Wat zat er achter de ontvoering van Nayati? BINNENLAND 9 085 760 5 760 3 dagen Leids Genieten Wï\ 4 dagen Natuurpark Eifel 3 dagen All-In Kalkar aanwijzingen uitwissen die uit sluitsel kunnen geven wat er mis ging met de poolreizigers. Op de plek van de wakken waar Corne lissen en De Roo verdronken, lig gen nog altijd hun sledes. „Ik wil niet zeggen dat ijsberen op de lichamen afgaan, als die daar nog zijn, maar ze gaan snuffe len in die spullen. Ze gaan die uit elkaar trekken en meeslepen. Die beesten zijn op zoek naar eten. Dat maakt de mogelijkheden voor ons om ooit te achterhalen wat er fout ging, kleiner." Canadese reddingswerkers blij ven pogingen doen om in de buurt te komen van de fatale plek, niet ver van Bathurst Island. Tot gisteren konden helikopters er niet landen vanwege het slech te weer op het toch al nagenoeg onbegaanbare ijs. Bergingsmissies zijn tot nu toe niet verder geko men dan een aantal vluchten over het gebied. „Veel mensen denken: stuur een paar duikers, dan vind je ze. Zo is het dus niet", zegt Van Rooijen. „Als ze echt onder het ijs zijn ge komen, kunnen ze door de sterke stroming kilometers wegdrijven. Het worst-case-scenario tekent Ik wil niet zeggen dat ijsberen op de lichamen afgaan, maar ze snuffelen in de spullen zich steeds meer af. Dat we ze nooit vinden." Dat beaamt fysisch oceanograaf Hendrik van Aken. Volgens hem zijn de lichamen - als ze onder het ijs zijn - na een week al 'min stens to kilometer weg'. „Gemid deld genomen, maar dan praat je over de periode van een jaar of meer, gaat de stroming daar oost waarts, richting de Labradorzee. En daarna zuidwaarts richting de Baffmbaai", zegt Van Aken. „De stroming staat dus niet altijd oost waarts. Ik acht de kans klein dat de lichamen gevonden worden." De Roo en Cornelissen, twee erva ren poolreizigers, vertrokken op 6 april vanuit Canada naar de Noordpool om vanaf de grond het smelten van de ijskappen te on derzoeken. Vorige week woens dag ontving het basiskamp een noodsignaal, daarna bleef het stil. Saunders gepakt voor mishandeling Zanger Ben Saunders is gis termiddag aangehouden op verdenking van mishande ling van een verkeersrege laar in het centrum van Hoorn. De man werd per ambulance gewond afge voerd. Saunders, winnaar van tv-programma The Voice of Holland, zou de verkeersre gelaar hebben geslagen toen die man zijn vader wilde te genhouden. Verjaardag oudste Nederlander (110) De oudste inwoner van Ne derland, Nelly de Vries-Lam- merts, is gisteren 110 jaar ge worden. De Vries werd op 5 mei 1905 geboren in Rotter dam. Met haar echtgenoot, die in 1969 overleed, kreeg ze zes kinderen. Op haar 65e haalde ze haar rijbewijs. Tot haar 86e reed ze auto. De oudste man van Nederland is Floor van Cleemputte uit Spijkenisse. Hij is 107. Misbruikverdachte wordt uitgeleverd Een 42-jarige Nederlander die wordt verdacht van kin dermisbruik en meerdere verkrachtingen wordt bin nenkort uitgeleverd door Malta. De man ging bij de rechter op de eilandstaat ak koord met de uitlevering, meldden Maltese media. De verdachte woonde in de Friese gemeente Weststel lingwerf. Hulpverleners terug uit Nepal Negentien toeristen en een aantal Nederlandse en Bel gische hulpverleners met speurhonden zijn gisteren uit Nepal teruggekeerd op de militaire vliegbasis Eind hoven. Ook vandaag komt een groep hulpverleners te rug uit het door aardbevin gen getroffen land. Het offi ciële dodental is gisteren vol gens de autoriteiten opgelo pen tot 7557. Nayati groeit op in Son en Breu gel. In 2011 verhuist het gezin van wege het werk van vader Sham naar Maleisië. Een jaar later wordt Nayati op weg naar school ont voerd. Twee mannen sleuren hem in een auto. De ontvoerders eisen 75.000 euro. Het leidt tot een gro te zoekactie in Maleisië, zelfs de premier doet een oproep de jon gen snel vrij te laten. Na een week en betaling van losgeld, wordt Nayati vrijgelaten. Onge deerd. „Het gaat nu goed met hem. Hij lijkt er geen blijvende schade aan te hebben overgehouden", zegt va der Sham Moodliar telefonisch vanuit Kaapstad, Zuid-Afrika, waar het gezin nu woont. „Hij zit bij de strandwacht. Ik zie het als een uitvloeisel van zijn ontvoe ring dat hij mensen wil redden." De verdachte mannen zijn mobiel tjesverkoper Foong Khar Fai (21), werkloze Lee Phak Seng (25) en Chong Tat Siong (25). Nayati heeft hen herkend. In een eerste verklaring zeiden ze onschuldig te zijn. De achtergrond van de ontvoe ring is nog altijd onduidelijk. Was Nayati een willekeurig slachtof fer? Waren alleen de verdachten erbij betrokken of is het brein voortvluchtig? Vader Sham ver moedt dat laatste. Het gezin is niet naar Maleisië gereisd voor de zitting. In dat land kan voor ont voering de doodstraf worden op gelegd. De ouders van Nayati zijn daar principieel tegen. O VoordeeKuitjeS.nl Laagste prijsgarantie Voordeeluitjes.nl/6mei WOENSDAG 6 MEI 2015 veel verpesten Foto links: Husky Kimnik was de trouwe metgezel van de Neder landse poolreizigers. Foto onder: Mare Cornelissen (r) en Philip de Roo. foto's Internet Coldfacts Wilco van Rooijen HOORN AMERSFOORT VALLETTA EINDHOVEN door Cyril Rosman SON EN BREUGEL - Waarom werd Nayati Moodliar (nu 15) uit Son en Breugel drie jaar geleden in Malei sië ontvoerd? Alleen voor het geld of stak er meer achter? Vandaag worden de verdachten van de ont voering in de rechtbank in Kuala Lumpur ondervraagd. Vader Sham vermoedt dat het echte brein achter de ontvoering nog voortvluchtig is L. 38% korting 34% korting Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 augustus 2015. De prijzen zijn excl. boekingskosten (vanaf 9,50) en door de hotels te heffen stads- en toeristenbelasting. Kijk op Voordeeluitjes.nl voor alle voorwaarden. O Lokaal tarief 30% korting ****Holiday Inn Leiden Leiden I Zuid-Holland 2x overnachten 2x uitgebreid ontbijtbuffet 1x voucher voor koffie/thee met een lekkernij aankomst op alle dagen 97 aankomst op: zo, ma, di, wo 99 do, vr, za 109 Kalkar I Duitsland 2x overnachten 2x ontbijtbuffet 2x dinerbuffet 1x lunchbuffet gratis consumpties sport- en spelactiviteiten divers entertainment toegang tot Kernie's Familiepark* aankomst op: zo, ma, di, wo vanaf 119 do, vr, za vanaf 139 *toegang tussen in- en uitchecktijden, indien geopend WWW Schleiden-Gemünd I Duitsland 3x overnachten 3x ontbijt 3x 3-gangen dinerbuffet wandel- en fietsroutes ***Wunderland Kalkar ***Hotel Katharinenhof Eifel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9