Vlissingen dicht bij nacompetitie Rillandia en SKNWK winnen opnieuw 44 SPORT HALVE VAN RENESSE Prijzenpot zorgt voor leven in de brouwerij bij halve marathon op Kop van Schouwen. Geen startgeld voor wie dan ook Hoek richt zich op Bouyfoulkitne Apollo'69-Jong Ambon 0-4: Al na dertig seconden profiteerde Martin Waisapy van een enorme blunder bij de thuisploeg. Jong Ambon speelde goed en Ignacio Misaine schoot de 2-0 en 3-0 bin nen. Na rust ging het gelijk op en zorgde Misaine met zijn derde van de middag voor de 0-4-eind- stand. Vlissingen-Hoedekenskerke 6-0: Kansen kreeg de thuisploeg ge noeg. Morad Bobouh opende van af elf meter de score. In het twee de bedrijf schoot Orlando Schuit- se de 0-2 raak en James Beye maakte van afstand de derde Vlis- singse treffer. Kailas Parker poefte een bal in het kruis en Virhu Bhoelai maakte de 0-5. Stefano Dijkstra, de zoon van trainer Renato, mocht invallen en zorgde voor de 6-0. Lewedorpse Boys-Spui 5-0: De eerste kans was voor de Zeeuws-Vlamingen. Die ging er niet in en Marcel Rooze schoot Door een 6-o-overwinning is Vlissingen dicht bij een plekje in de nacompetitie. In de laatste competitiewedstrijd kan de ploeg 'het toetje' veiligstellen. aan de andere kant van het veld wel raak. Niet veel later verdubbel de hij de score door een vrije trap in de kruising te schieten. Robin Huijskens zorgde voor 3-0 en na een half uur kopte Jasper Verdonk de vierde binnen voor Lewedorp se Boys. De vele kansen in de tweede helft leverden een goal op van Stan de Hond die met zijn kont een corner binnen werkte. Heinkenszand-Bevelanders 1-2: Binnen tien minuten stond er al 0-2 op het scorebord voor de be zoekers. Eerste zorgde Jim Stra- ting voor de 0-1 en niet veel later produceerde Michel Verburg de 0-2. Beide formaties kregen veel kansen, maar alleen Jeroen Shields kon namens de thuis ploeg nog een treffer maken. Colijnsplaatse Boys-Wolfaarts- dijk 3-1: In de gelijkopgaande eer ste helft schoot Thijmen van der Baan de 0-1 binnen en trok Youri Visser de stand in evenwicht. Na de pauze kwam 'Colijn' sterk op zetten en benutte Steffan de Looff een strafschop. Na de 3-1 van Lars Siereveld was de wed strijd gespeeld. Volharding/SVD-Hansweerste Boys 4-6: De sterke opening van de thuisploeg resulteerde in de 1-0 van Kevin van Iersel en de 2-0 van Kai Dekkers. Hansweertse Boys kwam terug door een eigen doelpunt en een kopbal van Frank Quakkelaar. Volharding/ SVD nam daarna weer een voor sprong van twee doelpunten. Van Iersel zorgde voor 3-2 en Mitchel Moison voor 4-2. Hansweert be gon vervolgens weer aan een in haalrace. Steven Seedo knalde een vrije trap hard raak en Jasper Huis man benutte een strafschop. In blessuretijd maakte Yurben Zan- dee er 4-5 van en Ouassim Ha- moudi bepaalde de stand op 4-6. Waarde-Kwadendamme 1-2: Kwadendamme was voor rust sterker en kwam via Martin Smaardijk op 0-1. Marco Bek ver dubbelde de score naar 0-2. Waar de was na rust beter, maar alleen Iman Noordam slaagde er in om een doelpunt te maken. RENESSE - Het verhaal van de Hal ve van Renesse is er eentje over 'broodlopers' en 'broodrovers'. Over smaakmakers en fraudeurs. Beide categorieën atleten kwa men af op de goed gevulde prij zenpot bij de wedstrijd in de Schouwse badplaats. Cor Muller, één van de organisato ren, daagt