Wegrenner Eversdijk solliciteert naar plek in mooie ploeg Ticket Europese Spelen ver weg voor Van 't Westende 46 SPORT VOLLEYBAL Volleyballers Forza winnen ook het tweede play-offduel en maken stap naar de tweede divisie. Sam van 't Westende kan deel name aan de eerste Europese Spelen, die in juni in Bakoe ge houden worden, zo goed als vergeten. De Vlissinger werd zaterdag tijdens de Grand Prix van Zagreb te vroeg uitgescha keld. Van 't Westende had in de klasse -73 kilo al wel vol daan aan de internationale ei sen, maar nog niet aan de strengere Nederlandse eisen. Hij moest een tweede medail le pakken bij een groot toer nooi om een titel te verdienen. Eerder in 2015 greep de Wal- chenaar al goud bij de Europe an Cup in Sofia. De 23-jarige judoka van Ke- De Vries wint in Ardennen Tijdens de tweede wedstrijd voor de Benelux Cup in het Bel gische Houffalize kwam een aantal Zeeuwse mountainbi- kers goed voor de dag. Op het lastige parkoers in de Ardennen zegevierde Didi de Vries uit Wilhelminadorp bij de junioren dames. In de zelfde categorie werd Aimee Schoe uit Vrouwenpolder vier de. Bij de nieuwelingen jongens reed Tim van Dijke uit Wisse- kerke naar een derde plaats. Zoë Mulder uit Heinkenszand greep het brons bij de nieuwe lingen meisjes. Wiskerke begint sterk met aanwinst Dressuuramazone Emily Wis kerke beleefde zaterdag in de wedstrijd van de Gouwe Re- ijers in Serooskerke met haar nieuwste aanwinst Gigant Cristall een droomstart. De amazone uit Kamperland liep in de klasse L2 met de vosruin in beide proeven, met respec tievelijk 69,66 en 70,00 pro cent, naar een afgetekende overwinning. namju (Haarlem) trof het in de Kroatische hoofdstad niet. Hij stuitte - na een bye in de eerste ronde - meteen op de Georgiër Lasha Shavdatuashvi- li. Hij is de regerend olym pisch kampioen in de klasse -66 kilo en bewees zijn klasse in Zagreb. Hij won immers het toernooi. De Oost-Europeaan won in de ochtenduren op ip- pon van Van 't Westende, die daarna geen recht had op een herkansing. Mogelijk is Sam van 't Westende nog een be- spreekgeval, maar de kans dat hij op coulance van de judo- bond en NOCNSF kan rekenen lijkt niet erg groot. Pleijte tweede in Limburgse trail Tim Pleijte uit Zoutelande is gisteren tijdens de Koning van Spanje Trail tweede geworden. Over de langste afstand, 37 kilo meter, deed hij 2.25.03 uur. Hij moest op de finishlijn in Gul pen 52 seconden toegeven op winnaar Zac Freudenburg. De verschillen aan de kop van de wedstrijd waren groot. Mar co Geldof, de Middelburger die vijftiende werd, kwam een half uur na zijn provinciege- noot over de meet. Bij de wedstrijd over 19 kilome ter legde Middelburger Michel Buijck beslag op de zevende plaats. ID-renners achterin in topcompetitie Aan de wedstrijd in de topcom petitie voor ID-renners in Drachten werd zaterdag door drie Zeeuws-Vlaamse wielren ners deelgenomen. Walter Pol let uit Hulst werd achtste en de dit jaar debuterende Ri chard Tacken, afkomstig uit Heikant, finishte als tiende. Ir ma van Duyn uit Schoondijke werd als elfde overall de eerste vrouw. BRUINISSE - Forza bezorgde het dorp Bruinisse zaterdag de ge wenste kers op de taart. Nadat de voetballers van Bruse Boys die middag kampioen werden in de tweede klasse, promoveerden de volleyballers van Forza 's avonds naar de tweede divisie. „Zoiets maak je misschien nooit meer mee", jubelde Lennen Jonker, de maker van het beslissende punt in het met 3-2 gewonnen play-of- fduel tegen Jokers VC. Forza had aan twee sets genoeg om promotie veilig te stellen. In Maastricht