Water verstoort markt Abdijplein 'De riolering kon het Zeeland krijgt 136 luisterplekken even niet verwerken' over finale Itoeede Wereldoorlog 28 WALCHEREN DAG ATTRACTIES DAGATTRACTIES IN MIDDEN-ZEELAND Omnium ziet tijdelijk 'Super Zomerfestival' zelf als aanvullend aanbod op andere Zeeuwse dagattracties. im PARK informatie PARK i INFORMATIE Het plan om mensen op te van gen in het Zeeuws museum viel letterlijk in het water omdat zo wel de entree als het museumcafé door de hoosbui blank kwamen te staan. René Koster van de organise rende Stichting Evenementen Middelburg: „Ja, helaas kwam die enorme bui, de kleedjes dreven in het rond. Precies op het hoogte punt van de markt. Het was hart stikke druk en de sfeer was goed. Gelukkig bleef iedereen rustig. De meeste zochten een schuil plaats en vertrokken na de bui. Een paar diehards zijn na de re gen toch nog gebleven." De kinderen die meededen aan het Magisch Museumlab van het Zeeuws Museum konden hun knutselwerk op de eerste verdie ping van het museum voortzet ten. Zij versierden vlaggetjes met hun symbool van vrijheid. De kleedjesmarkt begon dinsdag ochtend in alle vroegte met een zonnetje en trok al snel veel pu bliek. Rond tien uur verdrongen de bezoekers elkaar rond de koop jes op de kleedjes. Variërend van zelfgemaakte cupcakes brownies tot een nagellaksessie, kleding, boeken en spelletjes. De 8-jarige Roos Neels uit Middel burg was er samen met broertje Sam (2) en haar ouders. Zij was blij met haar Pippi Langkous-dvd voor vijftig cent. „Ik ga nog verder kijken of ik iets leuks zie." Even verderop in het museum naaide een klein groepje bezoe kers aan een 'Nationale Feestrok'. Die werd bedacht door verzets strijdster mevrouw A.M. Boisse- vain-van Lennep. De rok is ge maakt van kleine (oude) stukjes stof. Die symboliseren de samen werking om een door oorlog ver scheurd land weer op te bouwen. Het Zeeuws Museum kreeg in 2010 een dergelijke rok van Franci- na de Ruijsscher. Zij maakte die van stukjes stof waarvan ze ook poppenkleertjes voor haar doch ter had gemaakt. Van een oranje wimpel maakte ze stroken onder aan de rok. Dochter Susan (65) uit Oost-Souburg was gisteren aan wezig in het museum. Ontroerd bekeek ze de activiteiten. „Mijn moeder is een half jaar geleden overleden, bijna 97 jaar. Ik wou dat ze dit nog had kunnen zien." GOES - Het 'popte' letterlijk in het nieuws, afgelopen maand: bij Om nium (voorheen Sportpunt Zee land) in Goes verijst deze zomer een zogeheten pop-up pretpark, het eerste van Nederland. Onder de naam Super Zomerfestival wordt het complex in juli in au gustus 'opgeleukt' met allerlei extra vermaak, om zo tienduizen den bezoekers meer te trekken. Maar hoe kijken andere Zeeuwse dagattracties naar die tijdelijke uit breiding? Met gemengde gevoe lens, zo blijkt uit een rondgang. „Wij zijn niet blij", zegt Lenie An tes van Berkenhof s Tropical Zoo in Kwadendamme klip en klaar. „Het gaat ten koste van meerdere ondernemers, die het ook van het toeristenseizoen moeten heb ben." Soortgelijke sentimenten zijn ook te horen bij Uithaven Kamper land. „In juli en augustus moet je het verdienen, mensen gaan maar één keer ergens heen. Precies in De brandweer moest in een aan tal gevallen water wegpompen. Officier van Dienst Peter de Kra ker: „Bij extreme buien, zie je in de binnenstad een paar gevoelige punten; het Abdijplein, de Heren straat, Gortstraat en omgeving. Zo veel water in korte tijd kan het riool niet aan. Na een droge perio de zit er ook blad en troep in de riolering waardoor het water