W Guardiola niet gezien als verrader, maar als verloren zoon SPORT 33 F^ARD tal evenwel een hecht collectief weten te smeden. Juve kan in de achterste linies bogen op extreem veel ervaring. Het is haast een must om de dertig gepasseerd te zijn wil je er meetellen. Wat te denken van sluitpost BufFon, cen trale verdedigers Chiellini en Bo- nucci en de virtuozen Pirlo en Vi- dal. Dat Real Madrid in Turijn niettemin scoorde was dan ook een flinke tegenvaller voor Alleg- ri. Na een klein half uurtje maak te Cristiano Ronaldo uit het niets gelijk, op slim aangeven van Ja mes Rodriguez. De Colombiaan kreeg vlak voor de pauze zelf nog een mogelijkheid de return tot een formaliteit te verheffen. Zijn kopbal landde echter op de lat. Juventus had even tijd nodig om te herstellen van de tegenslag; het koppel Tevez-Morata bracht na een uurtje verlichting. De twee snelden met de bal richting Casil- las. Morata werd onderweg al on deruit getrokken, Tevez sneuvel de pas in het strafschopgebied. De toegekende strafschop benut te hij. In het vervolg bleef Juven tus, het kostte heel veel Italiaans bloed, zweet en tranen, op de been. Morata werd na 77 minuten gewis seld. Hij zal op de bank allicht al even gedagdroomd hebben van zijn aanstaande terugkeer naar Madrid, over een week. En ook zijn kansen voor over een paar jaar hebben gewogen. 'Clasie is plan B van Schalke 04' Het Duitse Schalke 04 heeft Jordy Clasie (23) op het ver langlijstje staan als de komst van de Duitse interna tional Sami Khedira van Real Madrid komende zo mer niet doorgaat. Het Duit se Bild meldde gisteren dat Khedira de droomkandidaat is, maar dat er flinke concur rentie is van twee clubs uit de Premier League. Het zou gaan om Arsenal en Chelsea. Volgens Bild is Clasie de eer ste reserve-kandidaat als Khedira voor de Premier League kiest. Lampre met eerste Ethiopiër naar Giro Tsgabu Grmay is zaterdag na mens wielerploeg Lampre de eerste Ethiopiër die deel neemt aan de Ronde van Ita lië. De 23-jarige renner rijdt sinds dit seizoen voor de Ita liaanse ploeg nadat hij de af gelopen drie jaar uitkwam voor de Zuid-Afrikaanse pro-continentale ploeg MTN-Qhubeka. De Italiaan Diego Ulissi, vo rig jaar winnaar van twee etappes, en de Pool Pr- zemyslaw Niemiec gaan bij Lampre voor het klasse ment. Openlijke excuses captain Newcastle Aanvoerder Fabricio Colocci- ni van Newcastle United heeft gisteren in een open brief op de website van zijn club excuses aangeboden aan de aanhang vanwege de dramatische prestaties van de laatste maanden. De ploeg van Tim Krul, Daryl Janmaat, Siem de Jong en Vurnon Anita verloor de laatste acht wedstrijden en staat nog maar net boven de degradatiestreep. „Dit sei zoen doet ons net zo veel pijn als jullie", richt hij zich tot de fans. Veel Spaanse media zijn de afgelo pen dagen op bezoek geweest in Santpedor, een klein dorp in het hart van Catalonië dat bekend is omdat Pep Guardiola er is gebo ren en opgegroeid. Al het bezoek was voor Valenti Guardiola, de va der van de trainer van Bayern Mü nchen. De man die een garage en kamers vol heeft hangen met fo to's en kleuren van FC Barcelona, die zijn hele leven al gek is van de Catalaanse club, waar zijn zoon driekwart van zijn voetballeven speelde en als trainer de grootste successen ooit behaalde. Voor wie hij is, vanavond, was de vraag die elke verslaggever stelde aan Guardiola senior. „Wat dacht je?" was het antwoord van Va lenti. „Pep is mijn zoon, dat zegt toch genoeg?" Voor één avond zal hij nauwelijks bondgenoten vin den in Santpedor. „Pep heeft ons dorp op de kaart gezet, maar we zijn