werd eerder al met 3-1 gewonnen. De krachtsverhoudin gen lagen toen dicht bij elkaar. In sporthal De Vanger in Bruinisse ontliepen de twee teams elkaar wederom nauwelijks, maar trok ken de Zeeuwen aan het langste eind. Trainer Tony van Breda hield zich het gehele duel rustig langs de kant. „Meestal lukt het me wel om me in te houden, maar ik moest er vandaag echt m'n best voor doen." Na een goede start verloor Forza de eerste set nipt met 26-24. In de tweede set (25-22-winst) her stelde de ploeg zich en had het nog één set nodig om te promove ren. Vervolgens sloeg bij sommigen in het publiek de twijfel toe. De derde set ging eenvoudig naar Jo kers VC, waardoor het geloof bij de bezoekers groeide. „Zij verde digden heel goed en maakten wei nig fouten", zag Jonker. „Het wed strijdverloop was eigenlijk pre- Eversdijk rijdt sinds vorig jaar bij wielervereniging DRC De Mol uit Dordrecht. Aanvankelijk combi neerde hij het rijden op de weg met het mountainbiken. Inmid dels is hij alleen nog maar actief op de weg. „Dat ik het mountainbiken heb la ten vallen, heeft puur met het ge brek aan plezier te maken", vertel de hij. „Een volgende stap in het mountainbiken - wereldbekerwed strijden rijden - zou me te veel tijd en geld gaan kosten. En ik wil de niet alleen maar een beetje na tionaal gaan rijden. Daar had ik de motivatie niet meer voor. Dus toen ik bij De Mol zat en het daar bij ontzettend naar m'n zin had, was de keus snel gemaakt." De Mol is echter een clubteam, ter wijl Eversdijk graag eens bij een continentale of procontinentale ploeg zou rijden. „Ik heb al eens geïnformeerd, maar toen zeiden ze dat alle deuren al gesloten wa ren. Maar wie weet komt er nu wat. Ik ben ook druk bezig met mijn master lucht- en ruim tevaarttechniek aan de TU Delft, maar die zou ik kunnen onderbre ken als er iets op m'n pad komt." Eversdijk zag zijn succes van giste ren niet aankomen. De Bevelan der had een slecht voorjaar achter de rug („Vaak ziek") en was voor de start van de Drielandenomloop ook niet fit. „Ik had vanochtend keelpijn", vertelde hij. „Ik had toen zelfs het idee dat ik de wed strijd misschien wel niet zou uit rijden." Maar eenmaal bezig aan de 185 ki lometer lange klimkoers door Ne derland, België en Duitsland merkte hij dat hij goede benen had. Hij kon op de heuvels goed mee omhoog. Óp de steile Kruis berg, bekend van de Amstel Gold Race, bijvoorbeeld. „Daarop ont stond na 135 kilometer een kop- groepje van elf man. Daarna was het een kwestie van goed samen werken en de voorsprong uitbrei den." Twee klimmetjes voor het einde sloeg Eversdijk zijn slag. „Ik dacht: hoe kan ik tussen al die goe de renners winnen? Dat lukt niet als ik het op een massale aan komst laat aankomen. En dus heb ik de gok gewaagd." Aanvankelijk had Eversdijk een gat van 25 seconden. Aan de meet had hij nog acht tellen over op Jas per Óckeloen. Twan Castelijns werd derde. ZAGREB HOUFFALIZE SEROOSKERKE GULPEN DRACHTEN Wilskracht is het door Len Wolters Matthijs Eversdijk komt bij na de door hem gewonnen Drielandenomloop. foto Joey van Rhee door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Nadat Matthijs Evers dijk (22) gisteren in Zuid-Limburg de Drielandenomloop won, vertel de de uit Wilhelminadorp afkomsti ge wielrenner dat hij vol ambitie zit om hogerop te komen in de sport. „Zie dit maar als een mooie sollicitatie", zei hij na de voor de topcompetitie meetellende koers. voor video zie www.pzc.nl Het is feest bij Forza na de zege op Jokers VC. foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63