Axel-Utrecht Aandacht nog steeds groot almanak Banenverlies Dow Benelux 'miniem' Van Drongelen is klaar voor EK Kerncentrale ZEEUWS-VLAANDEREN Verkeer door de Westerscheldetunnel moet vanaf morgen weer rekening hou den met permanente snelheidsmeting. DINSDAG 5 mei 2015 25 TERNEUZEN - Automobilisten die gewend zijn te hard door de Wes terscheldetunnel te rijden, kun nen vanaf morgen, woensdag, het gaspedaal beter iets minder stevig intrappen. De trajectcontrole komt terug. De permanente snelheidsmetin gen vonden sinds maart vorig jaar niet meer plaats. De gebruikte ap paratuur was verouderd en werd uitgeschakeld. De vraag was of de trajectcontrole wel terug zou ko men. Wie vaak gebruik maakt van de tunnel, weet dat de over grote meerderheid van de automo bilisten zich netjes aan de maxi mum-snelheid van honderd kilo meter per uur houdt, ook zonder trajectcontrole. Ingo de Moor, woordvoerder van de Westerscheldetunnel, weer spreekt dat niet. „Maar", stelt hij, „heel regelmatig wordt er toch te hard gereden. Voor ons is dat ook de reden geweest te vragen op nieuw de trajectcontrole in te voe ren. Je krijgt daarmee een rustiger verkeersbeeld, is onze eerdere er varing." Het Landelijk Parket heeft inge stemd met het verzoek van de Westerscheldetunnel, terwijl de trajectcontrole op de Zeelandbrug bijvoorbeeld niet terugkeert. Op de drukke Zeelandbrug kun je zel den of nooit harder dan honderd kilometer per uur rijden. Traject controle vergt een investering. Kennelijk is dus ook volgens het Landelijk Parket de noodzaak aan wezig voor permanente snelheids metingen in de Westerscheldetun nel. De controle vindt plaats over een lengte van acht kilometer, ter wijl de tunnel 6,6 kilometer lang is. De Moor: „Die begint ook al voor de tunnel en loopt door tot erna." In het verleden zijn vooral matige snelheidsovertredingen ge- In de tunnel zijn eerder vooral matige snelheidsover tredingen gemeten; vijf a twintig kilometer te hard. meten; vijf a twintig kilometer per uur te hard. Gemiddeld zestienduizend auto's passeren nu dagelijks de Wester scheldetunnel. Dat zijn er twee keer zoveel, als er voor 2003 dage lijks met de veerboten over de Westerschelde gingen. De tunnel was direct al populairder. Het eer ste openingsjaar, 2003, lag het aan tal passages op twaalfduizend per dag. De Moor verwacht niet dat de opening van de Sluiskiltunnel, 23 mei, direct tot meer verkeer saanbod in de Westerscheldetun nel leidt. „Dat kan veranderen als de Sloe- en Tractaatweg, de voor naamste toegangswegen, zijn ver breed." TERNEUZEN - De maandag door Dow aangekondigde reorganisatie heeft minimale gevolgen voor Dow Benelux, waarbinnen Ter- neuzen de grote locatie is. Wereld wijd staan 1.750 van 53.000 banen bij het Amerikaanse chemiecon cern op de tocht. 'Een tiental' hier van zal verloren gaan bij Dow Be nelux, volgens een woordvoerster in Terneuzen, wat via natuurlijk verloop is op te lossen. Mare Obrie, voorzitter van de Onderne mingsraad in Terneuzen, beves tigt dit, al moet de OR de uitge werkte plannen nog krijgen. Zeeuws-Vlaanderen ontvolkt. Er ko men wel Belgen bij, maar op veel plekken zijn mensen weggetrokken en is het vergrijzing alom. Sinds af gelopen weekeinde weten we waar ze naar toe gaan: provincie Utrecht! In de kerk in Amersfoort leidde De Koeijer ons deskundig rond ('ik kom van Zeeuws-Vlaanderen, de rijke tak zit op de Bevelanden'). Later aten we bekroond ijs van Hamelink. Die zit in Baarn, maar zal wel uit de buurt van de stad van de aardap pelschillers komen. Bij terugkeer in Amersfoort bleek het hotel bij vis handel Fieret te liggen. En dat deed aan het westen van Zeeuws-Vlaan deren denken. En zo bleek Utrecht nog dichter bij huis dan verwacht. Borssele voert veiligheidsmaatregelen te traag uit Trajectcontrole terug in tunnel door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - In maar liefst negentien Zeeuws-Vlaam- se dorpen en stadjes werden gisteravond officieel de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Dat aantal zegt iets over de impact van de verschrikkingen van ruim zeventig jaar geleden op de inwoners van deze streek, die destijds zeer zwaar getroffen werd. Ook in Sas van Cent werd traditiegetrouw in verschillende delen aan dacht besteed aan de herdenking: eerst in De Statie, en daarna bij het monument aan het Keizer Karelplein, waar onder meer muziek werd gespeeld en bloemen werden gelegd. Dat deden ook Fay Verlinde en juf Petra Maas na mens de scholen, foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25