Unieke trilogie van Tjien Fooh r R R Denian Pieters droomt 66 Hij had geen ervaring op ons niveau, maar ik durfde de gok wel aan 1 ^x/ 34 SPORT Arjen de Koeijer moet minimaal twee keer scoren w Voormalig topschutter leidt kampioen Burton Albion naar League One. Leeds United kan zijn volgende klus worden. 'J P Jason Tjien Fooh werd zater dag voor de derde keer dit sei zoen de matchwinnaar voor Kloetinge in een met 1-0 ge wonnen wedstrijd. In novem ber was hij al de enige doelpun tenmaker tegen 's-Gravenzande en Quick Boys. Er is in Zeeland geen enkele voetballer die dit sei zoen drie keer matchwinnaar werd in een i-o-zege. Deze derde oprisping van Tjien Fooh was ook broodnodig, want Kloetinge is in een zenuwslopend gevecht voor lijfsbehoud verwik keld. Komende zaterdag wacht de apotheose in de hoofdklasse B. Van Kloetinge, Smitshoek en Xer- xesDZB kan er maar één direct lijfsbehoud zekerstellen, de ande re twee moeten nacompetitie spe len. Kloetinge heeft dit seizoen inmid dels al vier keer met t-o gewon nen. Ook Mark Schuit was een keer de matchwinnaar, in januari tegen Smitshoek. Vier keer 1-0 op een totaal van acht gewonnen wedstrijden. Twee andere Zeeuw se club wonnen dit seizoen ook vier wedstrijden met t-o: kersvers kampioen Bruse Boys en het zater dagse team van Vlissingen. Tel kens hadden deze ploegen een an dere matchwinnaar. De enige andere speler die dit sei zoen vaker dan eens matchwin naar werd in een i-o-overwin- ning is Josimar Pattinama. De aan valler van het zondagteam van Vlissingen was de gevierde man tegen JOS/Watergraafsmeer en te gen Hollandia. Begin december won Vlissingen met 1-0 van OFC - waarvan het zondag billenkoek kreeg (6-0) - en toen was Etiënne Mallie de gelukkige maker. Net over de Zeeuwse provincie grens speelt een club die dit sei zoen zelfs vijf keer met 1-0 won. En dat deed deze ploeg ook nog 's in vijf wedstrijden achter elkaar: NVS uit Nieuw-Vossemeer. In maart en april moesten in de zon dagse vijfde klasse achtereenvol gens Rimboe, Groede, Vivoo, Graauw en SDO'63 er met 1-0 aan geloven. BURTON - Jimmy Floyd Hassel baink dook nog geen zes maan den geleden op bij Burton Albion FC om zijn trainerscarrière een nieuwe impuls te geven. Inmid dels heeft hij de club en zichzelf op de kaart gezet. De oud-interna tional werd afgelopen weekeinde kampioen van League Two, de vierde Engelse profdivisie. Zijn succes blijft niet onopgemerkt. Leeds United meldde zich vorige week via een tussenpersoon bij zijn zaakwaarnemer. De man wil de weten of Hasselbaink ervoor voelde eventueel een overstap te maken. Dat de club in Neil Red- fearn reeds een manager had, deed niet ter zake. De ex-spits maakte eind jaren negentig furore bij Leeds. Zijn terugkeer op de bank zou getuigen van het aanbre ken van betere tijden. Hasselbaink reageerde slim. Ge vraagd naar de flirt zei hij veel res pect te hebben voor Redfearn. En, mocht het komen tot een vertrek bij Burton Albion, dan zou hij zich niet laten leiden door emo ties. De bestuurders van Leeds, uitkomend in het Championship, kregen daarmee een hint. In de huidige chaos voelde de Nederlan der er niets voor terug te keren naar Eiland Road. Bij FC Antwerp, zijn eerste club als hoofdtrainer, leerde hij van dichtbij het belang van goed be stuur kennen. Niets bij zijn Bel gische werkgever verliep nor maal. Dit deed hem besluiten een contractverlenging terzijde te schuiven. „Een betere leerschool kon ik niet krijgen", zegt Hassel baink over deze periode. „Ik weet nu precies hoe het niet moet." Burton Albion bood hem meer stabiliteit. De club in de West Midlands mocht weinig tot de ver beelding spreken, voor managers vormden The Brewers een oase van rust. Het beleid deugde, af spraken werden nagekomen, de fa ciliteiten waren uitstekend en voorzitter Ben Robinson beschik te over een niet-alledaagse na tuur. Hij schiep er genoegen in trainers lang aan zich te binden. Nigel Clough, de zoon van de le gendarische manager Brian Clough, bleef tien jaar hangen, al vorens naar Derby County te ver trekken. Toen Hasselbaink eind november kwam, trof hij dan ook geen onrust aan. Zijn voorganger Gary Rowett had promotie ge maakt. Hij kon aan de slag bij Bir mingham City. Burton stond niet op instorten. Hasselbaink viel met zijn neus in de boter. Niet zonder reden kreeg voorzit ter Robinson 65 sollicitatiebrie ven. Bij intimi was de kracht van Burton bekend. Niettemin was hij blij verrast het cv van Hassel baink in de stapel aan te treffen. Het gesprek op zijn kantoor ver liep soepel. „Hij had geen erva ring op ons niveau, maar ik durf de de gok wel aan", zei hij. „Jim my bezat de wow-factor." Hasselbaink aarzelde niet lang. St George's Park, waar hij de hoog ste trainerscursus volgt, lag om de hoek. De velden van dit hypermo derne trainingscentrum van de voetbalbond FA dienden als uit valsbasis van Burton. De topschut ter van weleer kreeg in David Old- field bovendien de assistent die hij