Derde periode gaat naar Nieuwdorp Tholense Boys moet vrezen voor lijfsbehoud poum* SPORT 39 Tholense Boys - Oostkapelle 1-2: In Tholen waren ze niet blij met arbiter Kuijntjes. Voor rust gaf hij slechts geel toen de doorgebroken Koen Nieuwkoop werd gevloerd, werd één keer Thools voordeel af gefloten en claimde de ploeg ook nog een penalty. Oostkapelle maalde er niet om en kwam in de 58e minuut via Rens Maljers, die raak schoot nadat doelman Ibra him El Jilali de bal loste, op 0-1. Collega-keeper Karim Ben Sellam ging even later ook in de fout, wat leidde tot de 1-1 van Niels Hop mans. Vijf minuten voor tijd kreeg Oostkapelle na een overtre ding een terechte strafschop; Ar jen Pattenier benutte die. Zaamslag - Arnemuiden 0-4: Maikel Moerings opende na acht minuten, geheel vogelvrij, de sco re. Daarna had Arnemuiden al op 0-2 moeten staan, maar arbiter Ngoumout zag niet dat Zaam- slag-doelman Gijs Dekker met bal en al over de doellijn viel. In de 52e minuut schoot Leon van Bel- zen II Arnemuiden alsnog naar de 0-2 en nog voor het uur stompte Dekker een corner in zijn eigen doel. Moerings bepaalde met zijn tweede goal de eindstand op 0-4. WC'68 - GPC Vlissingen 3-0: GPC, dat met een aantal wissel spelers aantrad, dacht er binnen de lijnen iets te gemakkelijk over en keek na een helft voetballen al tegen een 2-0-achterstand aan. Dennis Luijks opende de score en daarna scoorde Luijks opnieuw. Na rust maakte Stefan Roosen boom er 3-0 van. De Meeuwen - WHS 2-4: Maas Boogaard tekende voor de 1-0, maar door een eigen goal van Vin- cenzo Lorello stond het 1-1 bij rust. Patrick van Schetsen zette WHS, na slecht uitverdedigen bij De Meeuwen, op 1-2 en Hanno Kant kopte uit een voorzet van Boogaard zijn ploeg naar de 2-2. Via Jordan Franke, die op de lat schoot, rook De Meeuwen aan een voorsprong, maar na een slip pertje van doelman Denni Oosse kwam WHS via Tom Vroegop op 2-3. Na een counter besliste Van Schetsen het duel. MZC'11 - Dauwendaele 2-1: „Een moeizame overwinning", sprak MZC-leider Huib Smits. Voor de pauze raakte Dauwendaele één keer de lat, maar was er voor de rest weinig doelgevaar. In de 59e belandde een volley van Dennis Dekker op de lat, waarna Ramon Janson er als de kippen bij was om voor 1-0 te zorgen. Na een af geslagen corner schoot Stefan Joosse elf minuten later raak: 1-1. Een strakke voorzet van Jorick de Vries leidde vlak voor tijd tot de winnende treffer van Janson. Zwaluwe - Terneuzense Boys 1-3: De eerste winst voor Terneu zense Boys sinds 7 maart 2015. De ploeg van trainer Alexander van Keulen had de overhand en dat vertaalde zich in de eerste helft al in doelpunten van Bart van Frae- ijenhove en Jordi Maas. Via Len Eversdijk liepen de 'Boys' eerst verder uit, voordat Pim Schonk na mens Zwaluwe wat terug deed. Domburg - Nieuwdorp 0-4: Er was sprake van een kat en muis spel in Domburg. In de 29e mi nuut schoot Stefan van de Kloos ter raak en op aangeven van Ja- nick van As zorgde Niels Mulder vier minuten later voor 0-2. Na de pauze nam Nieuwdorp wat gas te rug, maar in de slotfase soleerde eerst Martijn de Goffau naar de 0-3 en maakte Van As 0-4. Kapelle - VCK 1-1: Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. In de eerste helft kwa men de middenmoters niet tot scoren. In de 75e minuut schoot Ries de Jonge Kapelle uit een vrije trap naar de voorsprong, maar tien minuten later tekende Stefan Wielemaker voor de 1-1. Serooskerke - Veere 0-0: Seroos- kerke was in het begin iets beter, maar het duel kabbelde naar het einde. Pas in de slotfase kregen beide ploegen nog wat kansjes. Veere heeft op de slotdag handha ving in eigen hand. Wemeldinge - Nieuwland 1-1: Een feller Wemeldinge kwam op 1-0 toen Maurick Steenhard door de benen van de doelman schoot. In de tweede helft bleek Nieuw land vooral onnauwkeurig. We meldinge leek op weg naar de ze ge, maar in de 87e minuut kopte André Goedhart de 1-1 binnen. Yerseke - FC Axel 3-0: In een open duel zette Evert van Houte Yerseke al na drie minuten op 1-0 en binnen het kwartier tikte Mar tijn Koole de 2-0 binnen. „Na rust werd Axel sterker", aldus Yerse- ke-voorzitter Mart Biersteker. Na een perfecte counter werd het via Arjen de Koeijer 3-0. MZVC - De Noormannen 5-3: Pa trick Joossens opende de score, maar Mark Minderhoud bezorgde de bezoekers de 1-1. Na een uur zette Matthijs Janisse De Noor mannen op voorsprong. MZVC werd wakker en kwam door goals van Kevin Krieger, Bas Rooze en Joossens op 4-2. Pieter Peene maakte het nog wel spannend, maar in blessuretijd maakte Joos sens zijn derde goal. Walcheren-Arendskerke 4-0: Arendskerke stichtte nauwelijks gevaar er werd voor rust via tref fers van Mark van der Eijk en Ste ve Schalkwijk al op een 2-0-ach- terstand gezet. Na rust scoorde Walcheren via Bart Chermin en Daryl Hollander na twee mooie aanvallen nog twee maal. In de derde klasse van het zaterdagvoetbal zijn de meeste beslissingen gevallen. MAANDAG 4 MEI 2015 door Klaas Verspoor afscheidscadeau Jason Tjien Fooh heeft kort voor tijd de bevrijdende 1-0 gemaakt voor Kloetinge tegen Ter Leede. Ploeggenoot Remco van Tiggele (rechts) viert het feest je mee. foto Johan van der Heijden door Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal loopt de spanning onderin hoog op. Tholen se Boys verloor van Oostkapelle, werd gepasseerd door VVC'68, en is nu de voornaamste kandidaat voor rechtstreekse degradatie. Ar- nemuiden, De Meeuwen en Oostka pelle moeten zich op de slotdag ook nog veilig weten te spelen. Tholens Boys zakte naar de dertiende plaats en dreigt te degraderen naar de derde klasse. pagina 40-41: Bruse Boys kampioen VLISSINGEN - De Noormannen is na een 5-3-nederlaag bij MZVC gede gradeerd uit de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. MZVC gaat, samen met Nieuwland of Veere, trachten zich via de nacompetitie in veiligheid te spelen. Kampioen FC Axel raakte bij Yerseke (3-0-ver- lies) de ongeslagen status kwijt en Nieuwdorp pakte door een ruime 4-0-zege bij Domburg de derde-pe- riodetitel. Ook Walcheren speelt nacompetitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58