Treurnis in Hoek na thuisnederlaag Tjien FOOh geeft Smerdiek speelt zich Duiveland pakt derde-periodetitel, op eigen kracht veilig comeback Krabbendijke komt te laat 38 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDAG Kloetinge houdt lot in hoofdklasse in eigen hand door late overwinning op Ter Leede (1-0). Vandaag een week geleden stortte Gregory Mertens ter aarde in de wedstrijd tussen de beloften van Lokeren en Racing Genk. De ver dediger van Lokeren kreeg een hartaanval, werd op het veld gere animeerd en werd in de dagen er na in kunstmatig coma gehouden. Mertens kwam afgelopen donder dag op 24-jarige leeftijd te overlij- KARAKTERISTIEK den. „Het mag niet meespelen in de voorbereiding op deze wed strijd, en dat heeft het ook niet echt gedaan, maar toch...", zei Verhoene, die Mertens nog train de bij AA Gent. „Het was een hec tische week." Emre Dönmez sprak in soortgelijke bewoordin gen. De Turks-Belgische midden velder van Hoek was in de U19 en bij de beloftenploeg van Gent ploeggenoot van Mertens. „Ik trok hele dagen met hem op", ver telde Dönmez na de wedstrijd te gen HHC Hardenberg. „Vijf da gen in de week zagen we elkaar, op en rond het trainingsveld. En nu is hij er ineens niet meer." Zijn gedachten dwaalden af, naar zijn tijd met Mertens, naar de af gelopen week, naar zijn inbreng in de wedstrijd van die middag. Dönmez, in afwachting van de reactie van de KNVB op het ver weerschrift over de zeven duels schorsing gewoon speelgerech tigd voor Hoek, mocht starten van Verhoene. Hij maakte op de rechterflank een fletse indruk. Na 75 minuten werd hij gewisseld. „0-0 had een terechte uitslag ge weest", meende Verhoene. „Maar het is zonde dat deze wedstrijd wordt beslist op een discutabel moment." Dat discutabele mo ment vond plaats na ruim een half uur. Middenvelder Gert-Jan van Leiden wilde de bal op de rand van het strafschopgebied wegschieten, maar ging naar de grond met een knieblessure. Scheidsrechter Bronsvoort nam waar dat er geen overtreding aan vooraf ging en zag zich niet ge noodzaakt te fluiten, waardoor Sargon Gouriye kon profiteren. De aanvaller van de bezoekers uit Hardenberg schoot de bal via de onderkant van de lat in het doel: 0-1. Na de tegentreffer leefde Hoek wat op en deelde het na de pauze wat plaagstootjes uit, maar tot een treffer kwamen ze niet. Maar omdat ONS Boso Sneek met 3-0 verloor van FC Lisse, bleef het punt voorsprong op de nummer dertien, een plek die nacompeti- tie betekent, behouden. KLOETINGE - Jason Tjien Fooh hoopt dat hij Kloetinge zaterdag zijn afscheidscadeau heeft gege ven. De aanvaller schoot zijn club in de negentigste minuut naar de niet meer verwachte t-o-overwin- ning tegen Ter Leede. Kloetinge houdt daarmee lijfsbehoud in de hoofdklasse in eigen hand, maar wacht komende zaterdag wel een doelpuntenspel. De winst van zaterdag was dat Kloetinge directe degradatie heeft ontlopen. SHO werd na 's-Graven- zande de tweede degradant. Res ten nog twee clubs die de nacom- petitie in moeten. En die strijd spitst zich toe op Kloetinge, Smitshoek en XerxesDZB, die alle drie 28 punten hebben. Kloetinge KARAKTERISTIEK bezet op doelsaldo de veilige tien de plaats, maar het lijntje is dun. Smitshoek en XerxesDZB volgen op respectievelijk één goal en twee goals achterstand. De laatste speeldag zal daardoor een zenu wenzaak worden met hotlines over en weer. Kloetinge gaat op bezoek bij RWH, dat zich voorbe reidt op de nacompetitie. Smits hoek gaat op bezoek bij ASWH, dat uitgespeeld is. Datzelfde geldt voor Noordwijk, de tegenstander van XerxesDZB. Kloetinges matchwinnaar van za terdag, Jason Tjien Fooh, zal dit spel om de (doel) punten vanaf de kant moeten aanschouwen. In blessuretijd pakte hij een gele kaart, die hem voor een wedstrijd schorst. „Dat was de gretigheid die in me zat", vertelde hij na af loop schuldbewust. „Ik wilde er alles aan doen om de wedstrijd te winnen en soms wordt de emotie dan te groot." Dat was ook emotie van