Ook voor Breskens valt het doek Itoaalf doelpunten bij Zeeland Sport-Koewacht 40 SPORT TWEEDE KLASSE ZATERDAG Vlissingen legt Bierkens vast De van een blessure teruggekeerde Rudo van den Berge bezorgt Bruse Boys met zijn doelpunt de titel. RCS-FC Bergen 1-1: In de laatste reguliere thuiswedstrijd op zon dag kwamen de Souburgers uit de eerste mogelijkheid van de be zoekers op achterstand via Step- han van Rooijen: o-i. Vervolgens hadden Sven van Rosevelt, Yordi Nijland en Jethro Meerman de pech dat zij het aluminium raak ten. Met nog een kwartier te gaan kreeg een speler van de bezoekers de rode kaart en werd de wed strijd kort stilgelegd. Na de hervat ting maakte Mourad Azzanagui in de slotminuut gelijk: 1-1. Breskens-Alliance o-o: Voor rust lieten Bart van de Hemel en Jan van den Broecke het na om hun ploeg op voorsprong te brengen. In de tweede helft werd Niels Gouka, ten koste van een rode kaart voor een speler van de be zoekers, van scoren afgehouden. Unitas'30-Philippine 4-0: Rear- don Tujeehut zette de thuisploeg op voorsprong. Na rust maakte Lunven Vermeer een ongelukkig eigen doelpunt en liep Unitas'30 uit via Jordy Bollaart en Matthijs Broos: 4-0. Clinge-Internos 2-3: Het al gede gradeerde Clinge kwam twee maal op voorsprong, maar zag de tegenstander telkens langszij ko men om vervolgens in blessure tijd toe te slaan. De doelpunten van de thuisploeg werden ge maakt door Thomas Leegwater en Jochem Marcus. Terneuzen-RIA W. 3-2: Na de x-o van Remco van Leeuwen uit een strafschop gaf Terneuzen binnen enkele minuten de wedstrijd uit handen. Eerst passeerde Shuran- dall van Uytrecht zijn eigen doel man (1-1), waarna Sylvion Uranie er 1-2 van maakte. Ook verloor de thuisploeg Jozué Weever na een rode kaart wegens natrappen. Toch werd het na de pauze weer gelijk toen doelman Jeroen Boer man de doorgebroken Can Kiran ten koste van een rode kaart van scoren afhield, waarna Remco van Leeuwen opnieuw geen fout maakte vanaf elf meter: 2-2. Can Kiran werd in de slotminuut matchwinnaar door op aangeven van Sinan Coban bij de tweede paal de 3-2 binnen te schieten. Hierna kreeg ook Remy de Die nog rood voorgehouden na zijn tweede gele kaart van die middag. VLISSINGEN - Perry Bierkens komt volgend voetbalseizoen uit voor VC Vlissingen. De 25-jarige cen trale verdediger komt over van za terdag-derdeklasser De Fendert. De 1.91 meter lange speler speelde in de jeugd bij RBC en was daar na onder meer actief voor Halste ren en Roosendaal. BRUINISSE - Door een 1-0-zege op SSV'65 uit Goes kroonde Bruse Boys zich zaterdag op eigen veld tot kampioen in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Rudo van den Berge nam het enige doel punt voor zijn rekening. „Het voelt goed om de winnende te maken, maar niet heel erg spe ciaal", reageerde de matchwinner na het duel. Maar stiekem stond de flankspeler een beetje te lie gen. Want zijn doelpunt was wel degelijk speciaal te noemen. „Ik ben anderhalfjaar geblesseerd ge weest en mag sinds een aantal we ken weer voetballen. Ik heb dit seizoen nog geen vijfhonderd mi nuten gespeeld, denk ik. Vandaag stond ik in de basis als rechtsbui ten, terwijl ik een pure verdediger ben. En dan maak ik ook nog eens het enige doelpunt in de kam pioenswedstrijd." KARAKTERISTIEK De enige treffer van de middag stond na een kwartier al op het scorebord. Een verre ingooi vanaf de rechterkant belandde in het zestienmetergebied op het hoofd van Jasper Maaskant. Die kopte de bal verder de doelmond in, pal voor de voeten van Van den Ber ge, die niet twijfelde en van dicht bij raak schoot. „Ik scoor niet zo vaak", gaf het goudhaantje van Bruse Boys aan. Maar sinds hij fit is en als gelegen heidsrechtsbuiten wordt ingezet, weet hij het net aardig te vinden. Ook vorige week tegen De Meeu wen was Van den Berge trefzeker. „Die goal vond ik eigenlijk veel be langrijker. We hadden het lastig in Zoutelande en moesten win nen om vandaag op eigen veld kampioen te kunnen worden. Die goal van mij betekende toen de 1-0 en brak de ban een beetje. Het werd uiteindelijk 3-1 voor ons." Zaterdag was dat anders. 