Laarakkers deelt de buit met Hoorn Johan Fredriks is in zijn element op nat circuit Spruijt profiteert van fout Hage SPORT 47 Laarakkers leek bij de tiende edi tie van Outdoor Zeeland Jumping niet te kloppen. Voorafgaand aan de Grote Prijs was de Limburger al twee keer de beste in het ZZ en zegevierde hij in de categorie Z en nationaal 1.40 meter twee fa sen. Maar in een spannende barra ge moest hij de hoofdprijs delen met Hoorn. Rens Wondergem had voor de het hoofdnummer van de jubi leumeditie (1.40 meter klassiek met barrage) een selectief par koers uit de hoge hoed getoverd. Met het gewenste aantal van acht combinaties in de barrage wist de 'architect' uit Gapinge blijkbaar goed welk vlees hij in de kuip had. Laarakkers, die in de beslissende ronde met twee paarden uit kwam, realiseerde met de ruin Chilly de snelste tijd (38,37 secon den). Maar met de finish in zicht schopte de L'Esprit-zoon twee bal ken naar de bodem. Hoorn, in het 1.40 meter twee fasen geklopt door Laarakkers, was belust op re vanche. De finalerit werd een kolf je naar de hand van de amazone uit Wanneperveen, die in haar vosmerrie Fabels een slimme kompaan had. In een hoog tempo begon ze aan haar rit om met het wegtikken van de seconden de hindernissen met speels gemak te verslinden. Via een tijd van 39,41 zette ze Laarakkers onder druk. Met het mes tussen de tanden ging Laarakkers met de veel ver mogen tonende schimmelruin Ne- rono Z op jacht naar zijn vijfde overwinning. Het werd een ge deelde zege. „Ik ben blij dat hij de ze keer niet van mij heeft gewon nen", was de eerste reactie van Hoorn. „Het was best een pittig parkoers, maar wel goed te rijden. De sloot was voor veel paarden een probleem. Met die kleurloze balken erboven hebben de paar den de neiging om naar beneden te kijken, maar Fabels had er geen last van." „Het is een fijn paard om te rij den", vervolgde ze. „Ze is heel wendbaar. Internationaal heeft ze al veel gewonnen. Ze heeft zelfs in Aken gelopen. Maar ze raakte geblesseerd en toen heb ik haar voor de fokkerij ingezet. Toen ze in december haar veulen verloor, heb ik haar voor het eerst na vier jaar weer in de sport uitgebracht. En het loopt prima. Het is wel af wachten hoe het verder uitpakt. Ze is al veertien en het kan zo weer misgaan." Laarakkers: „Ik rijd Nerono nu een jaar en we hebben al zes grote prijzen gewonnen. Ook vandaag sprong hij weer fantastisch. Mis schien had ik die wending van de dubbelsprong naar die oxer bin nendoor kunnen nemen. Maar omdat het daar met mijn eerste paard fout ging en Nero met zijn enorme galop veel meters maakt, besloot ik eromheen te gaan. Toch ben ik tevreden. Ik ben in vijf rubrieken gestart en heb ze al le gewonnen." In het door Laarakkers gewonnen nationaal 1.40 meter twee fasen eindigde Marieke de Bart ('s-Heer Abtskerke) en haar vosmerrie Champagne Z op de derde plaats. cies hetzelfde als vorige week. De eerste set gaf je weg door eigen servicefouten, de set erna ging lekker en in de derde set stuitten we steeds op hun blok." Ook de vierde set leek een prooi te worden voor de bezoekers. Het grootste deel van de set keek For- za tegen een achterstand aan. „Het liep niet lekker", constateer de Van Breda. „We bleven erop hameren dat we in onszelf moes ten blijven geloven en niet moesten opgeven. Die mentale sterkte gaf uiteindelijk de door slag." De ploegen zaten aan het einde van de beslissende set dicht bij el kaar. Driemaal kwam Forza op een minimale voorsprong. Geluk kig voor de thuisploeg was het net genoeg om het beslissende punt te maken: 26-24. „We zaten er helemaal doorheen, maar ble ven doorgaan", vertelde de bezwe te Jonker tevreden. „We zijn een hecht team met veel aanvallende kwaliteiten en dat erg gevarieerd speelt. Wij horen in de tweede di visie thuis." Voorafgaand aan het seizoen zet te promovendus Forza in op een plek in de top vijf. „We wilden om promotie meespelen", aldus Jonker. „We wisten dat we daar toe in staat waren. Heel even werd er over een mogelijke titel gesproken, maar de uiteindelijke kampioen bleek te sterk. Het win nen van de play-offs werd het vol gende doel. Als dat dan uiteinde lijk lukt, is dat mooi." Forza, dat het vorige seizoen kam pioen werd, staat komend jaar weer een nieuw avontuur te wachten. Van Breda ziet het sei zoen met vertrouwen tegemoet. „We moeten proberen een mid denmoter te worden. Handha ving is voor ons het belangrijk ste." Na het beslissende punt van Jon ker barstte het feest voor een paar minuten los in de sporthal. De laatste, nietszeggende set ging vervolgens ook naar de thuis ploeg, waarna de champagnefles sen ontkurkt kon worden. Met een erehaag bedankten de suppor ters de moegestreden spelers. Nat van de champagne wandelde Van Breda richting de kantine. „Ik weet niet wat de avond brengt, maar het zal nog lang