Nationale topper Van Reijen doet mee aan Kustmarathon ASO is ook buiten de wielersport rfHKKHHh l<toT'V"e SDO'63 wordt tegenstander 34 SPORT STRIJD TEGEN DEGRADATIE Leegloop dreigt bij Zeeuws-Vlaamse dorpsclub, die zondag voor de derde keer op rij kan degraderen. Van Reijen, die de afgelopen jaren verschillende medailles behaalde tijdens de Nederlandse kampioen schappen marathon en to kilome ter, geeft aan voor de overwin ning naar Zoutelande te komen. „Normaal loop ik marathons al leen voor een snelle tijd, dat is me meer waard dan een eerste plaats. Voor de Kustmarathon maak ik een uitzondering. Ik heb zoveel verhalen over de wedstrijd ge hoord en heb ook beelden gezien van de marathon die Huub van Noorden twee jaar terug won. Sindsdien zat het al in m'n ge dachten om misschien een keer mee te doen. De mensen zijn er zo enthousiast en het parkoers is prachtig." Van Reijen is na Miranda Boons tra en Andrea Deelstra normaal gesproken de snelste Nederlandse op de klassieke afstand. Vorige week liep ze nog de marathon van Londen waar ze in 2.42 uur fi nishte. In november heeft ze ook de marathon van Valencia in de agenda staan, daarvoor wil ze pro beren de Kustmarathon te win nen. „Ik ga me er specifiek op voorbereiden en ben ook van plan om een paar keer in Zeeland te gaan trainen. Ik wil de Zeeuw se heuvels zeker een keer opzoe ken. Ik ga het niet onderschatten, maar het is wel een andere belas ting dan in een gewone mara thon. Dan loop je op de grens qua snelheid, maar in de Kustmara thon ga je niet stuk op je tempo", vertelt Van Reijen, die hoopt de Zeeuwse loop ook wat populair der te maken in de rest van het land. „Buiten Zeeland kennen mensen de Kustmarathon wel, maar ze we ten vaak niet wat het precies in houdt. Ik hoop dat daar verande ring in komt. Van Ilonka van den Hengel (oud-winnares) begreep ik dat het heel verslavend is om in Zeeland te lopen." Naast haar eigen deelname gaat Van Reijen ook een rol spelen in het 3MTiem dat de organisatie heeft opgezet. Zeven hardlopers worden door trainer Jan de Wilde van AV'56 klaargestoomd om de Kustmarathon te lopen. Van Rei jen, die voedingsdeskundige is en artikelen over sportvoeding schrijft voor verschillende hard loopbladen, gaat hem daarbij assis teren. Afgelopen zondag was de Amsterdamse in Zoutelande aan wezig bij de presentatie van het team en maakte ze voor het eerst kennis met de Kustmarathon. „Met vragen over voeding kun nen ze bij mij terecht." AARDENBURC - In het duel met di recte concurrent Koewacht pro beert Aardenburg zondag de der de degradatie op rij te voorko men. Alleen een overwinning vol staat om de nacompetitie te ontlo pen en nog verzekerd te zijn van minimaal een jaartje in de vierde klasse. Als Aardenburg zich weet te handhaven is dat een welkom succesje voor de club die alle moeite doet om het hoofd boven water te houden. „We gaan vol in zetten op onze jeugd", zegt voor zitter Frans Reijniers. Dat Marty Bekooy, die zijn con tract bij Aardenburg eerder al had verlengd, na dit seizoen alsnog vertrekt was een teken aan de wand. De trainer wordt genoemd als assistent van Ruud Pennings bij Hoek en zou dan ineens in een totaal andere situatie terechtko men. Bij Aardenburg heeft hij de VLISSINGEN - De verliezer van de tweestrijd zondag tussen de vier deklassers Koewacht en Aarden burg speelt in de nacompetitie te gen SDO'63, winnaar van de eer ste periode in de vijfde klasse A. Volgende week zondag speelt SDO'63 eerst thuis, acht dagen la ter op pinkstermaandag volgt de return. De winnaar van deze tweekamp speelt volgend seizoen in de vierde klasse. Een aantal Zeeuwse clubs weet nu al welke tegenstander ze tref fen in de nacompetitie. In de na competitie voor een plaats in de tweede klasse op zaterdag staan afgelopen twee jaar meerdere ke ren zijn creativiteit aan moeten spreken om een representatief elf tal op de been te brengen. Ko mend seizoen lijkt dat, door een ware leegloop bij Aardenburg, nauwelijks nog mogelijk. Ongeveer een elftal spelers heeft het plan opgevat te vertrekken. Daarnaast zetten oudgedienden als Steven de Croock, Bert de Bruijckere en John Paridaen er een punt achter. In de afgelopen jaren raakte Aardenburg ook al spelers als Niek van Sprundel, Dwight van Hulle, Michiel Leijte, Hylke Stroo, Jelle de Vreeze, San- der Tazelaar en Bart van den He mel kwijt. Met die voetballers kwam de club twee jaar geleden nog uit in de tweede klasse. Na twee degradaties op rij dreigt nu echter zelfs de gang naar de vijfde klasse. De achterstand op nummer twaalf Koewacht bedraagt twee Walcheren en Duiveland in de eerste ronde tegenover elkaar. Derdeklasser MZVC weet dat het voor lijfsbehoud in elk geval Be velanders treft, plus een nog onbe kende derde club. Hansweertse Boys en SKNWK treffen elkaar voor promotie naar de derde klas se, plus Nieuwland of Veere die nog strijden om de nacompetitie te ontlopen. Hoofdklasser Vlissin- gen weet dat het in elk geval Quick treft in de nacompetitie voor een plaats in de topklasse. De derde ploeg wordt Magreb'90 of De