Sterrenstelsel uit begin heelal Poolreizigers 8 en 9 OPA O m Vakantiegangers die via internet een pakket met hotel, auto en vlucht boeken, krijgen meer rechten. Hond vermiste Nederlanders gered. Van de beide mannen nog geen spoor gevonden Wisselvallig WOENSDAG 6 mei 2015 Met hun zonnige afrobeats wist de band Koffie gisteren een feestje te bouwen op het Bellamypark in Vlis singen. Het Bevrijdingsfestival was vanaf de opening door premier Mark Rutte drukbezocht. Kijk voor een verslag van het festival op pagina 26 en 27 BRUSSEL - Vakantiegangers die op internet zelf hun vakantiepakket met hotel, auto en vlucht samen stellen, lopen in de toekomst min der financieel risico. Zij krijgen dezelfde rechten als reizigers die een kant-en-klaar-pakket via een touroperator hebben geboekt. Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben hierover gis teren een akkoord gesloten. Wie op internet een reis boekt en daar bij ook een hotel of auto huurt, heeft nu geen aanspreekpunt bij problemen. De verschillende ver huurders kunnen naar elkaar wij zen. Bovendien kan het gebeuren dat niemand zich verantwoorde lijk voelt om vakantiegangers te repatriëren. Europees onderzoek wees twee jaar geleden uit dat tweederde van de reizigers die zelf hun vakantie samenstelden op internet, ten on rechte dachten die bescherming al te hebben. „Het geeft ook recht op drie gratis nachten extra als je door een terreuraanslag of aswolk onverhoopt ergens langer moet blijven", aldus parlementswoord- voerder Gediminas Vilkas. Volgens de nieuwe afspraken moet de bookingssite zorgen voor een duidelijk aanspreekpunt bij ca lamiteiten en mag de consument de reis annuleren bij een te grote onverwachte prijsstijging. Voor waarde is wel dat de reiziger de on derdelen van het pakket in één proces boekt, vanaf dezelfde websi te. Door de hoge vlucht die het in- ternetboeken heeft genomen, viel Als dit wordt rechtgetrokken, is het goed voor de concurrentie de afgelopen jaren nog maar onge veer de helft van alle geboekte pak ketvakanties onder EU-consumen- tenbescherming. Toen de regels in 1990 werden ingevoerd, was dat meer dan 90 procent van de vakan ties. Organisaties als de ANWB en de Consumentenbond pleiten al jarenlang voor een betere bescher ming van zelfboekers. Over de nieuwe afspraken is jaren onder handeld. Wel gaan mogelijk de prijzen van online boekingen om hoog. Nu betalen de prijsvechters niet voor de bescherming van hun klanten, straks moet dat wel. „Een deel van de organisaties onttrekt zich nu aan die verantwoordelijk heid," vindt woordvoerder Ad Vonk van de ANWB. „Als dit wordt rechtgetrokken, is dat goed voor de concurrentie in de reis branche." LEIDEN - Nederlandse en Ameri kaanse wetenschappers hebben mogelijk het oudste sterrenstelsel ooit gevonden. Ze zagen licht dat meer dan 13 miljard jaar geleden is uitgezonden en nu pas de aarde bereikt. Ter illustratie: licht legt per seconde een afstand van bijna 300.000 kilometer af. De ontdek king is dinsdag bekendgemaakt. Het stelsel heet EGS-zs8-i. 30% 70% 257e jaargang nr. 106 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Editie: Walcheren foto Lex de Meester Internetreis krijgt betere bescherming door Ellen van Gaaien en Jeroen de Vreede Ad Vonk, ANWB DESTELLING Reageer op pzc.nl Mohammed-cartoons naar Nederland halen is ongewenste provocatie zie pagina 4 UW MENING 257 reacties Ik voel me vrij ma - vr ro EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1