Duivenmelker De Jonge: vier concoursen, vier keer de hoofdprijs Oud-internationals met Frank en Ronald de Boer naar Tholen 36 SPORT Voetballer uit Axel speelt komende weken met Oranje onder zeventien jaar op eindtoernooi in Bulgarije. VLISSINGEN - Rick van Drongelen is gisteren met het Nederlands voetbalelftal onder zeventien jaar aangekomen in Bulgarije. Daar speelt de zestienjarige linkerverde diger uit Axel de komende weken met Oranje het Europees kam pioenschap. „Ik denk dat we goed genoeg zijn om ver te komen", zegt Van Drongelen. De Zeeuwse Spartaan baseert zijn gedachte op de aanloop naar het EK. „We hebben in de voorberei ding veel gewonnen." Toplanden als Portugal en Engeland werden verslagen bij een vierlandentoer- nooi in Portugal, in de kwalifica tie moesten Georgië en Noord-Ier- land eraan geloven. „En tegen Bel gië (o-o) waren we bij vlagen de betere ploeg." Nederland heeft op het EK onder zeventien jaar inmiddels een repu tatie opgebouwd. In de laatste vier toernooien haalde Oranje driemaal de finale, waarvan er twee werden gewonnen, in 2011 en 2012. Dat was met inmiddels gerenommeerde spelers als Na than Aké, Tonny Vilhena, Terence Kongolo, Kyle Ebecilio en Mem phis Depay. Donderdagmiddag (aftrap 12.00 uur) opent Oranje het bal tegen Ierland in Sozopol. Zondag wacht het duel met Engeland en volgen de week woensdag wordt het laat ste pouleduel gespeeld tegen Ita lië. De eerste twee landen in de poule gaan naar de kwartfinale. „De poulefase overleven is het eer ste doel", aldus Van Drongelen. Van Drongelen ligt op de kamer met Ajacied Redam Boultam. „Hij is een vriend geworden. Tijdens de kwalificatie lag ik ook met Het voelde als een beloning voor wat ik tot nu toe heb laten zien. hem op de kamer en dat ging pri ma. We zijn een beetje dezelfde personen. Rustig en we houden van een dolletje. We kunnen ons zelf zijn bij elkaar en dat is wat de bondscoach ook altijd benadrukt. Je moet in de groep kunnen doen en zeggen wat je wilt." Vorige maand in de laatste oefen duels met Zwitserland (winst en gelijkspel) was Van Drongelen in zijn zesde interland aanvoerder. „Dat vond ik een mooi gebaar van de trainer. Het voelde als een belo ning voor wat ik tot nu toe heb la ten zien. Dat geeft vertrouwen. Maar op het EK ben ik geen aan voerder, hoor. Dan is Mink Pee- ters (Real Madrid) er weer bij." Behalve de titel staat op het EK ook plaatsing voor het WK later dit jaar in Chili op het spel. Een plaats bij de eerste zes volstaat daarvoor. De halvefmalisten zijn zeker van dat WK, de andere twee plaatsen worden betwist door de verliezende kwartfinalis ten. De Jonge pakte niet alleen de eer ste prijs bij De Snelvliegers, maar was met 1405 meter per minuut ook de snelste van Zeeland. Dat was met één van de zestien dof fers, allen op weduwschap, die De Jonge op het concours van Pont St. Maxence had ingekorfd. De dui ven werden overigens niet in Pont. St. Maxence gelost, maar in St. Quentin. Door de slechte weersomstandigheden was lossen in Pont St. Maxence onverant woord en dus werden de duiven teruggebracht naar St. Quentin, waardoor de afstand voor de win nende duif van De longe 166 kilo meter was. De Oostburger zag hem van bo ven het natuurgebied 't Grote Gat komen. „Keurig in z'n ééntje. Ik had nog geen duif gezien. Dan