zijn bank- beurt. Hij had er wel begrip voor, maar leuk was anders. „Ik snapte het wel. Als je twee keer wint in dezelfde opstelling, laat je die staan. Toen ik donderdag hoorde dat ik er niet in stond, heb ik ge probeerd mijn koppie leeg te ma ken. Vanochtend toen ik opstond, had ik ook een vervelend gevoel. Maar de winnende maken in je laatste thuiswedstrijd is natuur lijk speciaal." Ruim vijf maanden geleden scoor de Tjien Fooh voor het laatst. In november was hij achtereenvol gens tegen 's-Gravenzande en Quick Boys de matchwinnaar (beide r-o), maar daarna kwam hij droog te staan. Hij worstelde met zijn vorm en in het niet draaiende Kloetinge kon hij zijn snelheid maar mondjesmaat verta len in gevaar, laat staan in doel punten. Maar zaterdag toonde Tjien Fooh dat hij nog niet met zijn hoofd bij zijn nieuwe club Zwaluwen in Vlaardingen zit. Waar Tjien Fooh de gouden wissel was, waren Wouter Duvekot en Alex Jobse de bronzen en zilveren wissels. In het slotoffensief kaatste Duvekot op Jobse, wiens voorzet getou cheerd werd door Yves Nyemb waarna Tjien Fooh uit de draai de ï-o binnenvolleerde. Het was één van de schaarse hoog tepunten in een vrij vlakke wed strijd. In het eerste kwart van de wedstrijd was Ter Leede het ge vaarlijkst, vooral over rechts waar ook de enige kans (op de paal) uit voortkwam. Daarna nam Kloetin ge de regie over. De grootste kan sen waren voor Mark Schuit (paal) en Yves Nyemb (over), tot dat Tjien Fooh de grootste kreeg. En benutte. Hij hoopt dat het zijn afscheidscadeau is voor Kloetin ge. Dat zou immers betekenen dat Kloetinge geen nacompetitie hoeft te spelen. Tjien Fooh zou daarmee Kloetinge na twee jaar met opgeheven hoofd kunnen ver laten. „Ik heb nu vier jaar onderin de hoofdklasse gespeeld (ook twee jaar met Nieuw-Lekker- land). Bij Zwaluwen wil ik kijken of ik ook bovenin kan meedoen." Het is wel met pijn in het hart. Geen speler van Kloetinge wordt luider toegejuicht dan Tjien Fooh. 'Wij zijn niet bang, want wij hebben Jason' scandeer de het jeugdigde supportersdeel van Kloetinge toen hij er zaterdag na zeventig minuten in kwam. „Ik geef veel van die jongens gym les en ik train hier de Dl. Ik ben bijna elke dag op het sportpark." Komende zaterdag bij RWH in Ridderkerk zal hij niet bezongen worden. Samen met zijn fans is hij dan zelf fan van zijn ploeg maats. Wellicht voor de laatste keer. SVS-Smerdiek 4-4: Smerdiek was in het eerste bedrijf heer en mees ter. Angelique Hage opende de score en Colinda van der Steen maakte er 0-2 van. Direct na rust kwam SVS terug tot 1-2 en het werd zelfs 2-2. Naomi van Mierlo schoot Smerdiek op 2-3 en SVS kwam weer terug. De 3-4 van An gelique Hage leek de winnende, maar in blessuretijd werd het 4-4. „Dit punt volstond voor ons om nog een seizoen in eerste klasse te mogen spelen. We hebben het op eigen kracht gedaan", zei coach Servaas Brouwer. Berkel-Oostkapelle 4-1: Ook in de laatste wedstrijd van het sei zoen ging Oostkapelle onderuit. De ploeg van Ilona Stouthamer kreeg wel wat kansen. Die gingen er niet in en bij Berkel vlogen ze er wel in. De matige productie is kenmerkend voor dit seizoen. De 3-1 van Nicky Riemens betekende ook pas de tiende treffer van Oost kapelle dit seizoen. MZC'11-RCL 2 2-5: Na de 0-1 van RCL stond MZC'11 snel daarna met 2-1 voor. Eerst schoot Ellen Boot raak en toen Romy Messema- ker de 2-1 maakte dacht de thuis ploeg eventjes aan de winst. Niet veel later was het alweer 2-3. „Po sitieve punten zijn er genoeg ge weest dit seizoen. Dit elftal klaagt amper", aldus scheidend trainer Walter de Jonge. IJzendijke-Sporting'70 3-2 (0-2). Thea de Blaeij 1-2, Rosanne Lammers 2-2 en Kelly van Leeuwen 3-2. ZSC'62-Duiveland 0-5: De bezoe kers waren beter en na vijftien mi nuten had Ronald Zwager al twee doelpunten gemaakt. In het laat ste kwart van de wedstrijd maak te Duiveland het af. Masoud Os- manie zorgde voor 0-3, Robbert de Bruine voor 0-4 en Reinier Looij maakte de 0-5. Smerdiek-DFS 2-4: