WONEN 3 Ook andere merken lieten zich op Euroluce niet onbetuigd en pre senteerden eigen technologie of innovatie die het kille uit de led lamp haalt Verder was de hoeveel heid modulaire en flexibele ver lichtingssystemen opvallend. Dit soort systemen zijn vooralsnog be doeld voor architecten om bijzon dere lichtinstallaties mee te ma ken. Maar meestal is het een voor bode voor wat de consumenten markt over een paar jaar kan ver wachten. Ook zijn de systemen nu al beschikbaar voor consumen ten, al valt dat meestal niet zo op. Merken bieden de modulaire sys temen voor thuisgebruik aan in hapklare brokken, die je dan ach teraf blijkt te kunnen aanpassen of schakelen. Het door Arik Levy voor Vibia ontworpen Wireflow is daarvan een voorbeeld. Voor de consu ment beschikbaar als bijzondere kroonluchter, waar de stroomdra den een wezenlijk onderdeel van het ontwerp uitmaken. De kroon luchters zijn echter een door Arik Levy bedachte verschijningsvorm van het systeem dat voor architec ten beschikbaar is. Wireflow is namelijk niets anders dan een modulair verlichtingssys teem dat allerlei vormen aan kan nemen. „We zien dat de laatste ja ren steeds meer", zegt Priscilla Ha merslag van Eikelenboom, impor teur van Vibia in Nederland. „Be halve dat de Wireflow kroonluch ters gewoon worden verkocht, is het vaak ook aanleiding maat werk te leveren. We merken dat daar steeds meer behoefte aan is." Op Euroluce presenteerde Vibia in diezelfde trend ook het door To- an Nguyen ontworpen Algo rithm. Die lamp is eigenlijk niet veel meer dan een bolletje glas dat aan een draad aan het plafond hangt. Op het eerste gezicht niets bijzonders, maar in plaats van één lamp zou je er ook veertig kun nen nemen, die je allemaal op een andere hoogte kunt plaatsen. Dankzij de handige configurator op de computer kun je zelf de lichtsculptuur maken die je wilt. Die bolletjes als ontwerpstate- ment zien we zeker nog terug. In troduceerden twee jaar geleden voorzichtig de eerste merken al producten met glazen bollen, dit jaar hing Euroluce er helemaal vol mee: groot, klein, los of juist in een tros. VRIJDAG 8 MEI 2015 Superloon, een ontwerp van de hand van Jasper Morrison voor Flos. foto DesignPress reageren? wonen@depersdienst.nl De stalen trap met achter in de ruimte een aparte eethoek De tuinmuur is opgebouwd uit de stenen van een oude boerderij. Een van de twee slaapkamers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47