WONEN 7 ROOS SOETEKOUW VRAAG ANTWOORD Vruchthout Nachtviolier Ratten (in de val) In de rubriek De favorieten van... focussen meubelkenners op hun woonschat- ten. Deze week, in de laatste aflevering: textielontwerper Roos Soetekouw. 1. Bank „De Kylian van Edward van Vliet voor Palau. Strakke bank met een gewatteerde en doorgestikte zitting. Door de ronde 4 arm- en rugkussens en de golvende chro- men poot is de bank toch heel funky." 2. Lamp „De Light Drop van E27 Berlin voor Pulpo vind ik geweldig. Dat komt door de kleu ren en door de bijzondere combinatie van materialen: de kurken voet, de geper foreerde kap en de mondgeblazen basis." 3. Tafel „Mijn favoriet nu is de Neon sidetable-se- rie van Sebastian Herkner voor Haymann Editions. Ik mocht ze gebruiken in mijn presentatie op interieurbeurs Salone del Mobile in Milaan. De tafeltjes zijn rank en slank met een luxe marmeren blad. Maar dat blad is op een neonkleurige acrylplaat geplakt en zo dun afgeschuurd, dat je de kleur van de acrylplaat er door heen ziet schemeren. Waanzinnig mooi." 4. Vaas „Ik vind de Paper Vases van Pepe Hey- koops Tiny Miracles Foundation leuk. De kreukelvaas die je over een fles zet, is er in diverse kleuren en dessins. Het is ook nog eens een mooi ontwerp omdat ze worden geproduceerd in een werkge meenschap in Mumbay, India. Het doel is deze gemeenschap van de laagste klasse op te tillen naar de middenklasse." 5. Stoel „De That Lounge Chair van Stefan Diez voor E15, vooral in neonrood. Hij heeft een leuke vorm met korte pootjes en een ronde rugleuning. Hij ziet er absoluut niet comfortabel uit, maar zit juist wel ontzettend lekker. Met mijn 30ste verjaar dag heb ik geld ge vraagd om deze stoel te kopen. Ik ben er nog steeds waanzinnig blij mee." 6. Kast „De servieskasten van Martijn Renier. Stuk voor stuk heel speels, zonder on rustig te worden. Je kunt er kleine ta fereeltjes inzetten. Daar houd ik erg van." Collega-ontwerper „Sebastian Herkner. Van zijn hand ko men zo veel ontzettend mooie ontwer pen. Ze kloppen, maar hebben toch ook een kleine knipoog. Hij is niet bang met kleur te werken. Zijn ontwerpen hebben ook een schurend, 'fout' randje. Dat kan ik wel waarderen." Roos Soetekouw Textielexpert en Interieurontwerper Roos Soetekouw woont en werkt in Am sterdam. Zij studeerde modeontwerp aan het Amsterdam Fashion Institute. Na haar afstuderen ontwierp Soetekouw een aantal kamers in het modehotel The Ex change in Amsterdam. Soetekouw, ge schoold als modeontwerper, decoreerde de kamers niet, maar kleedde ze aan alsof het modellen waren. De laatste jaren richt zij zich steeds meer op het materi aal zelf: textiel. Haar stoffen, waar ze later plaids, kussens en keukentextiel van maakt, kenmerken zich door veel kleur en details. Alle stoffen worden gemaakt van duurzame materialen in het Textiel- Lab in Tilburg. Tijdens de meubelbeurs van Milaan presenteerde ze twee nieuwe collecties: The Fringe en ZoE Fay!. VRIJDAG 8 MEI 2015 In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigen panel van deze week: Romke van de Kaa: voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. In de tuin van F. Cassee staan twee appelbomen: Summerred en Gieser Wildeman. „De Summerred staat in bloei, maar slechts voor een deel. Wat kan er mis zijn? De Gieser Wil deman heeft sinds de aanplant vijf jaar geleden nog nooit in bloei ge staan. Is er nog wel hoop of kunnen we deze boom maar beter rooien?" „Uw Summerred is een jonge boom en heeft nog weinig vruchthout ge maakt", weet Romke van de Kaa. „Heb geduld. Dat geldt ook voor de Gieser Wildeman. Stoofperen kun nen er soms wel een jaar of tien over doen voordat ze goed bloeien. Rooi de boom niet. Het komt goed." Nachtviolier of damastbloem. In de tuin van de familie Hamelink groeit een plant met witte bloemen. „Maar we hebben geen idee hoe die daar komt en kennen ook de naam niet. Hoe heet deze plant?" „Dit is de damastbloem of nachtvio lier", zegt Romke van de Kaa op ba sis van de foto. „De laatste naam duidt op de sterke geur die 's nachts vrijkomt. Normaal is de plant lila, maar er bestaan ook witte vormen." Narcissen zijn prachtige bloemen en kennelijk óók lekker. Tenminste, die conclusie trekt J. van Lieshout. „Want ze worden uit mijn tuin gevre ten. Net als alle tulpenbollen, want er zitten gewoon grote gaten in de tuin. Zelfs uit de potten waarin ik tul pen zette, werden er een paar uitge haald. Wie vindt ze lekker en wat kan ik doen?" „Gaten in de tuin, dat duidt meestal op ratten of woelmuizen", meldt Romke van de Kaa. „Maar als er zelfs tulpen uit de potten zijn getrokken, dan zal het wel om ratten gaan. Zet een rattenval." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl door Renske Schriemer foto's DesignPress reageren? V wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52