf naar Zeeland." TERNEUZEN - Twee zeventienjarige jongens uit Terneuzen zijn woens dagavond aangehouden toen ze betrapt werden met een gestolen scooter. Eén van hen bleek een vuurwapen op zak te hebben. De jongens zijn voor verhoor en na der onderzoek overgebracht naar het politiecellencomplex Toren- tijd in Middelburg. Beiden zitten nog vast. Hen wordt heling en vuurwapenbezit ten laste gelegd. door Ad Roos MIDDELBURG - De 24-jarige Davey. M. uit Burgh-Haamstede is gisteren in Middelburg veroordeeld voor af persing. Conform de eis kreeg hij een celstraf van twaalf dagen (ge lijk aan het voorarrest) en een taak straf van 150 uur. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Ruim duizend mensen op Schouwen-Duiveland kunnen een beroep doen op de compensa tieregeling voor de kosten die zij moeten maken wegens hun handi cap of chronische ziekte. alIe merken zijn ons even lief c Neelie Kroes: D 0800 - 7242338 www.autoschadeteam.nl jaffmeb t Bram Maljaars, Stichting Zigzag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54