In Finchley hebben ze andere zorgen Unieke boekense De Tweede Wereldoorlog pzcn I webwinkel 9,95 PZC BUITENLAND 11 Stemmen ruilen, het kan en mag Er lijkt er een behoorlijk verschil tussen de thema's die de politici aansnijden en die worden opge pakt door radio en televisie en de zorgen van menige kiezer. Die zijn vooral bang dat ze hun baan kwijtraken of de hypotheek niet meer kunnen betalen. Wie als nieuweling op de huizen markt iets in Londen wil kopen moet tegenwoordig 105.000 euro per jaar verdienen, zo werd deze week bekend. Daar praat de straat over. De Conservatieve leider David Ca meron knokte gisteren in St. Ives om de wankele zetels van Corn wall. Hij beloofde banen en min- der belasting. De Liberale leider Nick Clegg was al bezig met de tijd na de verkiezingen van mor gen en beloofde dat als zijn partij niet in een coalitie komt er dit jaar nog een keer verkiezingen no dig zullen zijn. In de winkelstraat van finchley, een noordelijke voorstad van Lon den, zegt Ruth ('geen achternaam want er is pas bij me ingebroken') van achter de Labourposter voor haar raam dat het zou moeten gaan over de groeiende kloof tus sen arm en rijk. Ja, haar partij maakt zich sterk voor het behoud van de gratis na tionale gezondheidsdienst NHS, die ooit door Labour zelf in het le ven werd geroepen. Maar Ruth en ook anderen op straat noemen toch echt iets anders waar ze zich serieus boos over maken: de hon gerlonen en het groeiende gat tus sen hoge en lage inkomens. Ruth kent ze, de mensen die on derhand drie banen hebben om maar rond te kunnen komen. Het minimumloon is nu 6,70 pond (9 euro en 8 cent) per uur. Maar vaak is het uurloon nog lager. Het zijn de mensen die bewaker zijn bij de winkels in Regents Park Road. Super gemotiveerd, su per beleefd. Zoals de ontelbare en gedienstige gastvrouwen op de stations. 'Daar staat uw trein me neer en zo kunt u uw abonne ment upgraden buiten de zone. Ik hoop dat mijn informatie naar wens is, mijn naam is Maria'. Hoe het zo ver heeft kunnen ko men? „Door haar natuurlijk", bitst een vrouw. Ze doelt op Mar garet Thatcher, die jarenlang de af gevaardigde was van dit district. Zij gaf de aanzet naar het Ameri kaanse systeem van veel banen en lage lonen. Even verderop zegt lan dat het in de politiek zou moeten gaan over onderwijs en het leren van vaar digheden waar kinderen echt wat aan hebben. „Pas kort geleden zijn ze op school begonnen met het leren van computertaal", zegt Het niet onomstreden ruilen van stemmen of vote swapping wint aan populariteit onder Britse kie zers. Vele duizenden gebruiken de website swapmyvote.uk om het systeem te 'hacken' en hun stem te ruilen met iemand in een an der gebied. Dat heeft te maken met het Britse districtenstelsel: stel je woont in een district waar het altijd gaat tussen de Conserva tief en de Liberaal, dan heeft je La- bourstem weinig effect. Veel be ter is het die stem te ruilen met bijvoorbeeld een kansloze libe raal uit een district waar Labour nek-aan-nek strijdt met de Con servatieven. Volgens de oprichter van Vote Swap, Joe Cox, hebben zo'n 15.000 mensen hun stem al geruild. Het hele systeem is gebaseerd op we derzijds vertrouwen. Volgens de Britse kiescommissie worden hiermee geen wetten overtreden, al gaat het wel tegen de geest van de verkiezingen. de werkloze sociaal werker. En dan Ilona. Ze komt uit Roemenië en staat achter de kassa van een winkel die tweedehands spullen verkoopt voor het kankerfonds. Politici interesseren haar niet. Ze is blij dat ze een baan heeft. 8 delen met historisch beeldmateriaal en tekst Ook te bestellen per deel: Veell Veels Veel 2 Veel 6 Veel 3 Veel 7 Veel 4 Veel 8 Bestel nu op pzc.nl/webwinkel WOENSDAG 6 MEI 2015 David Cameron op campagne in St. Ives, foto EPA door Bob van Huët LONDEN - Terwijl de partijleiders gisteren met grote ambities het laatste rechte stuk naar de verkie zingsdag inzetten, vragen best veel Britten op straat zich af of het nog wel over hen gaat. Ruth maakt zich boos over de hongerlonen en het groeiende gat tussen hoge en lage inkomens Volgens lan moet het in de Britse politiek gaan over onderwijs en het leren van nuttige vaardigheden de TWEEDE WERELD°of DUITSLAND overR°mpe het einde TWEEDE Wf 000RL06 ONVER2ETTEI Voor meer informatie over Handtekening*: Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag verzendkosten: 2,95 per los deel, 4,95 per pakket) te incasseren van: IBAN: Vragen? Bel 0900 - 2021352 (45 cent p.g.) Let op: verwerking van een bon order duurt tot 5 werkdagen na ontvangst betaling. Lees de overige voorwaarden op www.pzc.nl/webwinkel Stuur deze bon in een ongef ran keerde envelop naar: 0 Webwinkel lezersservice, Antwoordnummer 10008,5680 VB Best cl Bestel nu deze unieke boekencollectie over de Tweede Wereldoorlog, 8 delen in woord en beeld inclusief historisch fotomateriaal. De boeken uit deze fascinerende reeks vormen de leidraad in deze gedetailleerde kroniek van de Tweede Wereldoorlog. In 8 delen wordt op chronologische wijze ieder aspect van de Tweede Wereldoorlog uitvoerig belicht om een realistisch beeld te schetsen van de aanleiding, het verloop en de afloop van de oorlog. Een document dat niet mag ontbreken in uw boekenkast. Uitgevoerd in de meest luxe editie, 160 pagina's hardcover met gebonden rug. x Deel 1 Opkomst van Hitler a 9,95 per deel x Deel 3 Onverzettelijk Engeland x Deel 4 De Duitse opmars x Deel 5 Amerika x Deel 6 Bezet Europa x Deel 7 D-Day x Deel 8 Het einde Geslacht: Man Vrouw Elders 44:96 Lezersprijs Bestelbon boekenserie x Complete boekenserie (3 boeken) a 69,95 'De Tweede Wereldoorlog in Woord en Beeld' De opkomst van Hitier en het nationaal socialisme Amerika mengt zich in de strijd Duitsland overrompelt Europa Bezet Europa en de holocaust Onverzettelijk Engeland D-Day en de geallieerde opmars De Duitse opmars komt tot stilstand Het einde van de Tweede Wereldoorlog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11