'Meneer Marinus' zwaait af bij zijn Annelot Geen Koewachtse Meimarkt zonder kermisvlaai ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Motorrijder slaat vrouw (68) Vlaamse wielrenner valt van koersfiets Hoe de 45-jarige Belgische wielertoerist zondagoch tend precies van zijn fiets kon vallen, is niet bekend, maar hij moest per ambulan ce naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. Op de kruising van de Zandstraat en de Zeildijk in Hulst bleef hij niet in het za del en belandde naast zijn fiets. Hij hield er een ver wonding aan zijn heup aan over. Scouts patrouilleren weer door het bos In de zuidelijke Braakman- bossen bij Philippine wor den vanaf vrijdag weer drie dagen lang de ZePaKa (Zeeuws-Vlaamse Patrouille Kampioenschappen) gehou den. In totaal doen 125 scouts mee aan de 38e editie van de wedstrijden. De eer ste en de tweede plaats zijn goed voor een afvaardiging naar de landelijke scouting- wedstrijden in Baarn die in het pinksterweekeinde wor den gehouden. Politie pakt heler bromfietsen op De politie is zaterdagavond per toeval gestuit op een he ler van brommers en een motor. Agenten zagen zater dagavond in een tuin in Ter- neuzen een brommer staan. Na controle van het kente ken bleek deze gestolen. Toen ze aanbelden, deed de 36-jarige verdachte open. Hij werd direct aangehou den. Daarnaast zijn er ook nog een motorfiets en twee andere brommers in beslag genomen. Deze zijn vermoe delijk ook gestolen. Zoals Annelot ter Walle is er geen tweede. De serviceflat, omgeven door een prachtige parktuin in hartje Biervliet, is groot gewor den door kleinschaligheid. De be woners weten er zich beschermd en verzorgd door de inwonende huismeester en zijn er vrij hun mate van zelfstandigheid te bepa- waar al thuis geparkeerd. Zij laten len. Handenvol vrijwilligers hou den de bewoners trouw bezig en de ANBO, AanZ, de Zonnebloem en Het Rode Kruis zijn er met een scala aan activiteiten kind aan huis. Het is goed toeven in Annelot ter Walle, veel, zo niet al les, kan en mag, zolang een ander er maar geen last van heeft. De sfeer is huiselijk en ongedwon gen, precies zoals Van de Graaff het altijd voor ogen had toen hij het voormalige verzorgingshuis Ter Walle in 1996 particulier over nam en het vernoemde naar zijn dochters Annemijn en Lotte. Zijn aanpak heeft gewerkt, daar is Van de Graaf van overtuigd. „Geef ouderen een klein zetje, en ze floreren. Ik zie die ene me vrouw nog binnenkomen, ze was 84 en kon niet meer lopen. Toen ze bij ons kwam wonen, zag je toetje: nog meer kermisvlaai. haar opbloeien. Ze ging weer lo pen, met een rollator, die ze na een tijdje ook net zo gemakkelijk vergat." Of neem het boertje uit Schoondijke: „Hij kwam hier, van het land, maar zat eigenlijk te ver pieteren. We zeiden: Neem een stukje tuin, en ga dat bewerken! Hij ging vervolgens aardappelen en tomaten kweken en hij klaarde helemaal op. Het zijn de kleine dingen die het hem doen, die een mens vreugde geven." Zes jaar lang deed Van de Graaf er over om geschikte opvolgers te vinden. Die heeft hij nu gevon den in Maarten en Paulien van de Wege, die met hun twee kinde ren (5 en 2 jaar) ook in Annelot ter Walle gaan wonen. Het is nog al wat, het stel heeft geen achter grond in de zorg. Hij is stukadoor, zij huisvrouw, maar wat hebben ze er zin in. Paulien: „We zijn niet van zins iets aan de filosofie van Annelot ter Walle te verande ren. We willen het hier dan ook echt kleinschalig houden en op