onrustig blijven in Bru." Meer crossers hadden de weg naar het circuit aan de Oude Pol derweg gevonden dan tijdens de eerste editie in maart. „Dat was ook wel nodig om enigszins uit de kosten te komen", zei penning meester Huib van den Dorpel. De wedstrijden waren het aan zien meer dan waard in de diver se klassen. De MX 1 en MX 2 vier- takten waren samengevoegd. De favoriet voor de eindzege in deze categorie was Stefan Hage uit Goes. In de eerste manche maak te de sportinstructeur het ook waar. Spruijt kwam als snelste uit de start, maar daarna werd de heat gedicteerd door Hage. Op zes seconden werd hij gevolgd door Spruijt. Achter hen ontstond een fraai duel tussen Gian Carlo Buijs, Bar ney Steketee en Marvin Boone. De laatste ging in de fout en ver loor de aansluiting. Buijs en Steke tee maakten er een duel van op het scherp van de snede. Even was Steketee de aansluiting kwijt, doordat hij ten val was gekomen. Maar daarna kon hij weer terugko men. Hij zag echter geen moge lijkheid om Buijs de derde plaats afhandig te maken. Aan de finish liet Steketee wel merken niet echt gecharmeerd te zijn van de rijstijl van Buijs en besloot om in de tweede manche niet meer van start te gaan. In de tweede manche maakte Ha ge in de openingsfase een fout en moest hij in de achtervolging op Spruijt. Het lukte de Bevelander niet om het gaatje dicht te rijden en moest daardoor de dagzege la ten aan Spruijt. „Qua rondetijden waren we aan elkaar gewaagd en ik kon foutloos blijven. Ik heb er een prima ge voel aan over gehouden", zei Spruijt na afloop. Buijs werd op nieuw derde en won de MX 2 vier- takt-klasse. Ook bij de best bezette klasse, de MX 2 tweetakten, vonden prachti ge duels om de dagzege plaats. Die ging uiteindelijk naar Bart Ku- zee. Hij profiteerde van de fouten die snelste man en winnaar van de eerste manche, Brian Vermeu len, in de tweede manche maak te, waardoor die niet verder kwam dan de zesde plaats. On danks stevig aandringen van de Belg De Clercq was Kuzee niet op een fout te betrappen en won hij op fraaie wijze. Bij de clubklasse was er eveneens veel strijd. De eindzege ging naar Danielle van Kempen, die een be tere tweede manche had dan Mi chael van Oosten, die wel even veel punten scoorde. In totaal kwam Frederiks zowel bij het ONK als de IRRC twee keer aan de start. Bij de eerste wedstrijden van beide kampioen schappen werd hij vijfde. Daarna volgden de andere twee wedstrij den, beide in natte omstandighe den. De Tovami-BMW-rijder voel de zich als een vis in het water. Bij de wedstrijd die meetelde voor het IRRC, sloeg hij meteen toe. Als derde vertrokken nam hij snel de leiding over van Sebastian le Grelle, de winnaar van de eer ste wedstrijd. De Belg kwam er nu niet aan te pas. Op de tweede plaats eindigde Didier Grams. Moest Fredriks in het verleden nog wel eens het hoofd buigen voor de Duitser, dit keer kreeg Grams geen schijn van kans. „In de regen is het altijd fijn om aan kop te rijden. Je hebt dan veel beter zicht. Ik ben nu weer volle dig hersteld van de operatie aan mijn amandelen en daardoor kon ik ook weer aan mijn conditie werken." Met meer dan tien se conden voorsprong kwam hij jui chend over de finish. De tweede wedstrijd bij het ONK sloot hij af met een tweede plaats. Le Grelle had de leiding genomen en zowel Drieghe als Zeelen schoot ook nog voorbij de Beve lander. Het lukte hem niet om snel voorbij Zeelen te komen. Ge zamenlijk raakten zij echter wel langs Drieghe. Daarna vond Fre driks toch een gaatje en kon de jacht op de leider beginnen. Fre driks maakte wat tijd goed, maar de wedstrijd over negen ronden was te kort om de Belg van de troon te stoten. De combinatie Wout Vermeule/ Toon Harthoorn uit Oudelande hield een goed gevoel aan de wed strijden bij de zijspannen over. Ze werden zevende en achtste. Max van Schoonhoven (Kamper land) werd bij de ADAC-junioren op het Lausitzringcircuit zeven tiende. MAANDAG 4 MEI 2015 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De springwedstrijd om de Grote Prijs Auto Hofman kreeg zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland een bijzon der slot. Er waren twee winnaars, Angelique Hoorn en Wiljan Laarak kers. sleutelwoord Forza-Jokers VC 3-2 (24-26 25-22 18-25 26-24 15-9). door Herman Heuvink WEMELDINCE - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke heeft zater dag de zwaarste klasse, de MX 1, op zijn naam geschreven tijdens de tweede clubcross van MC de Sproeier in Wemeldinge. door Herman Heuvink HENGELO - Motorracer Johan Fre driks kende gisteren in het Gelder se Hengelo een prachtige dag. De motorracer uit 's-Heerenhoek won een wedstrijd voor superbikes om het International Road Racing Championship (IRRC) en werd tweede in een wedstrijd om het open Nederlands kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48