niet direct weg kan. We hebben onze handen vol gehad. De twee tank auto's waren constant bezig." Het Dampoortaquaduct kampte ook met wateroverlast. Rijkswater staat sloot de oostelijke rijbanen begin van de middag tijdelijk af om het wegdek schoon te maken. De brandweer rukte verder uit voor stormschade. Zo waaide in Domburg (Nijverheidsweg) een boom op geparkeerde auto's en in Oostkapelle (Domburgseweg) werd een boom weggehaald die over het wegdek dreigde te vallen. „Dat grote aantal luisterplekken kenschetst de intensiteit van wat hier in Zeeland gebeurd is", zei se cretaris Willem Meijer van het Be vrijdingsmuseum Zeeland. Alleen al in tijd werd Zeeland zwaar ge troffen. Nam Operatie Market Gar den in totaal negen dagen in be slag, de strijd om het strategisch belangrijke Zeeland duurde drie maanden. Liberation Route Europe beoogt belangrijke plekken en gebeurte nissen die te maken hebben met het einde van de Tweede Wereld oorlog aan elkaar te verbinden, vertelde projectmanager Peter Kruk van de Stichting Liberation Route Europe het in 2008 gebo ren project. Er zijn inmiddels meer dan 150 luisterplekken. Die zijn behalve in Zeeland te vinden in Gelder land, Noord-Brabant, Limburg en Duitsland. Binnenkort volgt Over ijssel. De luisterplekken worden door thematische routes aan el kaar verbonden. „We hopen dat het binnen drie jaar in Zeeland is uitgerold, maar moeten pragma tisch zijn. Ouwerkerk is als eerst volgende plek aan de beurt. De rest van Zeeland volgt later. De Liberation Route loopt van Zuid-Engeland naar Normandië en via Parijs richting Nederland en dan door naar Berlijn. Aan de hand van plaatselijke verhalen, wordt de wereldgeschiedenis ge schetst. Via smartphone en QR-code zijn die verhalen ter plekke te beluisteren. 5 CIRCUS 0 tot 1 jaar: 1 tot 2 jaar: 2 t/m 13 jaar: Volwassenen: Dagelijks: 10.00 tot 19.00 uur. Vlissingen Middelburg Kleedje inpakken en natgeregend naar huis. foto Annemarie Zevenbergen door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De kindervrijmarkt op het Abdijplein werd gisteren voortijdig afgebroken door het noodweer dat eind van de ochtend losbarstte. De talrijke bezoekers en de 'kleedjesverkopers' vonden vrij snel een veilig heenkomen. Zo wer den de Kloostergangen voor hen opengesteld als schuilplaats. Niet iedereen is blij door Luc Oggel Indoor- en outdoorspeeltuin: Klim- en Idauterparcours, vijf verschillende glijbanen, luchtkussen, mega-ballenbak, trampolines, rodelbaan en fietsparcours. Speelcircus Bambini Baskensburgplein 2 4383 NE Vlissingen 's Heer- 5 Arendskerke Kamperland ktt&\ 3 tot 12 jaar: 12,50 p.p. Volwassenen: 8,50 p.p. 65+: €7,50 p.p. Jaarkaart: 37,50 p.p. Dagelijks: 10.00 tot 18.00 uur. Pretpark: Miniatuurpark, achtbaan, indoor- en outdoorspeeltuin, 0-4 land, klimvulkaan, springkussen en botsauto's. Mini Mundi, Zep Middelburg Podium 35 4337 WV Middelburg door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het stadshart van Middelburg kreeg gisteren door een hoosbui meer water te verwer ken dan het riool hebben kon. Dat leidde voor de Sint Janstraat, He renstraat, de Markt en het Abdij plein tot forse wateroverlast. door Esme Soesman RENESSE - In Zeeland worden de ko mende jaren 136 luisterplekken ge realiseerd in het kader van Libera tion Route Europe. Dat is bijna een verdubbeling van het totaal aantal in Nederland. De eerste - een meer paal met zitbank - is gistermiddag onthuld aan het begin van de Slot- laan bij Slot Moermond in Renesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28