weet je dat het een vroege is. Hij kwam bovendien uit de juiste richting. Precies dit duifje vloog zich vorig jaar als jonge duif al ne gentig procent in de prijzen." Het was voor De Jonge niet zijn Ik had nog geen duif gezien. Dan weet je dat het een vroege is. eerste grote succes, want in 2002 pakte hij al een keer de twee eer ste plaatsen op een provinciaal concours. In 2008 vernieuwde hij zijn 'renstal'. Hij haalde in het Bel gische Maldegem-Kleit bij de fa milie Laureijns vers bloed en dat heeft hem geen windeieren ge legd. Vorig jaar echter deed de rampvlucht vanuit Auxerre de Zeeuws-Vlaming geen goed. Meer dan de helft van de duiven die hij toen had ingekorfd, zijn nog niet thuis. „Toen heb ik wel een paar nachtjes wat minder ge slapen", vertelde de gedreven sportman. Naast De Jonge kregen de gebroe ders Dekker (Samenspel 2), Adri Thijs (Samenspel 3), Wim Seg boer (Samenspel 4) en Adri Scher- penisse (Samenspel 6) ze ook aar dig naar huis vanuit St. Quentin. Zaterdag staat het eerste midfond- concours op het programma. Dan is Sens de plaats van de lossing. De stichting is opgericht na het overlijden van Siem Vroegop (27) uit Sint-Annaland in 2006. Sinds dien zamelen zijn voetbalvrien den ieder jaar geld in voor een goed doel op het gebied van kan ker. In 2014 stopte de teller bij 26.000 euro. Het goede doel van dit jaar is het Prinses Maxima Centrum in Utrecht, dat is gespe cialiseerd in kinderoncologie. De oud-internationals Frank en Ronald de Boer, Rob en Richard Witschge, John van 't Schip, Ben Wijnstekers, Sjaak Swart, Peter Houtman, Simon Tahamata, Art hur Numan, Aron Winter, Regi Blinker, Martijn Reuser, Berry van Aerle en doelman Oscar Moens hebben al aangegeven op 19 juni naar sportpark De Bent van Tholense Boys te komen. Het duel begint om 19.30 uur. Om 18.00 uur speelt de Thoolse D-se- lectie een voorwedstrijd en na af loop van de benefietwedstrijd vindt nog een 8o's en 9o's party plaats. Stichting Vrienden van Siem hoopt op korte termijn ook nog enkele coryfeeën te strikken die het Nederlandse voetbal de af gelopen decennia op de kaart heb ben gezet. Kaarten kosten in de voorverkoop 5 euro en op de wedstrijddag zelf 6 euro. De toegangskaarten zijn te bestellen via het e-mailadres info@vriendenvansiem.nl. Voor jeugd tot en met 16 jaar is de en tree op 19 juni gratis. Winst in skiff voor Zarah van der Putten Zarah van der Putten kende op de Willem-Alexanderbaan in Zevenhuizen een succesvol weekend. De roeister van Hon- te uit Middelburg werd zater dag tijdens de Damen Regatta eerste in de skiff en pakte een dag later zilver achter een erg sterke skiffeuse. Namens Hon- te kwamen ook Sanne van den Tol en Jacob van de Kerkhof in actie. Zij haalden wel finales maar geen podiumplekken. Paauwe wint eerste race Duitse kampioenschap Karter Menno Paauwe uit Kapel- le-Biezelinge heeft zondag de eer ste wedstrijd voor het Duits kam pioenschap gewonnen. Aanvankelijk zat het tegen in Wackersdorf, maar het Beveland- se toptalent bleef goed rijden. In de pre-finale werd de zeventienja rige Paauwe, na gestart te zijn van de 32e plek, derde. In de finale kwam hij al snel aan kop en was hij niet meer te passeren door zijn concurrenten. Petra Verschueren is een klasse apart Petra Verschueren was bij de dres- surwedstrijd