Sancties dreigen voor geblesseerde Pacquiao Jordy de Jonge is ontwaakt uit coma 32 SPORT CHAMPIONS LEAGUE 3 Italiaanse kampioen Juventus houdt zicht op finale na 2-1-thuiszege op Real Madrid. Hij heeft naar verwachting negen tot twaalf maanden nodig om te herstellen. Aangezien Pacquiao voorafgaand aan het prestigieuze en lucratieve gevecht op de ver plichte medische vragenlijst niet had ingevuld dat hij geblesseerd was, dreigen bovendien juridi sche sancties. De Filipijnse boksheld, die in acht verschillende gewichtsklas sen wereldkampioen is geworden, werd zaterdag tijdens de confron tatie met Mayweather in Las Vegas zichtbaar gehinderd door een schouderblessure. „Ik kon veel combinaties niet maken van wege de pijn", bekende Pacquiao, die op punten verloor van de on geslagen Amerikaan. Direct na het lucratieve titanenge vecht, die Pacquiao meer dan too miljoen dollar opleverde, kwam naar buiten dat de Filipijn in de aanloop tijdens een sparringpartij tje een pees in zijn schouder had gescheurd. Om Mayweather niet wijzer te maken, was dat stil ge- houden. Het begeleidingsteam van Pacquiao had wel toestem ming gevraagd én gekregen van het Amerikaanse antidopingbu- reau Usada om een ontstekings remmer te gebruiken. De organi serende bokscommissie van de staat Nevada, die de gezondheid van de boksers in de gaten hield, werd echter pas enkele uren voor het gevecht ingelicht. Het kamp-Pacquiao klopte toen aan met het verzoek om de schouder met een injectie te behandelen. Op de vragenlijst die Pacquiao vrijdag moest invullen over zijn fysieke gesteldheid, had hij nog een kruisje bij 'nee' gezet op de vraag of hij problemen met zijn schouder had. Dat bleek een leu gentje om bestwil die hem duur kan komen te staan. De bokscom missie gaat de zaak namelijk voor leggen aan justitie. „Boksers zijn keihard, maar het is onze taak ze soms tegen zichzelf in bescher ming te nemen", zei voorzitter Francisco Aguilar. „Als we vrijdag al hadden geweten van deze bles sure, hadden we nog iets kunnen doen." Het is onze taak ze soms tegen zichzelf in bescherming te nemen TURIJN - Alvaro Morata heeft nog altijd kans om voor het tweede jaar op rij de Champions League te winnen. Speelde hij vorig jaar slechts een bescheiden rol bij Real Madrid, voor zijn nieuwe werkgever Juventus is de Spaanse jongeling inmiddels een stuk be langrijker. Juventus werd in de tweekamp met Real op voorhand kansloos geacht voor een finale plaats, maar na de 2-1-zege in Tu rijn is de Italiaanse kampioen al lesbehalve uitgeschakeld. Morata (22) zelf deed, met de vroege ope ningsgoal in een verrassend aan trekkelijk duel, een duit in het zakje. Juichen wilde hij echter niet, als kind van Madrid. Ze wisten in Madrid vanzelfspre kend wel dat hij iets kon. Maar met Ronaldo, Bale en Benzema al op de loonlijst beseften de beleids bepalers ook dat Alvaro Morata nog wat geduld zou moeten heb- KARAKTERISTIEK ben. Toen de jeugdige aanvaller voor een slordige 18 miljoen aan Juventus kon worden gesleten, stemden zowel de geboren Madri- leen als de club waar hij groot groeide dan ook in met het Itali aanse bod. In de overeenkomst werd wel een optie tot terugkoop bedongen. Als Morata in Turijn uitgroeit tot een speler van wereldniveau, dan mag Real hem in 2016 of 2017 voor zo'n dertig miljoen terugko pen. Tegen die tijd zal allicht de vijfde mei van 2015 in de bespiege lingen worden meegenomen. Na acht minuten spelen in de hal ve finale van de Champions Lea gue had Morata zijn oude liefde al pijn gedaan. Na de 1-0 - een knik kertje na een door Casillas matig verwerkt schot van Tevez - juich te Morata niet. „Mijn huis, mijn vrienden, mijn familie, ik heb al les in Madrid achtergelaten", zei Morata vooraf. Hij weet echter ook dat Juventus hem momenteel meer persoonlijk