TOP voelt de druk wederom toenemen mm* •"•■s v'Y te: *tpi De Kok kan net iets langer aanhaken dan Harmes Animo pakt volle buit tegen De Goese Maan SPORT 45 RENESSE - Martijn de Kok won za terdag bij de Halve van Renesse een wedstrijd in een wedstrijd. De inwoner van Heinkenszand wist dat een aantal Belgische Ma rokkanen niet te kloppen was. Daarom richtte hij zich op het ver slaan van provinciegenoot Erwin Harmes. Hij slaagde daar glansrijk in. De Kok en zijn Middelburgse te genstrever konden de eerste kilo meters mee in de kopgroep. Na een derde van de race moesten de twee Zeeuwen de drie anderen la ten gaan. De Kok: „Ik hoorde Er win al een beetje piepen. Ik dacht toen: als ik nog wat langer kan blijven aanhaken, sla ik een gaatje en kan ik hem voor blijven." Hamid El Mouaziz, in 2013 al de nummer één in Renesse en in 2014 winnaar van de Kustmara- thon, zegevierde in 1.13.51 uur. De Kok (1.18.48) en Harmes (1.19.13) werden vijfde en zesde. De Kok komt overigens niet meer uit voor Dynamica. Hij is overge stapt naar AV56 in Goes. Hij was het niet eens met het bestuur in de lastige zaak rond Harmes, die recent zijn lidmaatschap werd af genomen. „Het is een principe kwestie. Ik vind dat men niet juist heeft gehandeld." Bij de vrouwen kwam Vanessa Hartman uit Brielle als eerste aan op de Hogezoom. Na 1.37.24 uur. Monique Verschuure werd met bijna drie minuten achterstand tweede. Het was niet helemaal het parkoers voor de atlete uit Yer- seke. „Ik houd wel van lopen over het strand, maar voor mij was het gedeelte nu te lang. Ik wist dat het zwaarder zou worden dan vo rig jaar, maar nu voelde dit voor mij als een trail." Toen de equipe van Animo in Goes arriveerde, werd het team begroet door zes opponenten. Frank Clausing, de belangrijkste speler bij De Goese Maan, was echter in geen velden of wegen te bekennen. De tennisleraar uit We- meldinge zou ook later op de dag niet meer arriveren. Clausing was namelijk een weekendje weg met zijn vriendin. Dat had gevolgen voor de opstelling. Die werd op het laatste moment door Animo omgegooid. In plaats van het 'opofferen' van Bernd van Broek hoven tegen Clausing, stond leroen Alliet nu gewoon op 1 te gen Harold Schipper en zegevier de met 6-3 6-1. Alliet (25) bleek veel fitter dan dubbelspecialist Schipper (41). Op 2 heerste Kenny de Rooij tegen de moegestreden Rikkert van der Wel: 6-2 6-3. Ook Kevin de Rooij en Bernd van Broekhoven domineerden in hun partij tegen respectievelijk Ivo Walraven (6-1 6-3) en Ivo Spinne- wijn (6-2 6-2). Het eerste dubbel tussen de com binaties Schipper/Walraven en de broers De Rooij was een spannen de aangelegenheid. Het Goese duo pakte de eerste set met 12-10 in de tiebreak. Bij 11-10 en dus set- point was er een discussie of een Animo gooit opstelling op het laatste moment om en wint met 6-0 van De Goese Maan. backhand van Kevin de Rooij al dan niet de lijn raakte. Ondanks deze kater stelde Animo met 6-1 6-4 orde op zaken. Kevin de Rooij tenniste dwingend van achteruit, terwijl zijn jongere broer aan het net veel afmaakte. „Ze speelden met veel vertrouwen. Kenny leg de veel volleys strak weg achterin, terwijl hij het voorheen nog wel eens te mooi wilde doen met bij voorbeeld korte balletjes", vertel de Coen Kayser. Zelf bedwong de captain met Jeroen Alliet aan zijn zijde met 6-4 6-2 Pascal van Driel en Rinke van Remortel. In de eer ste set was een break op de servi ce van Van Driel doorslaggevend. In het tweede bedrijf kwamen de Terneuzenaren met 2-0 achter, maar bij deze stand werd de op slag van Van Remortel voor het eerst gebroken. Dat bleek cruciaal voor het vervolg. Met nog twee competitierondes te gaan volgt TC Sjef koploper Animo op een punt. In Clinge ver loor alleen Hans Calsyn zijn par tij ten faveure van zijn Belgische landgenoot Gilles Deryckere: 6-2 2-6 