Maximale hypotheek daalt weer verder Costa Cruises 44 Commandanten bellen ons soms zelf, omdat alle kinderen een last worden IN HET NIEUWS 3 Het maximale hypotheekbedrag dat een huizenkoper kan lenen, gaat over 1,5 maand omlaag. Ook de grens voor de Nationale Hypo theekgarantie gaat verder omlaag: van 265.000 naar 245.000 euro. Deze aanpassingen volgen op een reeks veranderingen die de afgelo pen jaren zijn doorgevoerd. Alle maal bedoeld om de hypotheek schuld van huizenkopers in te dammen. „Het is een onzichtbare tsunami aan aanscherpingen die de net opkrabbelende woning markt mogelijk remt", zegt Twan Cats van De Hypotheker. Enkele voorbeelden van die aan scherpingen: huizenkopers moe ten sinds 2013 verplicht volledig aflossen, de maximale hypotheek ten opzichte van de waarde van het huis wordt stapsgewijs ver laagd tot 100 procent in 2or8, de maximale leencapaciteit is 6 jaar achtereen omlaaggegaan. „Nu de huizenprijzen weer licht stijgen, ziet een hele groep starters het huis dat ze op het oog hebben aan hun neus voorbijgaan", stelt Cats. „Maar het treft ook andere kopers dan starters." Volgens berekeningen van de hy potheekadviseur is het gemiddel de bedrag dat een huizenkoper kan lenen de afgelopen jaren met 20 procent gedaald. „Al die maat regelen tezamen schieten hun doel voorbij. Laten we nu eerst pas op de plaats maken en kijken wat het effect is." Dat vindt ook Peter Boelhouwer, hoogleraar woningmarkt aan TU Delft. „De regels zijn bedoeld om overkreditering tegen te gaan, maar ze schieten door. Nu komen veel huishoudens helemaal niet meer aan een hypotheek." De wereld is Kras Zeecruises Compleet verzorgd! Ga naar Kras.nl/costacruises of bel 0900-96977ocPg WOENSDAG 6 MEI 2015 de vrijheid lonkt Mohamed Fall, Unicef foto Georges Gobet/AFP ROTTERDAM - Vóór of na 1 juli een woning kopen, dat maakt voor een huishouden met een jaarinkomen van 35.000 euro zomaar 20.000 eu ro verschil. Experts waarschuwen dat nieuwe regels doorschieten en veel mensen geen hypotheek meer krijgen 8 dagen v.a. Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Costa Fascinosa In prijs verlaagd! 4-sterren cruises van de rederij Costa Cruises. Inclusief havengelden en alle maaltijden aan boord. Vele data met 100% vertrekgarantie! Middellandse Zee Ibiza Vanuit Savona naar o.a. Civitavecchia (Rome), Palermo, Ibiza, Mallorca en Barcelona. Cruise per Costa Fascinosa****+ Inclusief KLM-vlucht en transfers Vertrek: juni t/m sept. Zie: Kras.nl/37311 Baltische Steden St. Petersburg Vanuit Kiel naar o.a. Helsinki, St. Petersburg, Tallinn, Riga, Klaipeda en Gdynia. Cruise per Costa Pacifica****+ Inclusief 2 volle dagen in St. Petersburg Vertrek: mei t/m aug. Zie: Kras.nl/37200 Italië, Corsica Malta Vanuit Savona naar o.a. Toulon, Propriano, Trapani, La Valletta, Capri en Salerno. Cruise per Costa neoRiviera****+ Inclusief KLM-vlucht en transfers Vertrek:juni en juli Zie: Kras.nl/37374

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3