WALCHEREN 31 Sauer Oonk verhuisd naar Kenniswerf De Webwinkel van Compagnie Culinaire is open Seminar over online boeken van vakanties Mannen geven meer uit voor Moederdag Het Walcheren van /W „De bezuinigingen in de regio zijn zeker merkbaar. Overal in Walcheren zie je de gevolgen hier van. Kijk maar naar bedrijven als Zalco en Thermphos. We merken zelf dat er onder de Walcherse jeugd weinig vrijwilligers te vin den zijn voor de brandweer. Het werven kost veel moeite, omdat we zien dat veel jongeren een druk sociaal leven hebben en dus geen tijd hebben voor een baan bij de brandweer. Ze trekken ook steeds vaker de provincie uit, deels vanwege de lage werkgele genheid. En minder mensen op Walcheren betekent meer bezuini gingen. Economisch staat het alle maal in contrast met elkaar." „We gaan in de zorg steeds meer de kant op van een systeem, waar in je het zelf moet uitzoeken. Dat merk ik heel goed als we bijvoor beeld rookmelders bij ouderen plaatsen. Dan heb je al snel het ge voel dat deze mensen meer zorg op maat verdienen. In de regio gaat het ook niet zo lekker. Neem Zorgstroom als voorbeeld. De thuiszorg komt in het gedrang. Je moet niet raar opkijken als er in de toekomst meer een beroep wordt gedaan op de familie. Wat mij echt opvalt zijn dan de win sten voor zorgverzekeraars. Dan gaat het gewoon ergens mis. Het geld moet juist naar de groepen gaan die het nodig hebben." „Als je in de regio kijkt kun je toch concluderen dat we een hart stikke mooie natuur hebben. De stranden bijvoorbeeld, daar is me nig Nederlander jaloers op. Maar ook de natuurgebieden op Wal cheren zijn prachtig. Het onder houd verloopt goed. Staatsbosbe heer verdient daarom echt een pluim." „Laatst was ik in Hurghada, Egyp te, op vakantie. Daar kwamen we een Belgisch paar tegen dat er ons op attendeerde dat we in Zeeland zo'n mooi cultureel aanbod heb ben. Als inwoner van Walcheren let je daar al gauw toch minder op. Voor culturele hoogtepunten ga je toch al snel naar het buiten- lando, terwijl je in je eigen ach tertuin ook al een bijzondere cul tuur hebt. Daarom ga ik binnen kort met de rondvaartboot door Middelburg en bekijk ik de stad een keer door de ogen van een toe rist." „Meestal ga ik naar Kostas, het Griekse restaurant aan de Sint-Jansstraat in Middelburg. Daar is altijd een gezellige sfeer en het eten is van goede kwaliteit. Wat ook leuk is zijn de verschil lende strandtenten aan de kust. Die zijn niet meer zoals vroeger. Toen was je al tevreden als je een ijsje kon kopen. De strandtenten van tegenwoordig zijn bijna alle maal voorzien van een volledig in gerichte keuken met een groot en divers aanbod. De strandtenten in Zoutelande en Dishoek zijn bij voorbeeld plekken waar ik graag kom." „Wat ik echt mooi vind aan de re gio zijn de toeristische trekpleis ters. De boulevards in Vlissingen en de binnensteden van Middel burg en Veere zijn visitekaartjes voor Walcheren. Een bijzonder ge bied, dat niet zo bekend is bij de mensen, is het Waterwingebied bij Oostkapelle. Een bosrijk ge bied met prachtige meren. Daar moet je als inwoner van Walche ren naartoe zijn geweest." „De windmolenparken aan de kust zijn echt horizonvervuilend. Natuurlijk snap ik dat het handig is en het levert ook op. Alleen wordt het uitzicht op het water verpest. Als alternatief zou ik een zonnepanelenpark of een getijden- centrale in de regio willen voor stellen. Dat zou beter zijn." Ondernemersplein VLISSINGEN - Sauer Oonk Advi seurs Notarissen heeft na ruim een halve eeuw de Badhuisstraat verruild voor de Kenniswerf in Vlissingen. De notarissen huizen nu in het kantorencomplex aan de Edisonweg 2a, het gebouw waar ook het RPCZ in huist. 'Het kantoor brengt hiermee moder ne en eigentijdse praktijkuitoefe ning en advisering in overeen stemming met een behuizing die hedendaags, aansprekend en fris is', luidt de verklaring voor de verhuizing. Alle medewerkers werken in een kantoortuin met vijf afzonderlijke spreekkamers. MIDDELBURG - Compagnie Culi naire, een Middelburgse winkel in oude en antieke culinaire za ken uit heel Europa, heeft nu ook een webwinkel. Die is te vinden via www.compagnieculinaire.nl. Daarop zijn on der meer zilveren serviezen en bestekken, glas en kristal, en porcelein en keramiek te koop. De Middelburgse winkel heeft een fysiek pand aan de Rotter- damsekaai 13 in Middelburg. Daarin zit ook De zeeuwse Win kel, voor Zeeuwse souvenirs, en die behoort ook tot de nieuwe webwinkel. VLISSINGEN - Reflex, gespeciali seerd in software voor online boekingen en reserveringen, houdt donderdag 21 mei een se minar over online boeken van va kanties. De bijeenkomst vindt plaats in Golden Tulip Strandho- tel Westduin in Vlissingen en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Deelname is gratis. Gastsprekers zijn Henriette Gerls- ma, marketingverantwoordelijke van Pare Ganuenta, een vakantie park in Colijnsplaat; Bert Pezij is directeur van de verhuurwebsite Fijn op Vakantie; Tiemen Hilbers van Booking.com. ZIERIKZEE - Mannen geven voor moederdagcadeaus gemiddeld vijf procent meer uit dan vrou wen, blijkt uit onderzoek van YourSurprise uit Zierikzee, aan bieder van online cadeaus. Zon dag 10 mei is het Moederdag. YourSurprise onderzocht bestel gegevens van 20.000 klanten uit vier landen tussen 28 april tot 10 mei 2014. Het blijkt dat mannen cadeau's vaker tevoren bestellen dan vrouwen. Verder werd duide lijk dat van de onderzochte Ne derlanders, Belgen, Duitsers, en Fransen, de eersten het minste uitgeven aan moederdagcadeaus. DINSDAG 5 MEI 2015 'Walcheren is een visitekaartje' In deze wekelijkse rubriek schetst een inwoner van Walcheren zijn of haar beeld van de regio. Vandaag: John van de Garde, Ploegleider/Vrijwilliger Brand weer Stromenweg VHZ John van de Garde: „Het werven van jongeren voor de vrijwillige brandweer kost ons veel moeite." foto Ruben Oreel door Kees Rijborz ECONOMIE ZORG NATUUR CULTUUR RESTAURANT WATERWINGEBIED ONTSIEREND In de rubriek Ondernemersplein is plek voor berichten over be drijven. Opent u een nieuwe zaak, ver huist uw bedrijf, introduceert u een nieuw concept in de regio, heeft u een jubileum te vieren? Stuur uw persbericht naar: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31