66 Het is duidelijk dat informatie bij de lidstaten inwinnen een tijdrovende uitdaging is ECONOMIE 15 Europees Commissaris noemt informatie inwinnen bij lidstaten over onder meer Starbucks een 'tijdrovende uitdaging'. Compleet verzorgd Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697 BRUSSEL - Het Brusselse belasting- onderzoek naar Starbucks is ver traagd. Eurocommissaris Mar- grethe Vestager (Mededinging) heeft meer tijd nodig voor het uit pluizen van mogelijk onoorbare fiscale constructies en Nederland se staatssteun bij de Amsterdam se koffiebranderij van de Ameri kaanse koffieketen. De Deense zei dit gisteren in het Europees Parlement (EP) in Brus sel tijdens de eerste hoorzitting van een Bijzondere Commissie naar Belastingontwijking en -frau de die het parlement in februari instelde. Vestager wilde het onder zoek, dat vorig jaar juni werd ge start, aanvankelijk voor juli dit jaar afronden. Ze weigerde te zeggen waarom het onderzoek niet vlot, of wan neer 'Brussel' met een eindconclu sie denkt te komen. „Ik geef geen nieuwe deadlines." Wel klaagde de eurocommissaris: „Het is dui delijk dat informatie inwinnen bij de lidstaten een tijdrovende uitda ging is. We krijgen niet altijd met een, of in tweede instantie, de ge vraagde gegevens." Ook de andere drie topzaken die de Europese Commissie in het ka der van concurrentievervalsing door gunstige belastingafspraken met multinationals onder de loep legt, Apple (Ierland), en Fiat Fi nance en Amazon (Luxemburg), zijn niet klaar voor de deadline. Het parlement zette de speciale belastingcommissie op naar aan leiding van de LuxLeaks-affaire, de onthulling in november dat meer dan driehonderd internatio nale bedrijven tussen 2002 en 2010 genoten van gunstige taxru- lings in Luxemburg. In die tijd was Jean-Claude Juncker, de hui dige voorzitter van de Europese Commissie, er premier. Hij ont kent de deals te hebben gemaakt, maar kan wel worden opgeroepen voor een hoorzitting in het EP. In november maakte Vestager een deel van het Starbucks-dossier openbaar nadat ze had geconclu deerd dat de Amsterdamse koffie branderij, de enige buiten de VS en distributeur in Europa, het Midden-Oosten en Afrika, 'onder deel is van een web van fiscale constructies via onder meer Zwit serland'. De Nederlandse regering blijft erbij dat de ruling niet in strijd is met internationale belas tingrichtlijnen. Commissie stemt in met koffiefusie De beoogde fusie tussen koffie- maker DE Master Blenders (voorheen Douwe Egberts) en het Amerikaanse Mondelez kan onder voorwaarden door gaan. Gisteren kreeg de samen- gang groen licht vanuit Brus sel. De Europese Commissie was bang dat de fusie niet goed zou zijn voor de concurrentie, met name in de koffiemarkt in delen van Europa. Brussel vreesde dat de fusie negatief uitpakt voor consumenten, wat zich zou vertalen in min der keuze en hogere prijzen. Om die zorgen weg te nemen, is Mondelez bereid zijn Carte Noire-activiteiten af te stoten. Vakantiegeld nodig om rond te komen Volgens het economisch bu reau van ABN AMRO heeft 16 procent van de Nederlanders het vakantiegeld plus het geld dat ze jaarlijks terugkrijgen van de Belastingdienst, nodig om rond te komen. Dit is voornamelijk het geval bij mensen die minder verdie nen dan een modaal inkomen (minder dan 35.000 euro bruto per jaar), meldde de bank giste ren. ABN deed onderzoek naar het gebruik van vakantiegeld. 15 procent zet het weg als spaar geld of heeft het nodig voor een grote aankoop of om schul den af te betalen. Werkloosheid Spanje neemt flink af De arbeidsmarkt in Spanje heeft vorige maand een opmer kelijk herstel laten zien. Het aantal werklozen daalde in het sterkste tempo sinds 1996, ter wijl het aantal banen in 2001 voor het laatst harder groeide. Het aantal werklozen in de op 3 na grootste economie van de eurozone nam in april met 118.923 af tot 4,3 miljoen. Dankzij de groei van de werk gelegenheid waren vorige maand 3,5 procent meer Span jaarden aan het werk dan een jaar eerder. Groei luchtvracht zwakt af De groei van het vrachtvervoer door de lucht is in maart flink afgezwakt. De vraag lag in maart 1,6 procent hoger dan in 2014. In februari werd op jaar basis een groei gemeten van 12,2 procent. De belangrijkste reden is Chinees Nieuwjaar. Voor dat feest wordt altijd veel extra vracht vervoerd. WOENSDAG 6 MEI 2015 EU: meer tijd voor toets Starbucks door onze correspondent Petra Janbroers Eurocommissaris Vestager BRUSSEL AMSTERDAM MADRID jumbo Jet van Air Bridge Cargo. GENÈVE Busreizen Praag Compleet Boek deze stedenspecial en beleef deze Gouden Stad met haar vele highlights en gezellige bierkelders, hwhhhb Inclusief 2 xstadstour met NL'se stadsgids Klantbeoordeling 8,4 Hotel Duo"** KT7«1 Zie: Kras.nl/39474 KlXl Treis-Karden a/d Moezel Cultuur, natuur, gezelligheid én bourgondisch genieten! Met o.a. het wijnstadje Cochem, Trier hwh en boottocht over de Rijn. Klantbeoordeling 8,2 Schlosshotel Petry***4" I met goede keuken Zie: Kras.nl/3943S Wenen Wienerwald Beleef de hoogtepunten van de stad van de romantiek, opera en Habsburgers. We zien o.a. de Hofburg hhmm enSchlossSchönbrunn. Optioneel naar de Wachau. I Hotel Zur Post**** met wellness Zie: Kras.nl/39381 HÏCA Bretagne Normandië Oesters smullen in Cancale, wandelen over de stadswallen van de oude piratenstad St. Malo en de geschiedenis beleven van de invasiestranden. Klantbeoordeling 7,9 Hotel Ariane*** Zie: Kras.nl/39349 Polen en de Mazuren Indrukwekkende reis naar o.a. Gdansk, Auschwitz, Mazurisch Merenplateau en de steden Warschau en Krakau, die we bekijken samen meteen NL'se gids. I Klantbeoordeling 8,0 Goede 3-sterren hotels Zie: Kras.nl/39391 Ongerepte Hoge Tatra Verrassende reis met het Nationaal Park, Slowaaks Paradijs, vlottocht door het natuurreservaat Pieniny, traditionele bergdorpen en de steden Praag, Bardejov en Presov. Hotel Poprad*** Zie: Kras.nl/39502 Zwiterland Italië Combinatie van bergen, meren en het goede Italiaanse leven. Excursies naar o.a. de Matterhorn, het Lago ■pnam Maggiore, hetGardameer, de Fee-gletsjer en Milaan. I Gratis kabelbanen Toeristenklasse hotels IH77Ï] Zie: Kras.nl/39495 HCiJ Elba, Sardinië Corsica Eilandentour Frankrijk en Italië. Ontdek de mooiste stadjes, natuur, kustlijn en culinaire hoogstandjes van deze 3 mediterrane parels. Klantbeoordeling 7,9 Incl. ferryovertochten I Toeristenklasse hotels I Zie: Kras.nl/39371 70 cpg Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15