,.y i SP0(R)TS itHHHHHh 58 dagen Toch een Meidoornloop in Nisse Valpartijen en kwal fataal 36 SPORT Belisol Sterdome Goes Classic Ronde van Goes iets aangepast Tjoba treft middenmoter KCR Scootersprint in Goes 5JÊ~ Spanjaarden reizen volgende week met een marge van drie goals af naar Florence. Napoli en Dnjepr zijn in evenwicht: 1-1. Belisol en Sterdome organiseren samen met Stichting Wielercomité Philippine de tweede Belisol Sterdome Goes Classic. Er zijn drie ver schillende routes. Er gaat een gezinstocht over 30 kilometer naar Wilheminadorp en Wol- phaartsdijk. De tocht van 90 kilometer gaat naar Colijnsplaat en Kamperland. Een route van 130 kilometer gaat over de Zeelandbrug en de Stormvloedkering naar Vrouwenpolder. Start en finish zijn bij Autobedrijf Sterdome aan de Scottweg 34 te Goes. Starten kan van 8.00 tot 11.00 uur. Bij de tochten over 30 en 90 kilometer kan dat tot 12.00 uur. Na het succes van een paar weken geleden in Rilland komen de vrouwen ook zaterdag aan de start in de Ronde van Goes. Daar waar eerder vierentwintig vrouwen van de partij waren, gokt organisator Dennis Raadtgever ditmaal op meer. Zij openen zaterdag om 12.00 uur het program ma in 's-Heer Hendrikskinderen en rijden niet in dezelfde ronde met een andere categorie. Dat moet volgens de organisator aantrekkelijk zijn en meer deelneemsters aan de startlijn krijgen. Vanaf 13.00 uur rijden de overige categorieën op het fraaie maar lastige parkoers. Inschrijving is in café De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen. De veldkorfbalcompetitie nadert z'n ontkno ping. Er zijn in alle klasses nog drie speelrondes te gaan. In de overgangsklasse C maken de twee Zeeuwse ploegen TOP en Tjoba volop kans op ra de titel. Ze gaan samen met achttien punten aan kop. Tjoba heeft zaterdag om 16.00 uur een thuis wedstrijd. Middenmoter KCR uit Ridderkerk komt in 's-Heer Hendrikskinderen op bezoek. m 1 Eerder in het seizoen won Tjoba met 21-15 de dI heenwedstrijd. Het nieuws dat Tjoba een nieuwe hoofdtrainer heeft gevonden voor volgend seizoen (Dirk Sercu) kan een boost zijn voor de club. SEVILLA/NAPELS - Sevilla lijkt zich op te kunnen maken voor de tweede finale in de Europa Lea gue op rij. De bekerhouder was in de eerste wedstrijd in de halve fi nales tegen Fiorentina met 3-0 te sterk. Aleix Vidal kwam twee keer tot scoren, waarna Kevin Ga- meiro - op aangeven van Vidal - het derde doelpunt maakte. De re turn is volgende week donderdag in Florence. Mocht Sevilla daar standhouden, plaatst de ploeg zich voor de vierde keer voor de fi nale van het Europese toernooi. De vorige drie keer mochten de Spanjaarden, die dit seizoen in de groepsfase nog met 2-0 onderuit gingen in de Kuip, de beker ook omhoog houden. In 2005/2006 en 2006/2007 won de ploeg de Uefa Cup, de voorloper van de Europa League. Vorig jaar werd Benfica na strafschoppen verslagen. Napoli heeft zichzelf gisteravond in de thuiswedstrijd tegen Dnjepr Dnjepropetrovsk tekort gedaan. De Italiaanse ploeg was veel ster ker dan de club uit Oekraïne, maar verzuimde het surplus aan techniek in de stand tot uitdruk king te brengen. De return van volgende week donderdag in Oost-Europa wordt daardoor een loodzwaar karwei voor de club uit Zuid-Italië. David López opende kort na de rust de score voor de thuisploeg. Invaller Jevhen Selezniov maakte met zijn eerste balcontact in de 81e minuut verrassend gelijk. Dat deed hij in een duidelijke buiten spelpositie, die de arbitrage niet bestrafte: 1-1. Even leek het erop dat de Meidoornloop in Nisse dit jaar niet zou doorgaan. In februari ga ven de organisatoren - de Vrije Zaklopers - aan met het evenement te stoppen. Maar nog dezelf de maand stapte atletiektrainer Jan de Wilde, zelf woonachtig in het Bevelandse dorp, op om de kar te trekken bij de populaire hardloopwed strijd. Komende zondag is de negentiende editie, hard lopers kunnen kiezen uit wedstrijden over 7,5 en 15 kilometer. Zij worden om 14.00 weggeschoten op het dorpsplein van Nisse. Voor de jeugd is er om 13.30 uur een wedstrijd over 1500 me ter. Voor de vierde keer wordt zondag in Goes een scootersprint gereden. De organisatie is in han den van de Stichting SBO/NSSC en Catering Onder de Toren Goes. De stichting SBO organiseert landelijk mini maal zes wedstrijden per jaar voor het Neder lands kampioenschap scooter- en brommer sprints. Over een afstand van 150 meter lengte worden de sprintwedstrijden gereden op het in dustrieterrein in de Poel 2 aan de Scottweg in Goes. De eerste kwalificatieronde begint om 9.30 uur. De finales zijn om 17.00 uur. Het ongeluk rijdt altijd mee in de Tour de France, maar in de 110-ja- rige historie is het aantal dodelij ke ongelukken beperkt gebleven. Behalve baanofficial Wouter heb ben in het dikke Tour-boek drie renners het leven gelaten op de Franse wegen. Allemaal op een berg. Een vierde renner overleed weliswaar tijdens de Tour, maar niet onderweg. Dat laatste lot viel in 1910 de Fransman Adolphe Hé- lière ten deel. Tijdens een rustdag in Nice zocht Hélière verkoeling van de zee op. Een joekel van een kwal kruiste zijn pad en de steek nog TOURHISTORIE werd Hélière fataal. 'Een reuzen- kwal, een ongelijk duel, zijn hart geeft op, hij sterft in het hotel', dichtte Rob Boudestein ooit. In 1935 was de eerste dode onder weg te betreuren. De Spanjaard Francesco Cepeda schoof tijdens de afdaling van de Galibier van de Drie renners lieten het le ven op de Franse wegen. Een vierde renner overleed tijdens de Tour, maar niet onderweg. weg en liep een schedelfractuur op. Drie dagen werd voor zijn le ven gevochten, maar het mocht niet baten. In diezelfde etappe viel de winnaar van 1934, An- tonin Magne, zwaargewond uit omdat hij was aangereden door een auto. Tommy Simpson is onlosmakelijk verbonden met de Mont Ventoux. Tijdens de Tour van 1967 viel de Brit 1300 meter onder de top van zijn fiets. Algemeen wordt aange nomen dat dopinggebruik in com binatie met de hitte (het was over de veertig graden) en uitputting de fatale cocktail was. Op de be wuste plaats werd later een monu ment ingericht voor de wereld kampioen van 1965. Ook voor Fabio Casartelli is een gedenksteen geplaatst op de plek waar hij verongelukte. Op 18 juli 1995 ging hij onderuit in de afda ling van de Portet d'Aspet. Zijn hoofd kwam tegen een beton blok. Mede naar aanleiding van Casartelli's overlijden werd het dragen van een helm verplicht in het peloton. Voor Casartelli was dat te laat. kk AL iii. UXi Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 9 MEI ZONDAG 10 MEI Malaysia Aleix Vidal (rechts) was met twee treffers en een assist voor een groot deel verantwoordelijk voor de 3-0-overwin- ning van Sevilla op Fiorentina. foto EPA/Julio Munoz Vidal bezorgt Sevilla de winst Fvpn IppV hpt prnn Haf Hp \/fpiHnnmlnnn in J573. f\-. door Rudy Boogert VLissiNGEN - André Darrigade bracht zichzelf in stelling voor zijn vierde ritzege in de Tour de France van 1958. In de laatste etappe, 320 kilometer lang, lag hij in poleposi- tion in het finishstadion Pare des Princes. Plots stapte de Belgische official Constant Wouter iets te ver de wielerbaan op en Darrigade raakte hem. Elf dagen later over leed Wouter aan zijn verwondin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36