1942-2015 Arabist, politicus, columnist Slachters stappen ook in vegetarische 6 BINNENLAND BEVRIJDINGSDAG 2015 Leden van boyband MainStreet brengen op bevrijdingsfestivals ode aan Anne Frank. www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Vertrek op 22 juni Vertrek op 15 juni Vertrek op 8 juni Q1 Gegarandeerd vertrek en beschikbaar in juni! Vertrek op 12 juni Fietsreis Slovenië va.€499 Berlijn Rondreis va. €1099 Portugal en Spanje Vertrek op 5 juni Parijs va. €159 Singlereis Toscane va. €589 10 daagse busreis Londen va. €179 Singlereis Toscane va. €589 Rondreis Andalusië va. €849 15 daagse busreis Brugge en Gent Londen va. €139 Rondreis Roemenië va. €549 Italiaanse va. €589 Bloemenrivièra Sorrento, va. €599 baai van Napels en Pompei Lake District va. €529 Yorkshire en Londen Zwarte Woud va. €249 en Vogezen Fietsreis Dresden va. 469 Spreewald en Tsjechië Dalmatische kust, va. €619 Trogiren Split Sauerland va. €399 All-inclusive Praag va. €199 Hans Jansen Arabist en voormalig hoogle raar Hans Jansen is gister ochtend op 72-jarige leef tijd na een kort ziekbed overle den. Jansen, sinds 2014 lid van het Europees Parlement voor de PW, werd zondag getroffen door een herseninfarct. Jansen schreef zeventien boeken over de islam die verschenen bij Nederlandse, Duitse en Ameri kaanse uitgeverijen. Hij werkte mee aan een vertaling van de Ko ran en was columnist van de web site geenstijl.nl. Een grote schare fans koesterde de column van de man die vaak werd neergezet als ijzervreter. Zijn uitgever René van Praag prijst de brede kijk van Jansen, die ook als tolk werkte voor het Rode Kruis tijdens een humanitai re missie in Irak. „Hij schreef prachtige boeken over godsdien sten. Dat hij nooit te beroerd was om bij te leren, blijkt uit het feit dat hij vorig jaar op 71-jarige leef tijd toetrad tot het Europees Parle ment. Een nieuw leven waar hij met plezier aan was begonnen." PW-leider Geert Wilders noemt Jansen 'een bijzonder mens'. „Hij inspireerde ons met zijn eruditie, humor en beminnelijkheid. Hij was een autoriteit op het gebied van islam, had een snelle geest en een scherpe pen. Met hem is een belangrijke steunpilaar van onze fracties heengegaan." Jansen was een van Wilders' ver trouwelingen. Zo adviseerde hij de PW-leider over de Korantek sten in de internetfilm Fitna. Ook vervulde hij als getuige-deskundi- ge een belangrijke rol in het pro ces tegen Wilders, die wegens haatzaaien en discriminatie werd vervolgd en vrijgesproken. AMSTERDAM - Op 1000 meter hoogte, ergens boven Emmel- oord, en met een vaart van 200 ki lometer per uur op weg naar Am sterdam voor nóg een optreden, weet tieneridool Nils het opeens zeker. De hevige wind die de heli kopter heen en weer schudt en het slechte weer: ze deren hem niet meer. Met een grijns kijkt hij naar de andere leden van zijn boy band, die minstens zo blij kijken. „Wat is dit vet!" Zangeres Caro Emerald durfde niet, zij verkoos als Ambassadeur van de Vrijheid gisteren de bus boven de legerhelikopter om van Bevrijdingsfestival naar Bevrij dingsfestival te reizen. Van zo'n veilige keuze wilde de boyband MainStreet niets weten. Dus stap ten Nils, Owen, Daan en Rein gis terochtend vol bravoure op leger basis Gilze-Rijen de heli in voor een fikse tocht door het lucht ruim. „Héél indrukwekkend." MainStreet werd net als collega ambassadeurs Dotan en Jett Rebel per Cougar door het land getrans porteerd, soms gehinderd door bi zarre weersomstandigheden op de grond én in de lucht. Tijdens het slotnummer op het festival in Zwolle, waar duizen den fans van de boys op af waren gekomen, regende het pijpenste len. Bandlid Rein, lachend: „We zijn niet van suiker." In de uren daarna werd het weer nog slechter. Het festival in Zwol le werd stilgelegd, het festival in Assen uitgesteld waardoor het op treden daar niet door kon gaan. Dikke tranen bij de fans. Nils: „Het is vooral jammer omdat we hier ons nummer over het dag boek van Anne Frank niet kun nen zingen. Een nummer dat we speciaal voor deze dag hebben ge schreven." Die song, Dear Kitty, is volgens de jongens bij hun piepjonge fans hard aangekomen. Daan: „Ik heb het idee dat zij nu meer dit onder werp bezig zijn." Met de keuze voor MainStreet als Ambassadeurs van de Vrijheid wilde het Nationaal Comité 4 en 5 mei juist de jongeren bereiken, zegt woordvoerder