Cameramuseum blijft 2 I SCHOUWEN-DUIVELAND 29 r "3 UITGAVEN INFORMATIE Klok uus PARK INFORMATIE informatie n*i die periode wordt nu een pret park uit de grond gestampt. Daar zijn we de dupe van", zegt Marjo de Zwart. „Dus liever niet." „Je kunt je druk maken, maar dat heeft geen zin. Het is een vrij land en wij doen gewoon ons ei gen ding", reageert Magnus Loker- se van 't Klok' uus in 's-Heer Arendskerke gereserveerd. De kritische reacties zijn op zich opmerkelijk, aangezien de onder nemers allemaal deel uitmaken van het samenwerkingsverband Stichting Dagattracties Zeeland. „Als zo'n pretpark iets toevoegt aan het aanbod voor de toerist is dat positief',zegt Edgar Angelini van het Arsenaal en Speelcircus Bambini in Vlissingen. „Maar hoe zit het aan de achterkant? De ge meente is eigenaar van Omnium, daar heb ik vraagtekens bij. Wij zouden ook wel zoiets willen doen voor risico van de gemeen te." Ook Lenie Antes van Tropical Zoo heeft de indruk dat de ge meente Goes, als enig aandeelhou der van Omnium, het pop-up pretpark bekostigt. Dat klopt ech ter niet, zegt woordvoerster Arian- ne Jansen. „We zijn een zelfstandi ge BV. In vergelijking met andere gemeenten krijgen wij juist maar weinig subsidie voor het zwem bad en de sporthal. Maar eerlijk is eerlijk, ook wij moeten onze om zetten halen dus daarom hebben we gekeken naar aanvullend aan bod, niet concurrerend." Het is volgens Jansen de bedoe ling om alles binnen de bestaan de vergunning van Omnium te doen. Er zullen om en nabij de vijftig attracties komen, inclusief het eigen vermaak van Omnium. Het gaat onder meer om bots auto's, draaimolens, waterspelen en een immense ballenbak, maar veel (soortgelijk) vertier is ook bij andere ondernemers te vinden. „We knippen de toegang op in tweeën, een kaartje voor het zwembad en pretpark/tropenland samen zal 14 euro kosten, de af zonderlijke onderdelen 9 euro", zegt Jansen. Morgen vindt er nog een overleg plaats met de gemeen te over de precieze invulling van het Super Zomerfestival. „Blij? Wat dacht je?", reageert Bob Noomen. Onder meer het Zeelan- dia Cultuurfonds kwam met geld over de brug. „Maar niet alleen de grote jongens, ook particulieren kwamen met een bijdrage. We hebben behoorlijke goede reacties gehad." Belangrijk voor het voortbestaan is dat het museum geen huur meer hoeft te betalen aan de eige naar van het pand. Alle onkosten en onderhoud komen wel voor re kening van de museumstichting. Mede dankzij alle bijdragen kan het museum, dat door Deurloo en andere sponsors als publiekstrek ker in Zierikzee wordt gezien, voorlopig vooruit. Om ook op langere termijn te kunnen blijven bestaan, gaat de stichting de komende tijd aan de slag om de naamsbekendheid te vergroten en meer samen te wer ken. Ook staan er nieuwe projec ten op stapel, zoals Fototour Zie rikzee. In de maanden juli tot en met september kunnen amateur fotografen in Zierikzee op stap met fotograaf Leen Koper. Zie: www.cameramuseum.nl. Fietsster gewond bij aanrijding Een 45-jarige vrouw raakte gisteren rond 09.25 uur ge wond op het fietspad tussen Zoutelande en Westkapelle. Zij werd aangereden door fietser (72) uit Udenhout en werd naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk gebeur de toen de man het pad op reed terwijl de vrouw pas seerde. Rondleidingen in bunkercomplex In verband met de herden- kingsmaand Vier je Vrijheid worden zaterdag 9 mei gra tis rondleidingen gegeven in bunkercomplex De Punt bij Ouddorp. Dit complex is on derdeel van