'Alles wat je met je hart voelt' is welkom bij 't Westlicht in Goes KNR Mobiele kledingbank in gemeente Reimerswaal Dinsdag 5 mei markt Goes 20 BEVELANDEN en THOLEN Mannen stelen gereedschap 20% De Zeeuwse KNRM-stations, waaronder die in Hansweert, trokken veel publiek met de reddingbootdag. Oprichtster Mieke Boot heeft de voormalige koorschool omge vormd tot een warm 'toevluchts oord' voor iedereen die iets wil le ren of weten op het gebied van welzijn, gezondheid, creativiteit, bewustwording en persoonlijke groei. Boot vermijdt bewust het woord 'spiritualiteit'. „Bewust wording en persoonlijke groei klinkt wat laagdrempeliger, want je hoeft niet zweverig te zijn om hier te komen", lacht ze. Het idee om voor voor zichzelf te beginnen borrelde al jaren bij de Wissenkerkse, die tot een paar jaar geleden werkzaam was in het basisonderwijs. Als kind was ze al paranormaal begaafd, maar pas en kele jaren geleden gingen, zoals ze het zelf omschrijft, de 'luiken' open. „In Zeeland had je nog niet echt een wat grotere plek waar do centen, therapeuten en coaches ruimten kunnen huren. Zij zei den tegen mij: 'waarom begin jij daar niet mee?' Dus ben ik met de gemeente gaan zoeken naar een geschikte plek. We kwamen bij de voormalige koorschool uit en ik wist: dit is het." Het gebouw ademt een warme, ontspannen sfeer door de hoge plafonds met ornamenten en glas-in-loodra- men en er is wisselwerking met de naastgelegen katholieke kerk, die grenst aan de stadstuin waar bezoekers volgens Boot ook graag vertoeven. „Het is een sprong in het diepe geweest, maar alle reac ties zijn overweldigend. Het is een goede plek, we worden door veel mensen gevonden", blikt Boot terug op het eerste jaar. Volgens de oprichtster is 'alles wat je met hart voelt' welkom. Boot wordt inmiddels onder steund door 33 gastvrouwen- en heren, die bezoekers ontvangen en koffie en thee schenken in de ontmoetingsruimte. 'T Westlicht is zeven dagen per week open, van 9.00 tot 17.00 uur en op don derdag ook nog van 18.30 tot 22.00 uur. Ook op de andere dagen zijn er regelmatig 's avonds activitei ten en wie een blik werpt op de agenda op de website, ziet dat dat er heel wat zijn. „Binnenkort is er een huwelijk een een uitvaart- beurs en we willen ook beginnen met thema-middagen rond bij voorbeeld burn-out of transgen- ders", geeft Boot het zeer brede karakter aan. „Maar ook bedrijven die aan teambuilding willen doen zijn welkom." De inkomsten ko men uit de verhuur van ruimten aan therapeuten, coaches en do centen, war Boot vervolgens weer zelf de huur van betaalt. Voor haar is met de oprichting van 't Westlicht 'alles op zijn plek gevallen'. De populariteit van het centrum heeft er volgens haar mee te maken dat veel mensen 'zoekende' zijn. „Het lijkt of men sen dieper in zichzelf kijken. Wat wil ik, wat voel ik? Ik hoor ook dat mensen hier een gevoel van thuiskomen hebben." HANSWEERT - „Ik wil nog een keer!" Het meevaren met de red dingboot is Daan de Vos (7) uit Tiel overduidelijk goed bevallen. Samen met zijn broertje Sebbe (5) en ouders Mieke en Onno be zocht hij deze zaterdag de open dag van station Hansweert van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM). Helemaal uit Gelderland naar Hansweert voor een open dag? „Onze boot ligt in Zeeland", ver klaart Onno, die ook een broer in de buurt heeft wonen. Het gezin is donateur van de KNRM sinds ze zelf ook varen. „Het zou eigen lijk ook verplicht moeten zijn voor de recreatievaart", vinden hij en zijn vrouw. Hoewel ze de KNRM dus financieel steunen, hebben de De Vossen zelf'geluk kig' nog nooit een beroep hoeven te doen op de redders. De jaarlijkse open dag, waar men sen op totaal 45 locaties een kijkje konden