hardlopers graag uit. Za terdag lag er 1500 euro klaar, te verdelen onder de mannen die na 21,1 kilometer onder de 1.25 uur do ken en de vrouwen die sneller dan 1.35 uur waren. „Dat is wel zo eerlijk", zei hij. „Bij de meeste wedstrijden krijgen alleen de nummers één, twee en drie een premie. Hier is er ook een belo ning voor de subtoppers, mits die een goede tijd lopen. Ik wil hen een extra competitie-element ge ven. Ze moeten de strijd met zich aangaan om aan die limiet te ko men." In Zeeland is dit systeem uniek. De Halve van Renesse is daardoor één van de wedstrijden waar 'broodlopers' op afkomen. Hier mee worden enigszins neerbui gend Afrikaanse atleten aange duid. Zaterdag bezetten Hamid El Mouaziz, Mohamed Berok, Saaid Ribag en Ramdan Snoussi - allen in België woonachtig - de plek ken één tot en met vier en Ha- chem Migou en Jamal Boussattati werden respectievelijk zevende en tiende. „Zouden zij gekomen zijn als er geen geld beschikbaar was? Misschien niet. Maar is dat erg? Ik vind van niet. Ik heb niets op die premies tegen", zei Martijn de Kok, de nummer vijf uit Hein- kenszand. „Ik ben nooit met die prijzenpot bezig geweest. Ik lig er ook helemaal niet wakker van dat ik achter die vier eindig. Zij zijn immers klasses beter." Van hardlopen word je niet rijk, vertelde De Kok. Premies als in Renesse zijn slechts extraatjes. Je kunt er geen brood mee beleggen. „Het gaat mij puur om het sportie ve." De 1500 euro werd bij de vijfde editie verdeeld over de zeven mannen die onder de 'eis' van 1.25 De Keniaan Edwin Kiprop Kiptoo werd vrijdag nog aangeboden door zijn manager. Voor de win naar van 20x4 moest er dan wel startgeld betaald worden. „Maar daar begin ik niet aan", zei organi sator Cor Muller. „Je moet wel voor je geld lopen. Hij kwam dus niet." De winnaar van zaterdag, Hamid El Mouaziz, wilde aanvankelijk ook een startpremie. Ook hij kreeg nul op rekest. Muller: „Maar hij kwam dus wel. Je gaat mee in ons systeem of niet. Dat moet een atleet zelf weten." liepen. Het ritje naar de kust was het voor hen derhalve wel waard. Er waren geen vrouwen die snel ler dan 1.35 liepen. Muller: „Had ik de limiet voor hen wat minder scherp moeten maken? Ik denk het niet. Het parkoers was zwaar, maar je wilt toch een bepaald ni veau zien voor dat geld." En dan waren er nog die twee 'broodrovers', die bijna mee kon den eten uit de ruif. Wilfred en Rick Bos uit Roosendaal staken een groot deel van de route af. Fer Bouwens, één van de mensen ach ter de Halve van Renesse, stond er toevalligerwijs met z'n neus bo venop. „Ik zag ze eerst een beetje langzaam lopen. Ik dacht: die ge ven op en wandelen terug naar de finish. Prima. Maar vervolgens zag ik ze aansluiten achter de nummer één... Bij de finish heb ik ze meteen erop aangesproken. Toen lachten ze wat schamper. Maar van zulke geintjes ben ik to taal niet gediend. Ze zijn ook met een vertrokken. Met pek en veren Renesse uit." De twee Brabantse lopers finish ten met afsnijden - ze sloegen een lus van zo'n zeven kilometer over - net buiten de 1.25 uur. Had den ze het wel gered, dan hadden ze samen ruim 300 euro opgestre ken en van de echte toplopers 'ge pikt'. Zonder gêne deden de twee - voor ze door Bouwens bij de kraag werden gevat - nog dood leuk hun verhaal bij Omroep Zee land. Muller