de Atlantikwall en bestaat uit 19 objecten. De rondleidingen worden gegeven tussen 9 en 16 uur. Parallelwegen dicht voor werk aan weg Vanaf vandaag is de noorde lijke parallelweg tussen Oudepolderdijk en de aan sluiting met de N256 bij Zie rikzee afgesloten in verband met werk aan de weg. Rijks waterstaat pakt tot en met 22 mei steeds wisselende stukken aan van de parallel wegen tussen Zierikzee en Oosterland. Het verkeer wordt omgeleid. Man gewond na frontale botsing Bij een frontale botsing op de Stekeldijk in Geersdijk is gisterochtend een 44-jarige man uit Arnemuiden ge wond geraakt. De veroorza ker, een 59-jarige man uit Kamperland, reed op de ver keerde weghelft, zo wezen de aangetroffen sporen uit. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Inbraak mondt uit in autodiefstal Bij een inbraak in een huis aan de Wilhelmina Drucker- laan in Vlissingen is giste ren tussen 00.30 en 07.00 uur behalve andere buit ook de auto van de bewoners ge stolen. De sleutels werden weggepakt waarna de zwar te Audi A4 (32-JBN-3) werd meegenomen. Toegang is verschaft door een ruit bij de achterdeur te vernielen. De rest van de buit bestond uit twee smartphones, twee tabiets, geld en een camera. ^PI^Houterman Verbouwing? Luxaflex® Outdoor Terraszonwering WOENSDAG 6 MEI 2015 met pop-up-pretpark Goes Goes «IP'S nir,/ KAMPERLAND Er zijn verschillende arrange menten. Prijzen variëren per activiteit. Voor meer informatie: www.uithaven.nl lagklub: ma t/m vr: 14.00 tot 21.00 uur. za&zo: 12.00 tot 21.00 uur. Overige activiteiten: Dagelijks: 13.00 tot 18.00 uur. s Jul t/m aug: 11.00 tot 20.00 uur. 30 attracties voor jong en oud: Lasergamen, planetarium, rond vaarten, restaurant De Jagklub, doolhof, minigolf, sprintfietsen en een reis door het zonnestelsel. Uithoven Haven 5, 4493 BJ Kamperland «adendamme Er zijn verschillende arrange men ten. Prijzen variëren per activiteit. Voor meer informatie: www.klokuus.nl Openingstijden wo10.00 tot 20.00 uur. vr za: 10.00 tot 21.30 uur. zo10.00 tot 20.00 uur. Kijk voor uitzonderingen op www.k/okuus.nl PA Rif 0 tot 2 jaar: Gratis PARK INFORMATIE omnium Fun en actie Buiten en binnen spelen, laser gamen, arrow play, boerengolf, kar ten en waterplezier. Zwembad, tropisch bos en pretpark samen: €14,-p.p. Afzonderlijk9,- p.p. Klok Uus Wissekerkseweg 6 4458 SH 's-Heer Arendskerke Openingstijden*: ma t/m vr: 10.00 tot 21.30 uur. za&zo: 10.00 tot 17.30 uur. Kijk voor uitzonderingen op www.omnium.nl Fun en actie: Zwembad, whirlpool, glijbanen tropisch bos, sportcentrum en een pop-up pretpark met /JW 50 attracties. Omnium Zwembadweg 3 4463 AB Goes 3 tot 12 jaar: €10,-p.p. 13 t/m 64 jaar: 11,-p.p. 65+: 10,-p.p. Jaarkaart: €40,-p.p. Jaarkaart kind: 35,-p.p. Dagelijks*: 10.00 tot 17.00 uur. Kijk voor uitzonderingen op www.tropicalzoo.nl Tropische dierentuin: Mini jungle, vlindertuin, restaurant, buitenspeelbos, fossielenmijn en dino expo! Berkenhofs Tropical Zoo Langeweegje 10A 4434 NE Kwadendamme Infographic Sjoera van der Horst door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het Cameramuseum in Zierikzee blijft bestaan. Eigenaar Deurloo van het pand aan de Vis- straat 12 heeft een speciale gebrui kersovereenkomst afgesloten met het stichtingsbestuur. Daarnaast hebben tal van sponsoren in de bui del getast. Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen - T. 0118 552010 WWW.paCZOnweringen.nl ZOUTELANDE OUDDORP OOSTERLAND GEERSDIJK VLISSINGEN Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51