Lekker O i A almanak Koninklijke bus Nick van der Lijke debuteert in Ronde van Italië Neelie Kroes bezoekt Zeeland 28 en 29 ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag sm* 205 25 Cliëntenraden vinden dat er niets terecht komt van afspraken tussen ZorgSaam en ADRZ om beter samen te werken. 100% KATOEN VLISSINGEN - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en ziekenhuis ZorgSaam weigeren nauw samen te werken, vinden de cliëntenra den. Ze roepen directies op dat snel te veranderen om noodge dwongen maatregelen te voorko men. Het ADRZ herkent zich in de kritiek, maar stelt dat samen werking wel meer en meer van de grond komt. De cliëntenraden van ADRZ en ZorgSaam spreken in een brief aan de directies hun 'grote zor gen' uit. Meermalen hebben ze aangedrongen op nauwere samen werking. Afspraken tussen direc ties en medische staf in 2012 gaf de raden hoop dat 'de juiste stap pen werden gezet' om tot samen werking te komen. Maar van die afspraken komt niets terecht, al dus de cliëntenraden. Sterker: de tegenstellingen tussen de zieken huizen worden alleen maar gro ter. Beide raden zijn 'door deze negatieve ontwikkeling ontgoo cheld', schrijven ze. Ze dringen erop aan om gelijk op te trekken bij de opzet van een ziekenhuisinformatiesysteem en het elektronisch patiëntendossier. Kies voor hetzelfde systeem, advi seren de raden dringend aan de di recties. Hetzelfde geldt voor de op zet van het Zorgportaal, de verbin ding tussen huisarts en zieken huis. „Eigen keuzes maken is uit oogpunt van samenwerking, kwa liteit en kosten niet verstandig; het patiëntenbelang is er niet mee gediend. Werk samen nu het nog kan." ADRZ-directeur Huybert van Eek 'begrijpt de teleurstelling van de cliëntenraden'. „Nog niet alles Het is niet in het belang van patiënten als het ADRZ en ZorgSaam eigen keuzes ma ken, aldus cliëntenraden waar we ruim twee jaar geleden vanuit gingen, is gelukt. Maar we werken wel degelijk op diverse terreinen samen. Zie bijvoorbeeld de inzet van intensivisten en anes thesiologen van het ADRZ bij ZorgSaam om in Terneuzen de acute zorg te garanderen. We moeten daarnaast ook samenwer king zoeken met ziekenhuizen in een grotere regio, juist om de zorg voor de Zeeuwse patiënt te kunnen borgen." De directie van ZorgSaam wilde gisteren niet reageren. Ze kreeg de brief pas laat en wil die eerst met de eigen cliëntenraad bespre ken. VERKENNERS MAKEN RONDRIT Meer nieuws zie: www.pzc.nl Ze houdt erg van koken, die Schouuise. En daarbij wil ze nog wel eens experimenteren met vreem de ingrediënten en exotisch aandoen de gerechten. Als ze weer eens flink aan de slag is geweest vraagt ze al tijd aan haar echtgenoot wat hij er van vindt. 'Je hebt weer heerlijk ge kookt' is dan steevast zijn reactie. Een antwoord dat ze tot voor kort altijd met genoegen aanhoorde. Tot voor kort, want toen hadden ze een gesprekje over de erbarmelijke kook kunsten van een kennis. Dat haar man daar niets van zegt, vroeg de Schouwse zich af. „Ach nee, hij zegt gewoon dat ze heerlijk heeft ge kookt. Dat doen mannen altijd." Voormalig Eurocommissaris betrekt provincie bij landelijk overleg over innovatie Noodklok over ziekenhuizen door Jeffrey Kutterink Vanaf 9 mei a.s., 7 dagen, in de week open MADE IN GOES Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De koning, die op dinsdag 19 mei met zijn echtgenote op werkbezoek komt in Zeeuws-Vlaanderen, stuurde gisteren alvast zijn verkenners vooruit. De rondrit door de regio eindigde bij de Sluiskiltunnel (foto), die Wil- lem-Alexander en Maxima op 19 mei komen openen. De koninklijke bus, te herkennen aan de afbeeldingen van kronen en het nummerbord AA-81, reed gisterochtend net na negenen via de Westerscheldetunnel Terneuzen binnen. Wie hoopte dat er leden van het koninklijk huis in zouden zitten, kwam bedrogen uit. Toen de bus stopte aan het begin van de Nieuwstraat, bij de parkeergarage, bleek het om een verkenning te gaan. Drie inzittenden stapten uit, liepen wat rondjes en maakten foto's. Vervol gens ging de rit weer verder, Zeeuws-Vlaanderen in. Volgens een woordvoerster van de Rijksvoorlichtings dienst is het 'in z'n algemeenheid niet ongewoon' dat vóór een werkbezoek eerst een verkenning wordt ge daan. De koning en koningin bezoeken op 19 mei naast de Sluis kiltunnel ook zorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst, het Industrieel museum in Sas van Gent en het kustver- sterkingswerk bij Waterdunen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25