Dijk, al naar gelang wie géén kampioen wordt. punten. Aardenburg moet op de laatste speeldag dus winnen om zich definitief veilig te spelen, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Want de ploeg van Marty Bekooy verloor nu zeven keer op rij.... „We hebben het in derdaad moeilijk", zegt Frans Reij niers, de voorzitter van de club. De geruchten dat Aardenburg ko mend seizoen met het eerste elf tal in de reserveklasse zou gaan spelen, worden door Reijniers di rect naar het rijk der fabelen ver wezen. „Daar is geen sprake van. We gaan inzetten op onze jeugd en willen het met zoveel mogelijk jongens uit Aardenburg doen." Dit seizoen werkte Aardenburg bij het tweede elftal samen met Oostburg. Het moest een presta tiegericht team zijn, met jongens die net buiten de eerste selectie vielen. „Het is slecht verlopen", zegt Frans Reijniers. „Van beide kanten liep het niet." Het combi natieteam werd twee maanden ge leden uit competitie genomen omdat, zoals een betrokkene uit Oostburg het omschrijft, 'het een verschrikking was'. Nu duidelijk is dat van de huidige eerste selec tie niet veel over dreigt te blijven, heeft Aardenburg toenadering ge zocht met het naburige Sluis. Reijniers: „We hebben gesprek ken gevoerd maar ze zien een sa menwerking niet zitten. Wij zul len iets moeten doen, want Aar denburg is een dorp van 2300 in woners. Dan kun je niet tegen de bierkaai blijven vechten." Momen teel wordt druk naar een opvolger voor trainer Bekooy gezocht. En hoewel Aardenburg momenteel geen A-junioren heeft, zullen van uit de jeugd spelers moeten door stromen naar de senioren. „We hebben komend seizoen nog twee seniorenteams", weet Reij niers. „Met jongens uit Aarden burg en zo weinig mogelijk spe lers van buitenaf. Dat is onze in steek." Op welk niveau de club dan speelt, is zondagmiddag mis schien al duidelijk. AMMAN - Diego Maradona heeft de aanval geopend op Sepp Blat ter. Volgens de Argentijnse voet balicoon is de Fifa onder leiding van de Zwitserse voorzitter veran derd in een anarchie. „Eén man beslist alles", zei Maradona op een bijeenkomst in Jordanië, waar hij zijn steun uitsprak aan prins Ali bin Al-Hussein, één van de drie uitdagers van de zittende FI- FA-preses. „Blatter weet helemaal niets, daarom is het tijd voor ver andering. Zelfs zijn collega's zou den hem moeten adviseren te ver trekken." De 54-jarige Argentijn, die zijn land in 2986 naar de we reldtitel leidde, hoopt dat prins Ali op 29 mei wordt gekozen als opvolger van Blatter. De ASO is een dochtermaatschap pij van Editions Philippe Amaury (EPA), een Frans mediabedrijf dat eigenaar is van de kranten L'Equipe en Le Parisien/Aujourd' hui. Daarnaast geeft het concern onder meer de tijdschriften Fran ce Football, Vélo Magazine, La Pa- risienne en een viertal gratis sportmagazines voor golf, tennis, rugby en nautische sport uit. Ook beschikt het bedrijf sinds 1998 over een televisiezender: l'Equipe TV. De Amaury Groupe werd opge richt door Phillippe Amaury, een Franse mediamagnaat die in 2006 is overleden. Tegenwoordig zijn er nog een aantal familieleden van de oprichter actief in de orga nisatie. Zo is Marie-Odile Amaury mo menteel de President van het con cern en is Jean-Étienne Amaury de voorman van de ASO. Zoals de tweede letter in de afkor ting al doet vermoeden is de ASO nog fin dagen TOURFAVORIET actief binnen de sport. Het be kendst natuurlijk vanwege het or ganiseren van de Ronde van Frankrijk, maar naast de Tour doet de organisatie nog veel meer. Binnen de wielersport organi seert de ASO meerdere grote ron des zoals de Vuelta, de Ronde van Qatar en de Ronde van Oman. Ook verscheidene meerdaagse etappekoersen vallen onder de verantwoordelijkheid van de Fran sen. Het Critérium du Dauphiné, Parijs-Nice en het Critérium Inter national zijn daar voorbeelden van. Verder heeft het bedrijf ook nog enkele grote klassiekers on der de hoede zoals Parijs-Rou- baix, de Waalse Pijl en Luik-Baste naken-Luik. De World Ports Classic, de twee daagse koers van Rotterdam naar Antwerpen en vice versa, is ook van de ASO. Zaterdag 23 mei den dert het profpeloton op weg van Aardenburg zoekt naar een uitweg Miriam van Reijen (in de derde positie) is met haar beste marathontijd van 2.41.24 meteen de huizenhoge favoriete voor de Kustmarathon. door Maurice Steketee AMSTERDAM - Waar een bezoekje aan Zoutelande al niet toe kan lei den. Miriam van Reijen was zondag in de Walcherse kustplaats, liep er een rondje hard, sprak met organi sator Lein Lievense en was ver kocht. De Amsterdamse zal op za terdag 3 oktober debuteren in de Kustmarathon en is meteen de gro te favoriete. Met een persoonlijk re cord van 2.41.24 uur zal ze de te kloppen dame zijn. door Barry van der Hooft door Willem Adriaansens VLISSINGEN - De Tour de France wordt ieder jaar georganiseerd door de ASO. Een Franse organisa tie die binnen de wielerwereld veel macht lijkt te hebben. De afkorting staat voor Amaury Sport Organisa tion. Maar wat is dat nou eigenlijk voor club?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52