had het duo onderweg ook opgemerkt. „Tja, je zag aan hen dat ze nooit zo snel een halve marathon konden lopen." Hij er kende dat een prijzenpot als in Renesse een enkele loper op ver keerde ideeën kan brengen. „Maar ik fiets veel op het parkoers, de he le tijd. Er ontgaat mij weinig", zei hij erbij. Rillandia-WIK'57 5-0: In een een zijdige wedstrijd had Rillandia een veldoverwicht. Voor rust be nutte Ali Gunes een kans: 1-0. In de tweede helft ging het scoren makkelijker en zorgde Arjan Koopmans voor de 2-0 en 3-0. Stephan de Leeuw maakte de 4-0 en Robin van Bavel bepaalde de eindstand op 5-0. Vrederust-SKNWK 1-3: De bezoe kers speelden in het begin slor dig, maar kwamen toch met 0-1 voor dankzij een rake vrije trap van Robert Padmos. Vrederust had weinig in de melk te brokke len en Padmos maakte bij de eer ste de beste aanval na rust 0-2. Na ruim een jaar blessureleed vrolijk te Remco Veenboer zijn wedstrijd op met de derde Nieuwerkerkse treffer. Ricardo Bandel scoorde nog de 1-3 voor de statistieken. Halsteren-Stavenisse 8-0: Bijna elke kans was raak voor de thuis ploeg. Stavenisse had niks in te brengen liet zich slachten. SPS-FC Bergen 4-5: Uit de vele kansen vielen negen treffers. Jaap Bakx maakt de eerste voor Ber gen. Met een lobje maakte Marnix van der Slikke de 1-1. Vanaf elf me ter werd het 2-1 dankzij Leonard Quist, de Geoffrey van Naamen trok de stand weer gelijk. Binnen een minuut produceerde Raoul Welling de 2-3 en 2-4. Van der Slikke bracht de spanning terug en Quist zorgde voor de gelijkma ker. In blessuretijd zorgde Van Naamen voor de 4-5. HOEK - Topklasser Hoek ziet in Ha mid Bouyfoulkitne de opvolger van Gert-Jan van Leiden. Bouy foulkitne speelt momenteel bij KSV Temse, dat uitkomt in de Derde Klasse Nationaal. Dit sei zoen kwam Bouyfoulkitne tot vijf tien competitiewedstrijden, waar in hij vier keer scoorde. De 26-jari- ge Belgisch-Marokkaanse midden velder is bezig aan zijn eerste sei zoen bij Temse. Hij kwam afgelo pen zomer over van FC Brussels. Daarvoor speelde hij bij FC Rupel Boom, Berchem Sport, KV Turn hout en FC Capellen. Bouyfoulkit ne was zaterdag aandachtig toe schouwer bij het duel Hoek-HHC Hardenberg (0-1) en maakte er kennis met Ruud Pennings, ko mend seizoen de hoofdcoach. Za terdag trok Hoek met Brian Meul- meester, doelman bij FC Dord recht, al een keeper aan die de concurrentie aan moet gaan met Jordi de Jonghe. Met pek en veren weg uit Renesse door Robin Hamelink VLISSINGEN - Kersvers kampioen Jong Ambon won in de vierde klas se van het zaterdagvoetbal met 4-0 van Apollo'69 en nummer twee Vlissingen versloeg Hoede- kenskerke met 6-0. Volgende week kan Vlissingen de derde-periodeti- tel pakken. Lewedorpse Boys won met 5-0 van Spui en moet met 9-0 winnen van Bevelanders en Jong Ambon en Vlissingen moeten ver liezen wil het kans maken op die derde-periodetitel. 6-0 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Rillandia won in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal met 5-0 van WIK'57 en SKNWK was met 3-1 te sterk voor Vrederust. Stavenisse ging met liefst 8-0 onderuit tegen Halsteren. Yuri Soberon van TC Sjef was een klasse apart in Clinge. Hij won zijn enkel met 6-1 6-1 en zegevierde ook in de dubbel, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61