Na afloop baal je van gewone auto Fietstocht voor de vrijheid 28 ZEEUWS-VLAANDEREN BUURTINITIATIEF Bij de minibieb kun je 24 uur per dag boeken lenen, zonder boetes, inschrijfgeld of verplichtingen. De Tulpenrally is een groot au tosportevenement voor klassieke wagens. Die moeten gebouwd zijn vóór 1972. Beide Zeeuws-Vlaamse teams ko men uit in dezelfde klasse - de Touringklasse -, maar gaan het evenement heel verschillend in. „Wij gaan voor de prijzen," zegt Cijsouw, die samen met De Ruijs scher vorig jaar als 26ste van de 230 equipes eindigde. Het duo was zelfs één keer dagwinnaar. Een plek in de top tien had er mis schien zelfs in gezeten als ze door een misrekening niet een keer zonder benzine waren komen te staan en de motorsteun niet was afgebroken. „Eric en ik zijn helemaal op el kaar ingespeeld, ik vertrouw volle dig op zijn aanwijzingen", geeft In zo'n klassieker ben je nog écht bezig met autorijden... Cijsouw aan. De Ruijsscher op zijn beurt heeft alle lof voor zijn chauffeur. „De hoge klasseringen danken we vooral aan Henno's snelle en strakke rijstijl en door in de bochten op snelheid te blij ven." Peter Dieleman en William van den Abeele hebben een minder competitieve insteek. Ze kennen elkaar van de Classic Vehicle Club Zeeuws Vlaanderen en reden vo rig jaar de Nacht van Zaamslag en de ATM-rally. Na die ritten ont stond het idee om aan de Tulpen rally mee te doen. „Uitrijden en ervaring opdoen zijn onze doe len", verklaart Dieleman. Hun Vol vo is vorig najaar vrijwel hele maal uit elkaar gegaan en met hulp van een aantal vrijwilligers terug opgebouwd. Snoodijk Clas sics in Axel paste beide auto's nog verder aan voor de rally. „Voor ons is het spannend of de tech niek het houdt," zegt Peter Snoo dijk „We hadden liever de teams met een servicewagen begeleid, maar dat staat het reglement niet toe". De lengte van de rally is 2100 kilo meter. Op r6 mei eindigt het eve nement op de boulevard in Noord- wijk. Na de afsluitende rallysprint ontvangen de deelnemers aan de finish traditiegetrouw tulpen, ha ring en korenwijn. „Na zo'n week baal ik ervan om weer in een luxe hedendaagse auto te stappen," zegt Cijsouw. „In zo'n klassieker ben je nog écht bezig met autorij den..." AAROENBURC - De minibieb is in opmars. Als alternatief voor biblio theken die verdwijnen uit kleine kernen óf niet elke dag geopend zijn, schieten de buurtinitiatieven momenteel als paddenstoelen uit de grond. „Het idee is overge waaid uit Amerika, waar Little Little Free Library Aardenburg Markt 6, Aardenburg Sinds wanneer16 april 2015 De minibibliotheek van Viorella Luciana is door Bibliotheek Neder land al verkozen tot één van de vijf leukste minibiebs. „Als ik iets doe, doe ik het goed", zegt ze. Vio rella liep rond met het idee voor een minibibliotheek, zag een Free Library al een groot succes is", weet Viorella Luciana van de Little Free Library uit Aarden burg. In Zeeuws-Vlaanderen zijn momenteel drie altijd geopende boekenhuisjes te vinden, gerund door enthousiaste vrouwen. Ieder een mag een boek meenemen en er liefst een 'nieuw' exemplaar voor in de plaats zetten, dag en oude klokkast in de kringloop winkel en was meteen verkocht. Ook sloot ze zich aan bij Little Free Library, de Amerikaanse va riant waar het concept ontstaan is. In Aardenburg is sinds enkele jaren geen bibliotheek meer en Viorella probeert dat gat op te vul len. De klokkast staat bij de gale rie van haar moeder Katinka. nacht. „Ik regel nog een licht voor wie 's nachts ineens de dringende behoefte heeft om een boek te le nen", zegt Viorella. De miniblio- theken staan geregistreerd op de website www.minibieb.nl. In Zuidzande wordt door de dorpsraad momenteel de laatste hand gelegd aan een minibilio- theek die in een voormalige tele fooncel op het Dorpsplein komt te staan. „Inwoners hebben al boe ken verzameld", vertelt secretaris van de dorspraad Frits Baars. In IJzendijke is er een minibiblio theek in een oude Amerikaanse koelkast met openingstijden. Het boekenhuis bevindt zich in eetca fé Zaal 24. „Mensen moeten het hier nog gaan ontdekken. Daarom zet ik de boeken ook op Facebook. Voor het lange weekend met Koningsdag, had ik er bijvoorbeeld de Millen nium Trilogie en Vijftig Tinten Grijs in gezet." De kast is nooit hele maal vol. „Ik geef mensen de kans om een boek terug te zetten. Boe ken moeten circuleren." RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl AXEL - Zo'n vijftig doorzetters uit groot Axel trotseerden gisteren het weer tijdens de jaarlijkse Be vrijdingsfietstocht. Onder leiding van twee gidsen peddelden de deelnemers langs langs de belangrijkste locaties in en rond Axel waar Poolse strijders in september 1944 met succes strijd leverden tegen de Duitse be zetters. Halverwege de rit was er een door Axelse middenstand gespon sorde picknick in het Gdyniamu- seum waar de fietsers ook even konden opdrogen. De fietstocht in Axel is het enige Zeeuws-Vlaamse Bevrijdingsdag evenement dat de concurrentie aandurft met het Bevrijdigsfesti- val in Vlissingen. nacht Eric de Ruijsscher, Henno Cijsouw, William van den Abeele en Peter Diele- man (vlnr) doen mee aan de Tulpenrally, foto Chris Platteeuw Dag en door Chris Platteeuw TERNEUZEN - Vier Zeeuws-Vlamin- gen staan maandag in het Italiaan se Saint-Vincent aan de start van de 62ste Tulpenrally. Het gaat om Henno Cijsouw met navigator Eric de Ruijsscher en Peter Dieleman met navigator William van den Ab eele. Beide teams rijden in een Vol vo Amazon. Henno Cijsouw door Sophie Stockman „Boeken moeten circuleren", vindt Viorella Luciana uit Aardenburg. Naast haar werk als fotografe, is het haar mis sie om jonge en oude inwoners van Aardenburg te voorzien van recente boeken, foto Peter Nicolai Zittingsplaats: Middelburg Op 11 maart 2015 is ter griffie van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Middelburg, door mr. H.J.M. van Mierlo, J.J. Joziasse en C.B. ten Hove, een deskundigenrapport gede poneerd onder aktenr. 2015-7 in de zaak met kenmerk C12/85941 HA ZA 12-265 Gemeente Terneuzen tegen T.G.A. van Waes, wonende te Hulst, R.G.M. van Waes, wonende te Ossenisse, J.J.M. van Waes, wonende te Rotterdam, en B.W.M. van Acker, wonende te Hulst, betreffende de begroting der schadeloosstelling van de bij vonnis van 3 april 2013 ten name van de Gemeente Terneuzen onteigende onroerende zaak, van het perceel kadastraal bekend Gemeente Sas van Gent, omschrijving: -Terrein (akkerbouw), sectie M, nummer 766, totaal groot 06.40.95 ha, grondplannummer 1 P.L. Meijer, De griffier. De deelnemers aan de tocht genieten van de picknick in het Gdyniamu- sem. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60