Klaartje Nico las. „Dit zijn de jongste ambassa deurs ooit. Het is ons geweldig be vallen. Ze hebben zich echt open gesteld voor het onderwerp." De band neemt zijn ambassadeur schap serieus. Daan: „Ik hoop echt dat iedereen die op een festi val was met het idee naar huis gaat dat we de vrijheid hebben ge vierd. Dat ze er niet alleen waren om favoriete artiesten te zien." In Duitsland begint het ene na het andere vleesbedrijf met de productie van vegetarische alter natieven. De grootste varkens slachter van Duitsland, Tönnies, gaat flink in vleesvervangers in vesteren. Dit najaar presenteert het een vegetarisch merk, zo maakte het concern bekend in de Lebensmittel Zeitung. Tönnies volgt het voorbeeld van de grote Duitse kippenslachter PHW die in maart aankondigde vega-kip- sticks op de markt te brengen. Worstenmaker Rügenwalder Mühle wil komend jaar een derde van zijn omzet halen uit vegetari sche producten. Wat is er aan de hand? Eén op de tien Duitsers noemt zich vegeta risch en de helft is van plan in de toekomst minder vlees te eten, blijkt uit onderzoek. In Neder land eten 750.000 mensen nooit of zelden vlees. 40 procent van de Nederlanders zegt maximaal vier keer per week vlees te verorberen. De marges op vleesvervangers zijn aantrekkelijk. Ze worden ver kocht voor prijzen die in de buurt komen bij vlees. De grootste slachter van Neder land, Vion, staat niet afwijzend te genover vleesvervangers, zegt een woordvoerster. „Onze onder- zoeks- en ontwikkelingsafdeling kijkt naar de mogelijkheden in de hele eiwitmarkt", zegt ze. Ze kan niet zeggen of dat betekent dat Vion binnenkort ook plantaardige producten maakt. De Nederlandse vleesverwerker Enkco stapte 25 jaar geleden al in vegetarische alternatieven. Met het merk Vivera is het nu markt- In Duitsland begint het ene na het andere vleesbedrijf met de productie van vegetarische alternatieven DEN HAAG Andorra va. €409 8 daagse busreis Verblijf in 4* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse fiets- busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Vertrek op 19 juni a. 99 3 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 22 daagse busreis Verblijf in 3*/4* hotels o.b.v. halfpension 4 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt effeweg.nt Fietsreis Slovenië va €499 10 daagse fiets- busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Geen 1-persoonskamertoeslag! 4 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Fietsreis Slovenië va 499 10 daagse fiets- busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Geen 1-persoonskamertoeslag! Zwitserland en Italië va.€ 699 12 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Verblijf in 3*/4* hotels o.b.v. halfpension Rondreis Griekenland va. 999 15 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Parijsva. 119 3 daagse busreis Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Lille,va. €129 3 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 3 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt 11 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Salzburgerland va.€ 549 10 daagse busreis Verblijf in 4* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 10 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Canterbury Kent va.€3i9 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension Romantische Strasse va.€ 329 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse fiets- busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. halfpension 11 daagse busreis Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension 5 daagse busreis All-inclusive verblijf in een 3* hotel 5 daagse busreis Verblijf in 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt door Anton Slotboom Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. GRATIS BROCHURE Algemene jaarbrochure 2015 Fietsen en wandelen 2015 Naamdhr/mevr Adres Postcode Tel. Nr. Plaats E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Effeweg.nl, antwoordnr. 778,7700 VG Nieuwleusen 1119 door Annemieke van Dongen ROTTERDAM - De Duitse megaslach- ter Tönnies gaat vleesvervangers verkopen. Niet vanwege critici die vlees in verband brengen met mi lieubelasting en dierenleed, maar omdat er veel geld mee te verdie nen is. O Regiokatern: Meer over het Be vrijdingsfestival in Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6