Ouders omgekomen Romy: 'Wij zijn ons leven kwijt' Stoffelijke resten van backpacker Boogers 24 maanden 50% korting 400MB DATA g nnii '>J- 8 BINNENLAND ZOEKTOCHT POOLREIZIGERS Hond van omgekomen poolreizigers is van het ijs gered. Vraag is of hun lichamen ooit worden gevonden. P/MND Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc Haar kist is gemaakt van gerecy cled karton. Ook het deksel is ve derlicht en kan bij wijze van spre ken worden weggeblazen. „Romy had vrijheid nodig", zegt haar moeder Bianca Letteboer (48) over de symbolische keuze voor Romy's laatste rustplaats. Met haar man Erwin (49) zit ze thuis aan de keukentafel, een rian te doorzonwoning in Losser. Ze bladeren door fotoboeken van hun dochter. Ze laten een foto zien. Romy lacht, in de deurope ning. Vrijdag 12 april 2013, een ver keersbord met 18 toont haar leef tijd. Ouder zal ze niet worden. Ze stapt in de nacht van vrijdag 16 augustus 2013 in de VW Golf van Leroy van der H. (dan 21). Hij is een vriend uit Enschede. In een flauwe bocht in de Tubantiasingel raakt hij de macht over het stuur kwijt, de auto ramt een boom. Romy zit op de achterbank. De Golf heeft net andere bekleding, gordels kunnen nog niet worden gebruikt. Romy raakt zwaarge wond en sterft elf dagen later. Het drama bereikt Bianca, Erwin en hun zoon Stan (dan 16) als ze op vakantie zijn in Italië. Bianca wordt wakker gebeld. De politie in Enschede: uw dochter is betrok ken bij een ernstig auto-ongeluk en ligt in kritieke toestand in het ziekenhuis. „De grond zakte on der mijn voeten weg, ik kon niet meer rationeel denken." Bianca's zusje Natasja en Romy's vriend Roman waken bij Romy in het Medisch Spectrum Twente. Bianca en Erwin vliegen terug. „Twaalf uur na het ongeluk, om 16.11 uur, liepen we de kamer in waar Romy lag. Althans, wat voor Romy door moest gaan. Het was een wirwar aan draden, medicijn- pompen, hartbewaking en beade ming." Het gezin, familie en vrien den balanceren elf dagen tussen Grond zakte onder mijn voeten weg, ik kon niet meer rationeel denken hoop en vrees. Ze kennen Romy als een dametje met een eigen wil. Ze was vastberaden en vlot. Romy zwom, speelde toneel. De ic-arts verklaart haar hersen dood. Het moment om de beade ming te stoppen, ligt bij Romy's ouders. „Een leven als een kas plantje was niet Romywaardig. Ze moet kunnen fladderen als een mooie vlinder. Het was on menselijk om onze dochter de laatste adem te zien uitblazen." Dinsdagavond 27 augustus 2013 sterft Romy. Op haar kist staat de lijfspreuk: Laugh as much as you breathe, love as long as you live. (Lach en heb lief, zolang als je leeft.) De missie van haar ouders nu? Strijden voor een 'rechtvaardi ge' straf voor Leroy en jongeren waarschuwen niet zomaar bij ie dereen in de auto te stappen. Vandaag staat Leroy voor de rech ter in Almelo. Officier van justitie Guido Nijpels acht bewezen dat hij roekeloos reed, te hard (70, zegt hij zelf), met te veel drank op (0,5 promille), na één of meer joints. Hij eist anderhalfjaar cel en twee jaar rijontzegging. Advo caat Roel van Faassen vindt het predicaat 'roekeloos' te zwaar. Hij pleit voor de langste taakstraf. Leroy moet naar de gevangenis, vinden Romy's ouders. „Hij moet een stuk van zijn leven missen, wij zijn ons leven kwijt", zegt Bi anca. Mocht de Enschedeër een taakstraf krijgen, dan moet hij op scholen voorlichting geven over alcohol en drugs in het verkeer. Erwin hoopt dat Leroy een jaar moet zitten. „Dat krijgt hij nooit van zijn cv." ROTTERDAM - Op de eerste luchtfo to's van de plek waar Mare Corne- lissen en Philip de Roo verdron ken, was hij al te zien: de husky Kimnik, de metgezel die de ijsbe ren uit de buurt moest houden van de Nederlandse poolreizigers. Kimnik werd zaterdag weggelokt van de rampplek en gered. Tot op luchting van dierenliefhebbers over de hele wereld. Wilco van Rooijen, vriend en con tactpersoon van de twee nog al tijd niet gevonden poolreizigers, betwijfelt of Kimniks redding een goede zaak is. „Volgens de ei genaar van de husky had die het nog weken kunnen uithouden", zegt Van Rooijen. „Die hond is meegegaan om de ijsberen op af stand te houden. De plek waar Mare en Philip onder het ijs zou den kunnen liggen, was dus be schermd. Nu hebben ijsberen vrij spel." Van Rooijen is niet bevreesd dat de beren de lichamen zullen vin den. Hij is bang dat de dieren de FAREWELL SPIT - De menselijke res ten die afgelopen maand werden gevonden op een landtong in Nieuw-Zeeland zijn, zoals ver wacht, van de vermiste Neder landse backpacker Ken Boogers. Dat blijkt uit autopsie en DNA-onderzoek, zo maakten de Nieuw-Zeelandse autoriteiten gis teren bekend. De ouders van Boogers zijn inge licht. „Het was een bevestiging van wat ze al wisten", zei politie agent Jonathan Davies. Het lichaam van de man uit Veldho ven zal zo snel mogelijk naar Ne derland komen. De 26-jarige Boogers werd sinds maart vermist in het uiterste noorden van het Zuider eiland van Nieuw-Zee land. Hij vertrok op een zaterdag middag voor een wandeling en keerde niet terug. Hij werk te en woonde twee maanden in het toeristische gebied. Er werd een week ver geefs naar de Nederlandse man ge zocht. Exclusief voor de lezers van deze krant 10 V a nel. iPhone 5c t.w.v. €399,- Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! door Bert Janssen LOSSER - De nachtmerrie van iede re ouder: je kind verliezen. Romy kwam om het leven bij een au to-ongeluk. De bestuurder staat vandaag voor de rechter. Romy's ouders hopen op gevangenisstraf. Romy met het verkeersbord dat haar leeftijd toont. Moeder Bianca IJ sbeer kan door Victor Schildkamp Ken Boogers Kaarten Vkteo' Telefoon Safari Muziek Berichten Agenda Fotos Camera Notities Herinneringen Aandelen Game Center Kiosk iTunes Store App Store Passbook Kompas Instellingen Telefonisch bestellen ken ook. Bel: 0900-0603 (£0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen £30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 20-05-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8