in Axel oppermach tig in de klasse L. De amazone uit Hoek liep met de merrie Golden Girl in beide proeven naar een af getekende overwinning. In L2 stuurde zij de merrie Candrini twee keer naar de hoogste eer. Verschueren haalde in Li scores van 67,66 en 69,33 procent. In L2 liep Verschueren met Can drini onder het zadel met 64,66 en 66,33 procent naar de zege. Derde plaats voor crosser Stockman Motorcrosser Boy Stockman uit Terneuzen behaalde in de klasse MX Open een derde plaats bij het kampioenschap in het district Zuid in Ulicoten. In beide manches streed de Zeeuws-Vlaamse rijder op het voorste plan. Ondanks flink aan dringen slaagde hij er echter niet in om Patrick Vos en Jeremy van Laarhoven te passeren. Jayden Hoek (Oost-Souburg) werd derde bij de 85 cc grote wielen. Sterk optreden van crosser Van de Bosse Motorcrosser Danny van de Bosse kwam dit weekeinde bij een wedstrijd in Oirschot goed voor de dag. De coureur uit Ovezande werd in de klasse 65CC kleine wielen, een wed strijd die meetelt voor het Ne derlands kampioenschap jeugd, derde in het algemeen klassement. In de drukbezette klasse was dat ook zijn klassering in beide manches. Van Drongelen is klaar voor EK door Rudy Boogert Rick van Drongelen Rick van Drongelen. door Fred Rabout OOSTBURG - Het was een ongeken de start van het duivenseizoen voor Tonny de Jonge uit Oostburg. Bij zijn vereniging PV De Snelvlie- gers in Oostburg pakte hij zaterdag voor de vierde keer in vier concour sen de eerste prijs. Sterker nog: de eerste drie keer deed dezelfde duif dat, een tweejarige doffer. Zater dag kwam die doffer als tweede op de plank bij de 72-jarige duivenmel ker. Nu meldde een lichtblauwe jaarling doffer zich als eerste. UITSLAGEN DUIVENSPORT St. Quentin oude duiven. Samenspel 1 (1405 m/m): 1. T. de Jonge, 2. D. van Houte, 3. H. Mookhoek&Zn, 4,10. Comb, de Wever, 5,6. E. de Wever, 7. R. Zee- gers, 8. R. van Hee, 9. A. Dusarduijn. Sa menspel 2 (1396 m/m): 1. O. Haers, 2,4,5,9. Cebr. Dekker, 3. Comb, de Mul/Vermeirssen, 6. H. de Waal, 7,8. C. Mar- Tonny de Jonge tens, 10. T. de Bruijn. Samenspel 3 (1339 m/m): 1,2,7,8. A. Thijs&Zn, 3,4,9. W. Maes, 5,6. Joh. van Spaandonck, 10. C. Koene. Sa menspel 4 (1361 m/m): 1. M. Clement, 2,3,5,6,7,9. W. Segboer, 4. W. de Witte, 8. Comb, de Kooning, 10. H. Koks. Samenspel 5 (1335 m/m): 1. M. Jeremiasse, 2. Comb, v.d. Dries, 3. D. de Voogd, 4,8. Comb. Kor- stanje, 5. P. Neels, 6. M. Beenakker, 7. Fam. Kil, 9. Fl. Steketee, 10. Comb/ Crootjans. Sa menspel 6 (1326 m/m): 1,8,9,10. A. Scher- penisse, 2. W. Blom, 3. C. Croenleer, 4. M. Matthijsse, 5,7. J. Capelle, 6. P. Potappel. Sa menspel 7 (1403 m/m): 1. Comb. Beekman&Zn, 2. G. Baan, 3. Comb. Antheu- nisse, 4,5,6. K. Minderhoud, 7. P. Meulmees- ter, 8. JC. Roelse, 9. D. van Iwaarden, 10. Jos hua Hoek. SINT-ANNALAND - Tholense Boys speelt op vrijdag 19 juni een bene fietwedstrijd tegen een aanspreken de tegenstander. De oud-internatio nals, met onder anderen Frank en Ronald de Boer, Aron Winter en Peter Houtman in de gelederen, hebben toegezegd aan te zullen tre den tegen de zaterdag-tweedeklas ser. De opbrengst gaat naar stich ting Vrienden van Siem. Frank de Boer komt ook in actie. WACKERSDORF ZEVENHUIZEN AXEL VLISSINGEN VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49