fortuin kan brengen dan Madrid. „Vorig jaar ontbrak het me volledig aan zelf vertrouwen, ik was het helemaal kwijt. Allegri heeft me het leven teruggegeven." Trainer én speler kwamen afgelo pen zomer beiden binnen in Tu rijn. De één met nieuwe hoop, de ander met enige vrees. Massimilia- no Allegri werd door de Juve-fans bij zijn entree bekogeld met rotte eieren en rijpe tomaten. Wat wil je ook als je de jaren ervoor trai ner bij AC Milan bent geweest. Al legri echter kreeg al snel meer sympathie, en dat is - met uit zicht op drie hoofdprijzen - gaan deweg het seizoen alleen maar toegenomen. Afgelopen weekein de werd het landskampioen bin nengesleept. Het was alweer de vierde scudetto op rij voor Juve, de 31e in de clubgeschiedenis. De bianconero hebben ook nog kans op de beker én de Champions Lea gue. Van het kwartet halvefmalisten is Juve zonder twijfel de outsider. In het gezelschap van Barcelona, Bayern München en Real Madrid moet Juventus zich de laatste ja ren - de roemruchte geschiedenis ten spijt - wat bescheidener op stellen. Allegri heeft van zijn elf- De kritieke situatie is volgens de artsen voorbij, liet het team van de zeventienjarige coureur woens dag weten. Jordy de Jonge liet de afgelopen dagen een extreme ver snelling zien in zijn herstel. Hij opende zijn ogen en hij bewoog zijn armen en benen. Nadat hij van de beademing was afgehaald, sprak hij, weliswaar moeizaam, de eerste woorden met zijn ouders. Zelfs voor het medisch team van Royal London Hospital is het snelle herstel een complete verrassing. Gisteren heeft De Jon ge de intensive care verlaten en is gestart met driemaal daags fysio therapie. Wel staat vast dat hij nog een der de operatie aan zijn hoofd moet ondergaan. Het is nog niet be kend wanneer die operatie zal plaatsvinden. Het optimisme over het herstel van afgelopen dagen wordt daarom met enige voorzich tigheid ontvangen door de ouders. Desondanks is de familie enorm blij met dit goede nieuws. De Jonge mocht de afgelopen tijd veel steun ontvangen. Via de Face- book-pagina van de British Super- bike (BSB), waarvoor De Jonge reed, kreeg de familie massale steun. Coureurs in de BSB, onder wie veel Nederlanders, reden afge lopen weekeinde met het num mer van Jordy de Jonge op hun motorkuip. „Ik kon veel combinaties niet maken vanwege de pijn", bekende Manny Pacquiao, die op punten verloor van Floyd Mayweather. foto EPA door Jaco Kaijen LAS VECAS - Voor bokser Manny Pacquiao krijgt zijn verloren 'Ge vecht van de Eeuw' tegen Floyd Mayweather een vervelend staart je. De 36-jarige Filipijn moet geope reerd worden aan een scheur in zijn schoudergewricht, zo bleek uit een mri-scan in het ziekenhuis. Morata doet zijn door Edward Swier Francisco Aguilar Juventus-Real Madrid 2-1 (1-1). 8. Morata 1-0,27. Ronaldo 1-1,57. Tevez 2-1 (strafschop). Scheids rechter: Atkinson (Eng). Gele kaart: BonucciTevez, Vidal (Ju ventus), Marcelo, Carvajal, James (Real Madrid). Aantal toeschou wers: 41.000. Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Bo nucci, Chiellini, Evra; Marchisio, Pir- lo, Sturaro (64. Barzagli), Vidal; Te vez (86. Pereyra) en Morata (78. Llorente). Real Madrid: Casillas; Carvajal, Va- rane, Pepe, Marcelo; Kroos, Ra mos, Isco (63. Hernandez); Bale (86. Jesé), James en Ronaldo. LONDEN - Motorcoureur Jordy de Jonge uit Heinkenzand is uit zijn co ma ontwaakt. De wegracer werd sinds een crash op zondag 19 april kunstmatig in coma gehouden. De Jonge liep bij een ongeluk op Brands Hatch ernstig hoofdletsel op. Hij verblijft momenteel in Royal London Hospital in Londen. Pep Guardiola heeft geen gemengde gevoelens over zijn terugkeer in Barcelona. ,lk kom voor een voetbalwedstrijd, om die te winnen." foto Alberto Estevez/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32