Orlando Monteiro Brito kreeg vrije door gang en opende de score voor DFS. Uit een corner kon Jordi van Dijck er 0-2 van maken. Julien Vermeulen bracht de spanning te rug en Smerdiek ging op jacht naar de gelijkmaker. Meteen na rust schoot Nicky van der Velden de 1-3 binnen en maakte Dylan Adelaar er 1-4 van. De 2-4 van Dennis Moerland kwam te laat. Den Bommel-Krabbendijke 6-4: Twee snelle treffers van Patrick Verolme brachten Den Bommel op 2-0. Rens Jansen verkleinde de achterstand tot 2-1. Opnieuw Ver olme maakte de 3-1 en Michel van St. Annaland scoorde 4-1. Krab bendijke kwam daarna sterk te rug. Danny Weber zorgde voor 4-2 en twee treffers van Elco Jan sen trokken de stand gelijk. De co meback werd tenietgedaan door de 5-4 en 6-4 van Den Bommel. Kogelvangers-Noad'67 4-5: De doelpunten vielen over en weer. Bas Nieuwdorp maakte de 1-0 en Frank den Engelsman de 1-1. We sley Kievit zorgde voor de r-2 en Daan Oudhof trok de stand weer gelijk. Kievit schoot de 2-3 raak en op slag van rust benutte Stefan de Ruiter een strafschop. Na de 4-3 van Jos Knook kwam Noad'67 sterk terug en maakte Corné Faas- se de 4-4. Rob den Engelsman schoot de bevrijdende 4-5 in waar door Noad'67 veilig is. Hellevoetsluis-Kruiningen 4-0: De koploper was beter en Krui- ningen probeerde Hellevoetsluis vooral tegen te houden. Vlak voor rust schoot Serkan Yavuzyitoglu de 1-0 raak. Ad Lokerse kreeg de kans op 1-1, maar miste. Vincent Mast kopte wel raak. Vlak voor tijd maakte Charlo Hassell er 3-0 van en Yavuzyitoglu bepaalde de eindstand op 4-0. door Mitchell Minnaard HOEK - De wijzers op de klok sjok ken naar de zes, het is ruim een uur na het laatste fluitsignaal op sportpark Denoek. De kleedka mers zijn leeg, het veld verlaten. Trainer Kenny Verhoene komt naar buiten gelopen om zijn licht te la ten schijnen over de ontwikkelin gen van die middag. Hij zal het heb ben over de 1-O-nederlaag die zijn ploeg leed tegen HHC Hardenberg, de gunstige uitslagen op de andere velden, maar neemt eerst de tijd om zijn gezin te knuffelen en te kussen. De voorgaande week liet hem namelijk opnieuw inzien dat voetbal 'ook maar voetbal is'. Hoek - HHC Hardenberg 0-1 (0-1). 32. Sargon Couriye 0-1. Scheids rechter: W.H. Bronsvoort (Deven ter). Gele kaart: Lionel Fitsch (Hoek), Koos Werkman (Harden berg). Aantal toeschouwers: 1100. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van Rent- erghem (26. Thomas van den Hou ten); Emre Dönmez (75. Birgen Martens), Jelle de Schrijver, Gert-Jan van Leiden (52. Nick de Groote), Guillaume Clinckemaillie; Sam De Munter, Kyle Doesburg. Hardenberg: Sander Danes; Stijn Pol, Thomas Bakker, Koos Werk man, Sven Weustink; Tiemen van Hezel, Glenn Kobussen (77. Den nis Rosink), Hielke Penterman; Gersom Klok, Willem Lanjouw (83. Dennis Krohne), Sargon Gou- riye (90. Ashwin Manuhutu). door Rudy Boogert Kloetinge-Ter Leede 1-0 (0-0). 90. Jason Tjien Fooh 1-0. Scheidsrech ter: P.N. van der Burg (Voorburg). Gele kaart: Mark Schuit, Yves Nyemb, Jason Tjien Fooh (Kloetin ge), Fooh Randy Onuoha (Ter Lee de). Aantal toeschouwers: 550. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Dangelo Martien; Mark Schuit (85. Wouter Du- vekot), Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Roy Mulder (71. Jason Tjien Fooh); Daan Esser (76. Alex Jobse), Yves Nyemb. Kijk voor beelden van het winnen de doelpunt van Jason Tjien Fooh op www.pzc.nl/sport. door Robin Hamelink VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal heeft Smerdiek zich na een 4-4-gelijk- spel bij SVS veilig gespeeld. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Duiveland is in de der de klasse B van het zaterdagvoet bal winnaar geworden van de der de periodetitel na een 5-0-zege op ZSC'62. De spanning onderin blijft om te snijden. ZSC'62, DFS (4-2-ze- ge) en Krabbendijke (6-4-neder- laag) gaan volgende week uitma ken wie er degradeert en wie er na competitie gaan spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57