Vrijspraak Vlissinger in zaak kinderporno Feestelijke opening moskee Middelburg (I Walchers Goud 1.50 Zeeland mag aansluiten bij de grote innovatiehotspots. Graag zelfs, zegt Neelie Kroes. 66 We zetten fors in op excellent onderwijs en aquacultuur, maar zijn er nog niet 28 WALCHEREN VERNIEUWING ZEEUWSE ECONOMIE oschadeteam Ongeluk bij Nieuw- en Sint Joosiand DE SMAAK VAN TOEN De Vlissinger, die heeft erkend naar kinderporno te hebben geke ken, werd ervan verdacht tussen 4 november 2012 en t2 maart 2023 in het bezit te zijn geweest van 173 bestanden met kinderporno. Justitie kwam de Vlissinger op het spoor door tip van Interpol over een kinderpornosite. Via de bewuste kinderpornosite en de ip-adressen van de bezoe kers van deze site kwam justitie bij De K. terecht. De rechtbank achtte niet bewezen dat de kinder porno in bezit was geweest van De K., zoals ten laste was gelegd. De bestanden werden namelijk aangetroffen op de map met 'tijde lijke internetbestanden' en in de map verwijderde bestanden. Van dat laatste kon niet worden aangetoond wanneer ze (even tueel) waren gedownload of gede- leted. Volgens Kemal Metin van het moskeebestuur zullen om rr.30 uur muzikanten in kledij uit de tijd van het Ottomaanse Rijk mu ziek uit die tijd spelen. Ze doen dat lopend over een afstand van ongeveer 500 meter naar de mos- kee aan de Stromenweg toe. Om t2.oo uur zijn enkele officiële toe spraken door onder anderen voor zitter Ismail Kastaci, architect Er- dal Önder, burgemeester Harald Bergmann en een attaché van de Turkse ambassade in Nederland. Metin: „Daarna wordt het lint doorgeknipt en is er eten en drin ken in een grote tent. De officiële opening duurt tot 24.00 uur. Daar na kunnen mensen de moskee be zichtigen en zijn er rondleidin gen." onderdag om half drie jaar arriveert ze in Dok4t op de Ken- niswerf Zeeland in Vlissingen. Neelie Kroes, 73 jaar maar zo fris als een hoentje, voormalig minister van Verkeer en Waterstaat en voorma lig onverschrokken Eurocommis saris. Microsoft beeft als haar naam valt. Tegenwoordig is ze onbezoldigd ambassadeur voor startups: inno vatie-ideeën die moeten leiden tot producten die zorgen voor ba nen en harde euro's in het laatje van de BV Nederland brengen. Wat is haar strategie? „Ik probeer de Nederlandse innovatie-hubs zoals Brainport Eindhoven, Gro ningen, Leiden, Den Haag en Wa- geningen met zijn groene univer siteit met elkaar te verbinden. Ze zijn te veel met zichzelf bezig, ter wijl het tegenwoordig gaat om het breed delen van kennis en slimme combinaties van jonge, creatieve ondernemers, grote be drijven en kenniscentra. Ook over de provincie- en landsgrenzen heen. Innovatie, de ontwikkeling van nieuwe producten en dien sten, bereik je door samen te wer ken met relevante partijen. Die kunnen zich in Nederland bevin den, maar ook elders in de we reld. Het gaat erom dat je je net werken uitbreidt. Daar komen kansen uit voort." Neelie noodt daarom elke twee weken de dertien innovatieclus ters, die meestal gegroepeerd zijn rond een (technische) universi teit, aan haar tafel. In Dok4i ste ken managing director John Dane van de HZ University of Applied Sciences en voorzitter Bram Mal- jaars van de startups aanjagende Stichting Zigzag hun vinger op. „Mogen we...?" Ja natuurlijk mag Zeeland ook elke twee weken aan schuiven bij de grote jongens van - weekendaanbieding - innoverend Nederland. Graag zelfs, zegt Kroes. „Zo, die is in de tas", glundert Maljaars. Dat zal de vernieuwing van de Zeeuwse economie naar een ho ger plan tillen en nieuwe banen opleveren, denkt start-up ambas sadeur Kroes. Want zonder inno vatie raak je achterop in een land waar arbeid en grond relatief duur zijn. Maljaars vertelt Kroes dat Zeeland met onder meer de Kenniswerf een aardig presterend hub je heeft. „We - en dan bedoel ik ook de HZ en de University College Roose velt - werken aan concrete projec ten, samen met grote bedrijven als scheepsbouwers Amels en Da- men en personeelsleverancier Humares/ Maintec. Toch hebben nog niet het niveau van bijvoor beeld een Brainport Eindhoven, al werken we deels samen met de Technische Universiteit aldaar en ook met die van Gent. We zetten nu fors in op excellent onderwijs en aquacultuur, waarvoor de HZ de Delta Academy heeft opge richt. Maar we zijn er nog niet."Geld is namelijk een pro bleem, vult Maljaars aan. „De pro vincie is niet rijk." Aan dat soort gejammer heeft Kroes geen boodschap. „Je hebt de overheid niet nodig, daar heb je meer last dan gemak van. Boor familiekapitaal aan. Er is geld zat in Nederland." Als altijd is Kroes kordaat: geloof in je eigen kracht, bouw dus de aquacultuur uit - 'want daar denk ik bij Zeeland aan' - geef royaal beurzen aan buitenlandse studen ten en hang innovatie vooral op aan grote spelers in Zeeland, zoals Dow. „Zo komen de innovatieve geesten vanzelf naar Zeeland." afrit van de A58 richting het Mid delburgse industrieterrein Ar- nestein, ter hoogte van Nieuw en Sint Joosiand, is donderdagoch tend rond kwart over acht een on geval gebeurd. Een auto belandde in de sloot en een tweede in de vangrail. Een in zittende van de te water geraakte auto kwam er niet zonder kleer scheuren van af. Hij moest vanwe ge verwondingen voor controle mee naar het ziekenhuis. door Ad Roos MIDDELBURG - De 59-jarige Vlissin ger L. de K. is door de rechtbank in Middelburg vrijgesproken van het bezit van kinderporno. Tegen de man was een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden geëist. MIDDELBURG - De Yildirim Beyazit Moskee in Middelburg wordt zater dag met een groots feest officieel geopend. Dat gebeurt om 12.00 uur. Aansluitend kan iedereen een kijkje komen nemen in de moskee. alle merken zijn ons even lief c ■K Neelie Kroes: D 0800 - 7242338 www.autoschadeteam.nl j/mateA/ - ambaéhtelijk ó- puur - pure produéten uit een authentieke bakkerij LAN GE VIELE 67 MIDDELBURG Bram Maljaars, Stichting Zigzag NIEUW EN SINT- JOOSLAND - Bij de j» Erkepd voor compètentie kwaliteit Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda': Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen T. 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28