dezelfde voet verder gaan." Wel is het stel van zins het gebouw stap voor stap te renoveren en ook wil len ze Annelot promoten zodat al le kamers straks weer bezet zijn. Nu zijn er tien kamers vrij. Het nieuws dat 'meneer Marinus' An nelot zou gaan verlaten, zorgde nogal wat ophef en onzekerheid onder ouderen, die erg gesteld zijn op vastigheid. Maar nu de toe komst van Annelot is veiligge steld, hopen zowel Van de Graaff als de nieuwe huismeesters dat er weer aanmeldingen komen. In de recreatieruimte wordt ge smuld van taart. Op een schotel tje ligt een bovengebit. HOOFDPLAAT - Een 60-jarige mo torrijder uit Hoofdplaat heeft vrij dagmiddag een 68-jarige plaatsge- note ernstig mishandeld. De ver dachte reed met zijn motor door een brandgang achter de woning van het slachtoffer waar zij op dat moment liep. De man vond dat de vrouw niet genoeg voor hem aan de kant ging en gaf haar in het passeren een trap. De vrouw schopte ver volgens tegen de motor. Daarop ging de verdachte compleet door het lint. Hij stapte van zijn motor fiets en sloeg de vrouw meerdere malen met zijn beide vuisten op het hoofd. De vrouw probeerde zich te verweren, maar de ver dachte bleef op haar in slaan. Ver volgens kneep hij ook haar keel dicht. Het lukte het slachtoffer uiteinde lijk om hulp te roepen. De ver dachte is er daarop snel vandoor gegaan, maar kon later door agen ten worden aangehouden. Na ver hoor op het politiebureau is de verdachte ingesloten. Het slachtof fer heeft zich door een huisarts moeten laten behandelen. Met een buik vol machtige, brui ne paptaart, is de bodem gelegd om te slenteren over de kilome ters lange markt en urenlang men sen-kijken op de terrassen. Voor dat laatste hebben echte Koewach tenaren veel tijd, want die heb ben in de regel 's ochtends vroeg al een rondgang langs de ruim tweehonderd kramen gemaakt en de tassen vol aangekochte markt- zodoende de vele duizenden be zoekers die door de Nieuwstraat en 'de Belgse Koewacht' flaneren geamuseerd aan zich voorbij trek ken. Koewacht vierde dit jaar de 31e editie van de Meimarkt, een beproefde formule, met kermisat tracties voor de kleintjes, lonken de standwerkers („Probeer het! U kunt straks Echt! Niet Meer! Zon der! Dit! Schuursponsje!") en bloe menverkopers die bijna iedereen met handenvol kamerplanten naar huis laten gaan. De Mei markt heeft, zo lijkt het, een abon nement op zonnig weer, het wol kendek van zondag deed aan de pret niks af. De Meimarkt werd vaak ook traditioneel afgesloten; met friet van 'd'n Buijs' en als MAANDAG 4 MEI 2015 Marinus van de GraafF trakteert, op geheel eigen wijze, op taart. De bewoners van Annelot ter Walle zien hem als 'uitvliegende zoon', foto Ronald den Dekker HULST PHILIPPINE TERNEUZEN door Sheila van Doorsselaer BIERVLIET - Er is dan wel taart, maar het afscheid van elkaar valt zowel de vijftien bewoners van ser viceflat Annelot ter Walle als eige naar en huismeester Marinus van de Graaff, erg zwaar. Na achttien jaar draagt hij het stokje over aan een nieuwe generatie jong en oner varen, maar zeer gedreven beheer ders: Maarten (33) en Paulien (29) van de Wege. foto Ronald den Dekker door Sheila van Doorsselaer KOEWACHT - Het is bij veel Koe wachtenaren traditie: op de eerste zondag van mei, steevast dé dag van de grensoverschrijdende Mei- markt, komt er kermisvlaai op ta fel. „Hij schilt, snijdt plakjes en staafjes, maar kookt nog nét niet zelf..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69