6-2. De doorgaans vaste Calsyn had een mindere dag, ter wijl service-volleyspeler Derycke re op dreef was. Yuri Soberon uit Maldegem gaf in de eerste single Ruud Martens geen schijn van kans en won met twee keer 6-1. Soberon dicteerde met zijn fore hand de rally's. Alexander Bau- wens ging strijdend in drie sets ten onder tegen tennisleraar Remy Scherbeijn. Sjef-captain Wesley Claerhoudt kreeg bij 6-2 3-0 een walk-over van de gebles seerde Niek de Koster. In het eer ste dubbel wonnen Soberon en Scherbeijn in extremis van het duo Bauwens/Martens: 7-6 3-6 4-6. Animo 2 speelde in Terneuzen verdienstelijk met 3-3 gelijk tegen het Vlissingse De Schelde. Zierik- zee klopte hekkensluiter Drive uit Sas van Gent met 4-2. TOP kreeg de overwinning zater dag niet cadeau. Tijdens de inhaal wedstrijd in Zwijndrecht spartel de hekkensluiter Albatros flink te gen. Pas na de 12-12, halverwege de tweede helft, namen de Wal- chenaren afstand. „Het ging heel moeizaam van daag", erkende Anita de Ridder, die haar dag niet had. Normaliter is zij één van de kartrekkers. „We waren niet scherp in de afron ding en hebben meerdere straf- worpen gemist. Misschien was het onderschatting." Maar De Ridder, die sinds het WK studentenkorfbal in Nor wich weer bij Jong Oranje mee- traint, sloot ook niet uit dat het weer met druk te maken heeft. Vlak voor het kampioenschap in de zaal werd TOP zenuwachtig en morste de ploeg veel punten. Nu de titel op het veld dichterbij komt, krijgen sommigen weer de bibbers. De Ridder: „Zelf voel ik het niet zo erg, maar anderen heb ben het wel. Het zal volgende week toch weer beter moeten gaan met scoren." Volgens de 21-jarige korfbalster heeft TOP wel het meeste recht op de promotie. „Wij hebben een ploeg waarmee we het moeten en kunnen halen", zei ze. „In de eer ste twee wedstrijden - tegen Tem po en Sporting Trigon - speelden we zó goed... Als we dat niveau volgend jaar in de hoofdklasse ha len, kunnen we er zelfs gewoon in blijven. Wij hebben ook betere jeugd dan Tjoba en een bredere selectie. Wij hebben meer te zoe ken op een hoger niveau." Er zijn nog drie speelrondes. TOP treft achtereenvolgens De Meervo- gels, KCR en Tjoba. Bij die laatste wedstrijd in 's-Heer Hendriks kinderen, op 30 mei, wordt de ti telstrijd waarschijnlijk pas beslist. „We zullen alle drie duels moe ten winnen", stelde trainer Arco Goedkoop zaterdag. „Dat bete kent dat we alle zeven wedstrij den in de tweede helft van de veldcompetitie zonder puntver lies moeten blijven. Dat is een op gave, maar we hebben nu een maal de ambitie om omhoog te gaan." Het plezierde Goedkoop dat, on danks een moeilijke start, van Al batros gewonnen werd. Een week eerder kreeg TOP Swift er ook pas in de tweede helft onder. „Dat we zulke moeilijke wedstrij den toch winnen, vind ik heel po sitief." De korfballers van TOP Arnemuiden winnen allerminst makkelijk van hekkensluiter Albatros. MAANDAG 4 MEI 2015 door Roeland van Vliet Martijn de Kok gaat aan kop na de eerste drie kilometer van de Halve van Renesse. Achter hem Erwin Harmes (oranje shirt) en de latere winnaar Hamid El Mouaziz (zwart shirt), foto Marieke Mandemaker door Henk van de Voorde GOES - In de race om het kampioen schap van Zeeland deed Animo za terdag goede zaken. De tennissers uit Terneuzen pakten in de hoofd klasse de volle buit tegen De Goe se Maan (6-0), terwijl concurrent TC Sjef in Clinge 'slechts' met 5-1 won van Game'78. ZWIJNDRECHT - Door een overwin ning op Albatros (16-19) is TOP weer medekoploper geworden in de overgangsklasse C. De Arne- muidse korfbalploeg heeft nu, net als Tjoba, achttien punten uit elf duels. Scores TOP: Peter van Belzen en Jur- gen Janse 4, Jurriaan Bouwens en Cor- né Bezemer 3, Jeanine Marijs en Anita de Ridder 2 en Petra van Belzen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46