culés, Barca-fans in hart en nieren," zei de burgemeester. Het schetst de gevoelens in en rond Barcelona. De misschien te genstrijdige emoties bij Guardiola zelf ook, de man die na drie jaar terugkeert om het kind dat hijzelf grootbracht en tot een wonder schone voetbalmachine kneedde, om dat kind nu de nek om te draaien, voorkomen dat het de fi nale van de Champions League haalt. Misschien om geen twijfel over zijn bedoelingen te laten be staan, begon Guardiola gisteren de persconferentie in het Camp Nou in het Duits. Met een duide lijke boodschap: „Het is wunderschön om hier terug te ke ren, dit is heel bijzonder voor mij, maar nu ben ik coach van Bayern München. Ik kom voor een voet balwedstrijd, om die te winnen. Dat is mijn beroep en dat probeer ik zo goed mogelijk uit te oefe nen. En de Barca-supporters? Zo dra de wedstrijd begint moeten ze gewoon hun eigen ploeg aan moedigen." Dat zullen ze zeker doen. Een ploeg in vorm, op volle sterkte Het talent is moeilijk uit te schakelen, in het geval van Messi onmogelijk ook, tegenover een gehandicapt Bayern, dat pionnen als Robben, Ribéry en Alaba mist. De laatste zou voorbestemd zijn om Messi te proberen uit te schakelen, al is dat absoluut onmogelijk, zo erken de Guardiola gisteren, gevraagd naar zijn 'geheim' om Messi te be strijden. „Het talent is moeilijk uit te schakelen, en in het geval van Messi onmogelijk. Wat we moeten proberen is Barca met on ze eigen wapens en klasse te ver rassen." Onder Guardiola en diens voorganger Frank Rijkaard groeide Leo Messi uit tot de beste speler ter wereld. Guardiola kent hem als geen ander, zoals hij ook, op Neymar, Suarez en Rakitic na, de hele selectie van Barqa op zijn duimpje kent. En het spel, zijn spel, door de huidige Bar^a-coach Luis Enrique slechts in kleine de tails gewijzigd. En ook zij kennen elkaar door en door, Guardiola en Luis Enrique, slechts door één jaar leeftijdsverschil gescheiden. Ze maakten beide deel uit van het Spaanse elftal dat in 1992 in Barce lona Olympisch kampioen werd. Vanaf 1996 speelden ze jarenlang samen bij Barca. Samen zaten ze op de trainerscursus, samen lie pen ze stage bij Barc;a, samen trainden ze drie jaar jeugdploe- gen van de club, van hun club. „Allebei willen we de bal hebben, misschien zitten we dan op vijf tig procent balbezit elk. Maar we kunnen wel een enkele surprise van Pep verwachten," zei Luis En rique, die na een moeilijk begin van het seizoen nog altijd kans heeft op de drie belangrijkste prij zen. Guardiola vindt dat Barqa een meer natuurlijke neiging naar dat balbezit heeft. „Bij Barca is dat er van nature, is altijd zo ge weest. Bij Bayern is het gecompli ceerder zo te spelen, ik heb het hen aangeleerd. En wat ik deze twee jaar heb gedaan, daar zal ik op voortborduren, ik ga mezelf niet verloochenen." WOENSDAG 6 MEI 2015 jeugdliefde pijn Voor een uitzinnige menigte laat Alvaro Morata zich bejubelen, nadat hij Juventus al na acht minuten op voorsprong heeft gebracht tegen Real Madrid, foto Andrea di Marco/EPA GELSENKIRCHEN SAN LORENZO NEWCASTLE door Edwin Winkels BARCELONA - Drie jaar geleden ver trok Pep Guardiola bij FC Barcelo na omdat hij was opgebrand. In vier jaar had hij alles gegeven en al les gewonnen. Na een sabattical van een jaar tekende hij voor Bayern München. Vreemd zal hij zich voelen als hij vanavond in het Camp Nou door 'zijn' publiek voor het duel tussen beide clubs in de halve finale van de Champions Lea gue wordt toegejuicht. Hij wordt niet gezien als een verrader, maar een verloren zoon. Pep Guardiola

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33