nemen, trok ook dit keer weer veel belangstellenden. De KNRM haalt traditiegetrouw alles uit de kast om bezoekers, veelal donateurs, een kijkje achter de schermen te bieden. Het Hansweertse station, dat in middels zes jaar bestaat, had deze keer de Carlot laten overkomen. De reddingboot uit i960 van de toenmalige Koninklijke Noord en Zuid-Hollandsche Red ding-Maatschappij deed tot 2000 dienst op Terschelling en wordt sinds 2001 geëxploiteerd door de Stichting Carlot. In september vo rig jaar heeft het schip, dat kan worden gehuurd en ook fun geert als opleidingsplaats voor jon geren die zich op nautisch gebied willen laten scholen, Terneuzen als ligplaats gekregen. Voorheen had het Elburg als thuishaven. Be- zoekers die zich niet aflieten schrikken door een doordringen de gasolielucht, konden een rond je meevaren. De eigen boot van het Hans weertse station, de Jan van Enge lenburg, moest deze open dag aan de kant blijven liggen wegens een technisch mankement. Daar om was de reserveboot Christien, een identiek exemplaar, uit Hoek van Holland gehaald. „Op zich is het jammer dat we niet met onze eigen boot kunnen varen", zegt schipper Johnny Slabbekoorn. Hij is al van het begin actief bij het Hansweertse station, eerst als op stapper en sinds december vorig jaar als schipper. Aanleiding om zich destijds als vrijwilliger aan te melden was het redden van men- ELLEWOUTSDIJK - De politie heeft zaterdagmiddag twee mannen op- gepkat op de Koekoek in Elle- woutsdijk. Ze hadden kort daar voor gereedschap uit een voor tuin aan de Langeviele gestolen. De bewoner wist het tweetal (24 en 18 jaar oud en geen vaste woon- of verblijfplaats) te achter halen en sprak ze aan. De man nen beweerden de spullen te heb ben gekocht van zijn vrouw, dit bleek echter niet het geval. De man nam zijn eigendommen mee en waarschuwde de politie, waar op hij zelf samen met zijn buur man naar de verdachten terug ging. Het duo kreeg na verhoor een boete van 175 euro per per soon opgelegd. KRUININGEN - In de gemeente Rei merswaal komt na de zomer een mobiele kledingbank. Vanuit een tijdelijke winkel zullen in drie da gen tijd ongeveer honderd inwo ners gratis worden voorzien van nieuwe kleding. Zodra iemand uit de doelgroep een doorverwijs- brief heeft ontvangen van een er kende hulpverlener, mag hij/zij twee keer per jaar een afspraak maken bij de Kledingbank Zee- land. Die stichting zal gedurende een jaar naar Reimerswaal komen met kleding. R&B Wonen zoekt een tijdelijk leegstaand bedrijfs pand dat voor de uitgifte kan wor den gebruikt. In Reimerswaal is sprake van toenemende armoede, daarom is het initiatief voor een kledingbank genomen. Leerlin gen van het Calvijn College zul len klanten extra service verlenen in de vorm van wellness. korting Luxaflex® Outdoor Terraszonwering Oprichtster Mieke Boot (met shawl) luistert te midden van bezoekers van het feestje ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van 't Westlicht naar muziek van Josananda. foto Johan van der Heijden door Luc Oggel GOES - Bij 't Westlicht aan de Sin gelstraat in Goes staat de deur let terlijk altijd open. Het Centrum voor bewustwording en persoonlij ke groei vierde gisteren het 1 -jarig bestaan en is in die korte tijd al door veel mensen omarmd. Centrum 't Westlicht voor bewustwording en persoon lijke groei, vierde gisteren een succesvol eerste jaar. Meer informatie over 't Westlicht is te vinden op www.twestlicht.nl Open dag bij door Luc Oggel Designed by Luxaflex®. Inspired by you. Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen T. 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Nu bij ons op terras zonwering..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65