I De Watertoren, Badhuisstraat 187, Vlissingen WONEN 5 Bruno maakt de stofzuiger overbodig Duizelingwekkende vloer in de badkamer De uiteindelijke hoogte van een halve meter wordt pas na een jaar of twintig bereikt. De bloemen zijn flets lila, maar de geur is he mels. Daphna x neapolitana bloeit in mei en vormt zo'n mooi regel matig bolletje, dat je het niet kunt laten de plant in het voorbijgaan over de bol te aaien. Daphne tangutica is de reus van het geslacht; een volwassen exem plaar wordt bijna een meter hoog en zeker tweemaal zo breed. De plant bloeit uitbundig in het voor jaar - met lila bloemen - en spaar zaam gedurende de rest van de zo mer. Het komt vaak voor dat er in september nog bloemen aan zit ten, tegelijk met het rijpende oranjerode zaad. Net als de mees te andere Daphnes is ook Daphne tangutica gemakkelijk uit zaad te kweken. HEBBEN VRIJDAG 8 MEI 2015 Er zijn in de loop der tijden al heel wat innovatieve prullenbakken voorbijge komen, maar Bruno is toch weer even anders. Het is een op Kickstarter ge lanceerd initiatief en kan het huishou delijke leven een flink stuk veraange namen. Dankzij het ingebouwde zuig- mechanisme van Bruno, die er ook nog eens strak uitziet, kan de stofzui ger voortaan veel vaker in de kast blij ven staan. En dat vind ik wel een uit komst, eerlijk gezegd. Ik veeg bijna da gelijks de laminaatvloer thuis, maar ja, dan moet natuurlijk wel de stofzuiger er telkens aan te pas komen om het produkt van al die arbeid definitief te verwijderen. En die staat boven... Met Bruno foto's PR de Bruno hoeft dat niet. Vooral in de keuken lijkt hij ideaal: er valt wat, je veegt het richting Bruno en... weg! De zuigende prullenbak is te reserveren voor 149 dollar ofwel 132,50 euro. http://kck.st/1 P6x9Rd Ik weet zeker dat het een paar dagen, weken, misschien zelfs maanden wen nen zal zijn. Je stapt 's ochtends slape rig uit je bed, loopt richting badka mer, opent de deur en... schrikt je een ongeluk. Bijna val je in de diepte, tus sen de dolfijnen. Een fractie van een seconde later besef je pas weer dat je sinds een tijdje een fantastische, drie dimensionale vloer in de badkamer hebt laten leggen. Het in Dubai geves tigde Imperial is erin gespecialiseerd. Door verschillende doorzichtige lagen te gebruiken, ontstaat een prachtig optisch effect. Maar... niet alleen de vloeren zijn duizelingwekkend. Voor zo'n ervaring moet diep in de buidel Dolfijnvloer voor de badkamer worden getast. De rijke inwoners van Dubai hebben daar geen problemen mee, de meesten van ons wel. Maar wie toch eens wil informeren of het mogelijk haalbaar is, kijk op: www.imperialae.com modern jasje Calculator André Francke kijkt vanuit het zolderraam over Vlissingen. foto's Izaak Verkeste in een Wot is er verbouwd? De toren is volledig gerestaureerd. Aan de binnenkant is vrijwel elke verdie ping verbouwd, met uitzondering van de begane grond en het dak. Met an dere woorden, de tussenlagen van de toren zijn geheel vernieuwd. Wot kostte de verbouwing? Exacte cijfers zijn niet te geven maar ruim geschat komen de totale kosten op een half miljoen. Een verbouwing aan een monumentaal pand is altijd duur. Daar komt dan ook weer veel voor terug. Hoe lang duurde de verbouwing? In februari begon de restauratie van zo wel de binnen- als buitenkant van de toren. In totaal duurde de bouw drie maanden. Komende maandag is de klus afge rond. De eerste gasten komen woens dag. Voor het personeel komt nog een spe ciale opening. Dat is om ze te bedan ken voor het harde werk de afgelopen maanden gedurende de verbouwing. Meer informatie over de Watertoren: www.watertorenvlissgen.nl De werklieden zijn druk bezig met de 'Uitkijk-verdieping'. In deze ruimte kunnen gasten van een mooi uitzicht over de stad Vlissingen genieten. Een nieuw element in de Watertoren is de vergaderruimte op de bovenste verdieping.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49