Boerin Bertie opent parfumerie in Renesse BEVELANDEN en THOLEN 21 Bezoeker moet blik op printer worden bespaard sen, zegt hij. „En ik draag zo'n club een warm hart toe." Onge veer tweederde van de mensen die in 2009 begonnen is nog steeds actief. Per jaar rukt de Hansweertse reddingboot gemid deld zo'n 25 keer uit. De KNRM bestaat dit jaar 190 jaar, dat was dan ook het thema van de reddingbootdag. Behalve Hansweert hielden ook de andere Zeeuwse KNRM-sta- tions open dag: Neeltje Jans-bin- nen en -buiten, Westkapelle, Veere, Cadzand en Breskens. Ook die verwelkomden veel pu bliek. REDDINGMAATSCHAPPIj Lang bleven de twee overigens niet. Het paard waarop Esther zat voelde zich niet erg op haar ge mak in de meute. Nadat Bertie de champagne had ontkurkt, gingen de vrouwen weer op huis aan. „Bertie is, sinds ons gezin hier ze ven jaar geleden kwam wonen, onze buurvrouw. Ons land grenst aan haar land", vertelt Carels over haar connectie met de inmiddels beroemde Zeeuwse. „Mijn man stelde voor om haar te vragen voor de opening van onze winkel. Ik had het niet verwacht, maar ze vond het hartstikke leuk om even langs te komen." De opening trekt een flink pu bliek. Daartussen bevinden zich wel degelijk Boer Zoekt Vrouw- fans. Wanneer Bertie en Esther in zicht zijn, gaan er smartphones de lucht in. Maar ook later, na het vertrek van de tortelduifjes, blijft het druk. Zo'n vijftig bezoekers nemen een kijkje in de winkel. Er gaan luchtjes over de toonbank. Carels glundert: „Een half uur voor de opening was er nog nie mand in de buurt. Ik wilde Bertie bijna afbellen." KRUININGEN - Om te voorkomen dat bezoekers in een 'rommelige ambiance' terechtkomen, wil de gemeente Reimerswaal een veel gebruikte looproute in het ge meentehuis in Kruiningen aan pakken door enkele 'bouwkundi ge en esthetische maatregelen' te nemen. Kosten: bijna 30.000 euro exclusief btw. Sinds de nog maar een jaar gele den uitgevoerde grootscheepse verbouwing vinden alle publieks- contacten plaats in het gemeente huis. De 'routing' van het publiek door het gebouw is ingrijpend aangepast, namelijk via het trap penhuis aan de zuidkant van de publieksbalie. Dat is echter bui ten de verbouwing gehouden. Hoewel vermoedelijk geen enkele bezoeker er acht op zal slaan, laat staan zich eraan zal storen, willen burgemeester en wethouders hen liever een onder meer 'riant uit zicht' op printerhoek en rolcontai ners besparen. Daarom is er een pakket aan maatregelen bedacht om de uitstraling van het 'ver keersgebied' te verbeteren en dat mag wat B en W betreft 30.000 euro kosten. Harder fietsen wekt achterdocht politie Een 32-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is zaterdagochtend opgepakt aan de Stationsweg in Krui ningen. Hij had diverse in brekerswerktuigen bij zich en een vermoedelijk gesto len voeding. Surveillerende agenten kwamen de ver dachte rond 5.15 uur fiet send tegen. Toen hij de dien ders zag, ging hij harder fiet sen. Na een korte achtervol ging is hij gecontroleerd. Dronken vrouw uit auto gehaald Een 34-jarige automobiliste uit België is zaterdag rond 22.45 uur in Heikant aange houden. De vrouw had bijna zes keer te veel gedronken. Een buurtbewoner zag de vrouw onhandig manoeu vreren in haar auto en sprak haar aan. Omdat hij drankge bruik vermoedde, pakte hij haar sleutels af. De vrouw is naar het politiebureau in Hulst gebracht. Zwaargewond na val met fiets Een 18-jarige jongen uit Oostkapelle liep zaterdag nacht hoofdletsel op bij een valpartij met zijn fiets. Hij is per traumahelikopter overge bracht naar een ziekenhuis in Rotterdam. Hij fietste rond 23.45 uur in een groep je jongeren op de Domburg- seweg. Door nog onbekende oorzaak reed hij tegen een boom en sloeg over de kop. MAANDAG 4 MEI 2015 KNRM blijft populair Omdat de eigen reddingboot Jan van Engelenburg een technisch mankement had, was de reserveboot Christien uit Hoek van Holland naar Hansweert ge haald om bezoekers toch te kunnen laten meevaren. Dat is een zelfde exemplaar, foto's Johan van der Heijden Bezoekers Onno en Mieke de Vos en hun zoons Daan (rechts) en Sebbe waren uit Tiel naar Hansweert gekomen. www.knrm.nl/hansweert KNRM redt mensen op zee en het ruime binnenwater. Er zijn 45 reddingstations, 1300 vrijwilligers en 75 reddingboten. De reddingstations zijn 24 uur per dag, 365 dagen per jaar onder alle weersomstandigheden inzetbaar. Op alle wereldzeeën kunnen zee varenden een beroep doen op de Radio Medische Dienst (RMD) van de KNRM. De KNRM wordt volledig bekos tigd uit vrijwillige bijdragen van donateurs en uit nalatenschappen. door Sharon van Oost RENESSE - Onderneemster Elisa beth Carels opende zaterdag in Renesse de eerste Nederlandse ves tiging van de parfumerieformule Equivalenza. Het officiële gedeelte liet zij over aan twee bekende ge zichten: boerin Bertie van Boer Zoekt Vrouw en haar liefde Esther. Het paard waarmee Bertie (r) en Esther (op paard) waren gekomen, voel de zich niet erg op haar gemak in de meute, foto Marieke Mandemaker door Luc Oggel KRUININGEN HEIKANT OOSTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66