SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Mien Domus opent tweede vestiging Specsavers Mannen geven Zes keer zoekt brildrager meer uit voor kennismaken van het jaar moederdag met Druyoga Het eiland van. „In maart dit jaar heb ik onder zoek gedaan naar speelplekken in Zierikzee, samen met ontwerper Erik van Uffelen, in een leeg staand pand aan de Mol in Zierik zee. Dat was voor het project Krot of kans. We vroegen ons af waar de mogelijkheden en kansen voor speelplekken in de binnenstad lig gen. Hoe houd je de gezinnen een beetje in de binnenstad? Het zou leuk zijn als je als ouders op het terras kunt zitten en je kin deren ergens kunnen spelen. Vooral voor de kinderen die in de binnenstad wonen, maar ook voor de toeristen. Er ontbreekt een beetje een plek waar je elkaar als ouders met kinderen kunt ont moeten." „Naast mijn gezin getrouwd met René Verboom, twee jonge doch ters) heb ik mijn eigen onderne ming. Ik ben lachcoach en ik geef lachsessies aan teams van bedrij ven, maar ook voor particulieren, vrijgezellenfeestjes, familiefeest jes. Eens in de maand organiseer ik een feestje voor peuters, kleu ters en hun ouders. Plezier, fanta sie, bewegen, maar vooral samen iets doen en spelen zijn de belang rijkste speerpunten. Zo'n les 'Bewegen met peuters' is vooral een beleving. Toevallig is er aanstaande zaterdag een specia le les in het thema Moederdag. Alle moeders worden dan letter lijk in de watten gelegd en krij gen een goodiebag mee naar huis. Dit doe ik omdat ik dat gewoon leuk vind. Mensen iets geven, blij maken, is het mooiste wat er is. Als lachcoach is dat ook mijn mis sie: meer positivisme en vooral de mensen meer laten lachen. En dat in Zeeland!" „Ik ben geboren in Wolphaarts- dijk, gemeente Goes. Opgegroeid op een boerderij met camping aan het Veerse Meer. Ik ging naar Rotterdam, omdat ik daar werk kon vinden. In Zeeland was het toen in het onderwijs heel moeilijk. En de grote stad, die trok me gewoon bijzonder aan." „We zijn voor de natuur vanuit Rotterdam naar Schouwen-Duive- land gekomen. Dat is nu vier jaar geleden. We zijn graag op het strand bij Westenschouwen, uit waaien aan de Oosterschelde, fiet sen door de polders of we gaan het bos in. Voor ons gevoel zijn we dan op vakantie op ons eigen eiland." „De Zeeuwse Hemel in Zierikzee waardeer ik zeer. De sfeer en in zet van die ondernemers en de bij zondere producten die je daar kunt kopen. Super! Maar ook boerderijwinkel Kik aan de Korte Blokweg wordt zelfs door de kinderen als een uitje ge zien en is lekker dicht bij voor ons. We zijn helemaal fan van Ton's Mayonaise en vinden het dan ook leuk dat dat in Zierikzee gemaakt wordt. Met roo% zon- ne-energie, waar vooral mijn man heel erg mee bezig is, dat is wel een pluspunt." „Bij Dean's Food en Drinks vlak bij de Hema heb je voor 1 euro een heerlijk ijsje." „Eigenlijk hebben we veel voorzie ningen waar ik heel blij mee ben. We wonen in de nieuwbouwwijk Noorderpolder, waar allemaal leu ke initiatieven zijn. Maar een tof fe indoorspeeltuin voor de kinde ren zou geweldig zijn. En een sus- hi-bar, zou ik ook prachtig vin den. Die toko naast de Hema is ook zo heerlijk 'stads', daar kun je lekkere broodjes halen." /W Ondernemersplein ZIERIKZEE - Woonwinkel Mien Domus uit Zierikzee opende vrij dag r mei een tweede winkel in Den Haag. Dit pand ligt aan de Prins Hen drikstraat 75, in het Haagse Zee heldenkwartier. Mien Domus meldt op de website dat dit een 'lekker artistiek buurtje met veel leuke winkels' is, waar zij 'goed tussen passen.' Woonwinkel Mien Domus ver koopt onder andere meubels en accessoires, maar ook Zeeuwse producten, zoals mosselbestek en de Zeeuwse Knop-bakcollectie. Ook maken ze meubels op maat. ZIERIKZEE - Specsavers Zierikzee roept brildragers op om zich aan te melden voor de 'Brildrager van het Jaar'-verkiezing. Dit is de r6e keer dat Specsavers deze verkiezing organiseert. Bril- dragende mannen en vrouwen kunnen zich via www.brildrager- vanhetjaar.nl aanmelden. Dat kan nog tot en met maandag 11 mei ro.oo uur. Dit jaar zijn er vier leeftijdscategorieën: 16-24 jaar, 25-39 jaar, 40-59 jaar en 60+. De winnaar per categorie ver dient naast de eretitel 'Brildrager van het Jaar 20i'5 ook een profes sionele fotoshoot en 1.500 euro. ZIERIKZEE - Mannen geven voor moederdagcadeaus gemiddeld vijf procent meer uit dan vrou wen, blijkt uit onderzoek van YourSurprise uit Zierikzee, aan bieder van online cadeaus. Zon dag 10 mei is het weer Moeder dag. YourSurprise onderzocht be stelgegevens van 20.000 klanten uit vier landen tussen 28 april tot 10 mei 2014. Ook bleek dat man nen hun cadeau eerder van tevo ren bestellen dan vrouwen. Ook bleek dat van de onderzochte Ne derlanders, Belgen, Duitsers, en Fransen Nederlanders het minste uitgeven aan moederdagcadeaus. ZONNEMAIRE - In het dorpshuis van Zonnemaire biedt Marianne van den Haak de mogelijkheid om in zes lessen kennis te maken met Druyoga. Deze vorm van yo ga is gebaseerd op vloeiende be wegingen, gecontroleerde adem haling en klassieke yogahoudin- gen. De eerste les is dinsdag 12 mei om 20.00 uur. Ook een proefles is mogelijk. Daarnaast geeft van den Haak ook Yoga Intesives, langere ver diepende yogasessies. Ook een in dividuele yogasessie is mogelijk. Meer informatie en aanmelding: www.atmar.nl of 06-46103624. DINSDAG 5 MEI 2015 Mij n missie: meer positivisme In deze rubriek schetst een inwo ner zijn of haar beeld van Schou- wen-Duiveland. Vandaag: Gerdien Janse uit Zierikzee. Is lachcoach en geeft daarnaast lessen Bewegen met peuters. Gerdien Janse foto Dirk Jan Gjeltema door Mariska den Hartog KINDERSPEELPLEKKEN LACHCOACH ZEEUWSE ROOTS NATUUR LEUKSTE WINKEL LEKKERSTE IJSJE GEMIS n de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46