verlangde. Een half jaar later betaalde hij dit terug met histori sche prestaties. Burton dwong twee weken gele den promotie naar League One af De titel in League Two, veiligge steld op de slotdag, gaf dit succes extra glans. Spelers, onder wie de Nederlander Nasser El Khayati (ex-Kozakken Boys), liepen met hem weg. „De manager neemt de tijd voor je, is oprecht geïnteres seerd in je", vertelde de flankspe ler. „Dan ga je voor hem door het vuur." De mooie woorden van de flankspeler kregen afgelopen weekeinde gestalte. Met tien man boog de ploeg tegen Cambridge United een 2-1-achterstand om in een 3-2-zege. Hasselbaink wilde eindigen in stijl, zijn elftal gaf daar gehoor aan. De 43-jarige manager telt nu zijn zegeningen. Leeds United lijkt ge zien zijn ervaringen in België geen optie. Eigenaar Massimo Cel lino staat garant voor ellende. De rust van Burton biedt meer zeker heid. Daarbij heeft hij zo'n in druk gemaakt, dat betere opties dan Leeds niet uit kunnen blij ven. Burton zal hem niet dwars zitten. Voorzitter Robinson gaf hem een 'rolling contract', dat elk seizoen verlengd of beëindigd kan worden. „We willen natuur lijk dat hij blijft, maar kennen zijn ambities." Clubs met meeste 1 -O zeges Pi-O's Club 4 Kloetinge Bruse Boys Vlissingen (zat) Vlissingen (zon) Tern. Boys Domburg VCK Colijnspl. Boys Biervliet VLISSINGEN - Arjen de Koeijer moet zaterdag op de laatste speel dag minimaal twee keer scoren om kans te maken op de eindzege in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Yerseke, afgelo pen zaterdag één keer trefzeker in de verrassende 3-0-zege op kam pioen FC Axel, heeft twee punten achterstand op koploper Josimar Pattinama. De tegenstander van Yerseke is degradant De Noor mannen. Pattinama kwam in de voorlaatste speelronde niet tot sco ren tegen OFC (6-o-nederlaag). In de laatste ronde komt het Rot terdamse VOC komende zondag op bezoek aan de Irislaan. Pieters droomde als renner van een profbestaan, maar liet die hoop al gauw varen. „Op mijn veertiende ben ik al gestopt", zegt hij met enige spijt in zijn stem. „Maar ik sleutelde wel graag aan fietsen. Ik ben toen aan de slag ge gaan bij de fietsenzaak Serpenti Cycling in Hulst. Gert Jan Serpen ti is de eigenaar van die zaak en was mecanicien bij de wieler ploeg TVM, in de tijd van Cees Priem." Serpenti leerde Pieters de fijne kneepjes van het vak. Die kneep jes paste hij toe als mechanicien van het Arrow Cycling Team uit Clinge en later in de neutrale wa gen van Shimano. „Het was mooi om koersen eens op een andere manier mee te maken", vertelt de Axelaar. „Ik was voor Shimano bij de Amstel Gold Race, de Ronde van Vlaanderen voor vrouwen, dat soort wedstrijden. Tijdens zo'n koers ben je druk bezig, Hasselbaink breekt razendsnel door als manager CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Wie wil weten welke Zeeuwse clubs het vaakst met 1-0 verloren, kijkt van daag op www.pzc.nl/rudestats. door Geert Langendorff Voorzitter Ben Robinson matchwinnaars Jason Tjien Fooh (3), Mark Schuit 4 Mats Willemse, Tom Blomaard, Koen van den Berge, Rudo van den Berge 4 Yves Trinidad, Kalias Parker, Morad Bobouh, eigen doelpunt 3 Josimar Pattinama (2), Etienne Mallie 3 Martijn Michels, Sander Overbeeke, Evert-Jan van Opdorp 3 Sander Willemse, Jimmy Bastiaanse, Martijn Minderhoud 3 Stefan Wielemaker, Luc Martens, Dig Besuijen 3 Dave Bout, Steffan de Looff, Bertus Zoeteweij 3 Jordi Verstraeten, Tim Boogaart, Derek de Booij klasse goals factor totaal 1 Josimar Pattinama Vlissingen HA zon 27 2 56 2 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 35 1,5 54 3 Bart Deprez Goes 1B zon 22 2 46 4Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 27 1,5 43,5 5 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 25 1,5 39 6 Ramon Janson MZC'11 2E zat 23 1,5 36 Peter Dieleman Zaamslag 2E zat 21 1,5 36 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 3A zat 19 1,5 36 9 Robin de Pagter CPC Vlissingen 2E zat 18 1,5 34,5 10 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 13 1,5 30 11 Daryl Hollander Walcheren 3A zat 17 1,5 28,5 Chiel Maranus Domburg 3A zat 17 1,5 27 Can Kiran Terneuzen 3A zon 17 1,5 27 14 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 17 1,5 IE CL 27 Guillaume Clinckemaillie Hoek TOP zat 17 2 vg _C 26 16Domeniquevanden Berge Bruse Boys 2E zat 16 1,5 25,5 Urmeion Martis FC Axel 3A zat 16 1,5 25,5 Robin Provoost ZSC'62 3B 1,5 25,5 door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - „Ik ben wel eens ont slagen bij een stukadoorsbedrijf', vertelt Denian Pieters (24), mecani cien bij de wielerformatie Team Roompot. „Mijn toenmalige baas zei: 'Ik kan niks met jou beginnen, jouw leven draait alleen maar om wielrennen'. Dat klopt ook wel. Ik kom uit een wielergezin, heb een tatoeage van een tandwiel op mijn arm laten zetten en ben gek van de sport en het wereldje erom heen. Wielrennen is mijn passie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47