'Bru' had het helemaal niet moeilijk en creëerde in de beginfase van de wedstrijd ontzettend veel kansen. Het mag een wonder worden ge noemd dat de thuisploeg pas in de vijftiende minuut het net wist te vinden. Na tien minuten had de Schouwse ploeg al een stuk of vijf levensgrote kansen om zeep geholpen. Tot tweemaal toe was een SSV-verdediger op de doellijn een sta-in-de-weg en ook de keeper van de formatie uit Goes, Luuk van Gilst, toonde zich een betrouwbare sluitpost. „Op het moment dat Rudo scoor de, had het al 3-0, misschien zelfs 4-0 voor ons moeten staan", zag ook Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland, die het als 'geweldig' bestempelde dat uitgerekend voetbal laten zien. Maar we zijn wel het beste team gebleken. Dit is een prestatie van een collectief. Voorin hebben we veel scorend vermogen, maar ook achterin zijn we heel erg stabiel. De fundering staat", vond de oefenmeester. Om achter het geheime ingre diënt van het kampioenschap van pechvogel Van den Berge het eni ge doelpunt maakte in de kam pioenswedstrijd. Om vervolgens te benadrukken dat de titel en ook de overwinning van zaterdag waren behaald door het team en niet door eenlingen. „We hebben afgelopen seizoen misschien niet altijd het beste Zeeland Sport-Koewacht 6-6: In een open wedstrijd liepen de Vlis- singers uit naar 5-2. Koewacht kwam terug tot 6-6, waarna de lat een zege voor de bezoekers voor kwam na een inzet van Timo de Bruijn, die eerder driemaal trefze ker was geweest. De andere doel punten van de bezoekers kwa men op naam van Jeffrey Buijze, Arthur Bronck en Jeffrey Kox. Voor Zeeland Sport waren dit Wouter van Belzen, Wesley van Effrink, Arnoud Stok, Gérard de Nooijer, Niels Slager en Lennart Reijnierse. Biervliet-Sluiskil 6-2: De thuis ploeg kon het zich permitteren om na rust gas terug te nemen na een 4-0-stand via treffers van Ben Ongenae (2x), Derek de Booij en een eigen doelpunt van Mirshad Eminovic. Na de 5-0 van Tim Bo- gaart deed Randy Zandstra wat te rug uit een strafschop, waarna On genae zijn derde van die dag aan tekende: 6-1. Het slotakkoord was voor Ryan de Regt met een van richting veranderd schot: 6-2. Schoondijke-Steen 3-1: Yassine Benali profiteerde na een halfuur van een foute terugspeelbal: 1-0. Even later was dezelfde speler be trokken bij een combinatie met Nouredine Zaha, die de voor sprong verdubbelde: 2-0. Na rust zocht Steen nog meer de aanval, maar maakte Zaha er via een uit val 3-0 van. Na de 3-1 van Robin Goense in de 75e minuut kregen de bezoekers nog enkele kansen, maar werd er niet meer gescoord. Corn Boys-Oostburg 1-3: De gas ten kwamen via Arjen Versluijs (strafschop) en René Verhoef op 0-2, waarna Stijn Eggermont kort voor rust verzuimde vanaf de stip de spanning terug te brengen. Zijn inzet eindigde over het doel, maar een minuut later was het als nog raak via Leroy Maas: 1-2. In de tweede helft ging het spel op en neer, maar met zijn tweede tref fer besliste Arjen Versluijs de wed strijd in de 80e minuut: 1-3. Aardenburg-IJzendijke 2-4: De bezoekers leidden halverwege met 0-2 en liepen kort na rust zelfs uit naar 0-4. Doelpuntenma kers waren Robin van Hal, Lode- wijk van Keeken (2x) en Sander van Buren. In het laatste kwartier gaf Steven de Croock met twee treffers de stand een draaglijker aanzien voor Aardenburg: 2-4. Luctor'88-Hontenisse 4-1: Na de vroege 0-1 van Tom Rijk maakte Roy van Leeuwen in de 35e mi nuut gelijk (1-1). Nog voor de thee maakte Rutger van Rossum er uit een moeilijke hoek 2-1 van. Hal verwege de tweede helft tekende Jeroen Kedde de 3-1 aan en nadat dezelfde speler was gevloerd, be paalde Bart Lijmbach kort voor tijd vanaf de stip de eindstand op 4-1. Vogelwaarde-Patrijzen 1-3: De thuisploeg had nog een water kansje om via de nacompetitie de gradatie te ontlopen. Marlo Janis- se opende de score (0-1), waarna Dennis van Passel uit een straf schop weer wat hoop bracht bij Vogelwaarde: 1-1. In de 75e mi nuut bracht Danny Faes zijn ploeg opnieuw op voorsprong (1-2), waarna Lars Rentmeester het lot van Vogelwaarde bezegel de: 1-3. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Op de voorlaatste speeldag viel ook het doek voor Breskens in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De Zeeuws- Vlaamse ploeg speelde gisteren met 0-0 gelijk tegen Alliance. Bru's pechvogel wordt door Daniel Vervelde Bruse Boys-SSV'65 1-0 (1-0). 15. Rudo van der Berge 1-0. Scheids rechter: J.H.M. Klerx (Waalwijk). Gele kaart: Tom Blomaard, Jasper Maaskant (allen Bruse Boys), Rico de Putter, Hans de Jong (allen SSV'65). Aantal toeschouwers: 350. Bruse Boys: Mark Giljam; Olaf Wil- lemse, Johan Vroegindewey, Koen van den Berge, Rudi van der Bijl; Marco Ketting, Mare Bij de Vaate (25. Gerard Vogel/79. Ben van Unen), Mats Willemse; Rudo van der Berge (86. Dennis Hoep), Tom Blomaard, Jasper Maaskant. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koewacht mag na een 6-6-gelijkspel bij Zeeland Sport in de vierde klasse A van het zondag voetbal volgende week in een rechtstreekse confrontatie met Aar denburg proberen direct lijfsbe houd te realiseren. 6 Zeeland Sport scoorde zes keer tegen Koe wacht en had evenzo veel verschillende doel puntenmakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59