Familie Praet verkoopt schelpdierbedrijf ZZ-5 maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Eerste editie van hobbyfestival in de Zeelandhallen Maakt er meer vakantie van. reizen Mosselkweker Leon Praet aan de Nieuwe Haven in Zierikzee beves tigt de verkoop, maar wil daar ver der niets over kwijt. „Daar wach ten we mee tot alles officieel is." Het bedrijf was eigendom van vier neven Praet: twee broers bij de ene oom, twee broers bij de an dere. Er werd gevaren met de kot ter ZZ-5, Constant Petrus. De ver koop zou afgelopen vrijdag bij de notaris zijn beklonken. Zierikzee kent nu nog drie mosselfamilies. Het grootste bedrijf is WK Schot met de ZZ-4, ZZ-7, ZZ-9 en ZZ-10 en de kwekerij op Neeltje Jans. Verder zijn er de families Schot-De Jonge met de ZZ-3 en de familie Kouijzer met de ZZ-6. Alle schelpdierkwekers zijn aan het begin van de vorige eeuw door toenmalig burgemeester AJ.F. Fokker naar Zierikzee ge haald. De Schotten, die vorig jaar hun 100-jarige aanwezigheid vier den, komen van Tholen. De families Praet, Kouijzer en Blommaert vinden hun oor sprong in Zeeuws-Vlaanderen. GOES - In de Zeelandhallen in Goes vindt vrijdag en zaterdag de eerste editie van het Hobbyfesti val plaats met drie beurzen: Crea tief, Poppen(huizen)- en beren- beurs en Amateurkunstbeurs. In totaal zullen er 150 kramen staan die gevuld worden met alles op het gebied van poppen, beren en poppenhuizen. Het grootste ge deelte van de kramen wordt ge vuld met materiaal van creatieve hobby's. Het hobbyfestival 'Artis tieke Handen' is georganiseerd door Heins Hobby's uit Nieu- wegein en is op vrijdag open van 12-17 uur en zaterdag 10-17 uur. En tree €6, kinderen tot 12 jaar gratis. Zorgeloze dagen voor mantelzorgers SMWO en Cederhof Welzijn in Kapelle bieden Zeeuwse man telzorgers van 8 tot 10 juni drie 'zorgeloze dagen' in het Domi nicanenklooster in Huissen, met ontspanning en de moge lijkheid om in gesprek te gaan met professionals. De kosten zijn 75 euro. Mantelzorgers kun nen zich tot en met 8 mei aan melden bij Cederhof Kapelle. Basiscursus landschapsfotografie Natuurmonumenten houdt donderdagavond een basiscur sus landschapsfotografie met fotograaf Bram Lamens. Eigen camera en statief meenemen, aanmelden via natuurmonu- menten.nl/agenda. Kosten €40 voor leden van Natuurmonu menten. Vertrek 18.30 vanaf Boogerdweg 1, Kerkwerve. Scootmobieltocht met gids en info Natuurmonumenten houdt donderdag een scootmobiel tocht, 'Gouwe van Schouwen', waarbij gidsen vertellen over de natuur en de historie van het gebied. De tocht begint om 13.00 uur aan Vissersdijk 2 in Zierikzee en eindigt bij Hostel- lerie Schuddebeurs. Aanmel den via 0111-415608. Vrachtwagen Katoen Natie in brand Een vrachtwagen van Katoen Natie is gisteren op het terrein aan de Savoyaardsweg bij Hoek in brand gevlogen. Het vuur was snel geblust. De truck was geladen met plastic; volgens Ka toen Natie een ongevaarlijke stof. Experts zoeken uit hoe de brand heeft kunnen ontstaan. De rook was tot in wijde omge ving te zien. Uitleg geschiedenis Plompe Toren Voor wie meer wil weten over de geschiedenis van de Plompe Toren in Burgh-Haamstede, is- woensdagmiddag tussen 13.00 uur en 16.00 uur de Boswach ter aan Zee aanwezig in de Plompe Toren in Burgh-Haam stede op de Plompetorenweg. Toegang is gratis. Tip: trek kle ding aan die vies mag worden. Drietal aangehouden na inbraak De politie heeft maandagmor gen aan de Veerweg in Kamper land twee mannen aangehou den. Ze hadden rond 01.00 uur geprobeerd in te breken bij een winkel aan de Ruiterplaatweg in Kamperland. Zij werden op heterdaad aangehouden. Later werd de derde betrokken man in Goes aangehouden. Rondreis Gastvrij Ierland Cantabrië, Het groene Spanje! De Elzas en het Zwarte Woud K!m* Leipzig, Dresden Weimar fejjPpi1 InlLi-Jf iT Klit ijl f?Ü SE Sev. W maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 DINSDAG 5 MEI 2015 RENESSE - „Stel uzelf de vraag: „Wat kan ik doen voor vrijheid?. Want vrijheid is van ons allemaal." Burgemeester Gerard Rabelink greep de gemeentelijke herdenking in Renesse gisteravond aan om te benadrukken dat 70 jaar vrijheid 'allerminst vanzelfsprekend' is. „Recente gebeurtenissen in bijvoorbeeld Oekraïne, Syrië en Irak doen ons beseffen dat ook vandaag de dag de vrijheid van talloze mensen bedreigd wordt. De vrijheid van meningsuiting, seksuele voorkeur en religie staan in deze moderne tijd, zelfs in ons tolerante Nederland, nog volop ter discussie. Onder de noemer vrijheid van meningsuiting zeggen we steeds vaker kwetsende dingen over de ander. En hoe groot is de vrijheid van religie als we eikaars religie bespotten? De intolerantie tussen groeperingen in de samenle ving wordt steeds groter, de polarisatie groeit. Laten we er met elkaar over waken dat deze uitwassen niet tot bloei komen. Zodat ook in onze gemeente iedereen zich vrij voelt, iedereen zich thuisvoelt." Bij de herdenking was een grote rol weggelegd voor kinderen van basisschool 't Staepel'of. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland zierikzee - De Zierikzeese familie Praet heeft haar mosselbedrijf ver kocht aan L. Nieuwenhuize en Zn. in Yerseke. ZEELAND KERKWERVE ZIERIKZEE HOEK BURGH-HAAMSTEDE KAMPERLAND 10 dagen vanaf 699 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Dingle, Killarney, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 7x half-pension. Vertrek: 28 mei, 18 juni, 2,23 juli e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pamplona, Bilbao, Santander, Laredo, Picos de Europe en Biarritz! Verblijf in goed middenklasse hotel in Suances op basis van half-pension. Vertrek: 8 juni, 31 aug., 14 sept., 19 okt. 5 dagen vanaf 329 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Straatsburg, Riquewihr, Colmar, Triberg Titisee! Verblijf in Kehl op basis van half-pension. Vertrek: 30 mei, 19 juli, 9 aug., 25 sept. 5 dagen vanaf 259 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 14 juni e.a. •■aüsw k? ANVR "'-oil yA Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44